Reklama


Reklama

Dyrektor Walas zrezygnowała z pracy


Po dwunastu latach pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie ze stanowiska dyrektora odchodzi Małgorzata Walas. Złożyła wypowiedzenie. To dość zaskakująca decyzja. Choć trzeba dodać, że wójt Alicję Kołakowską i dyrektor Małgorzatę Walas łączyła szorstka przyjaźń.I być może ta „przyjaźń” była głównym powodem decyzji dyrektor Walas. Wypowiedzenie złożyła w poniedziałek.

 

- Na razie nie chcę komentować tej sprawy – usłyszał dziennikarz „Tygodnika Szczytno”. - Muszę zadbać o swoje zdrowie. To dla mnie jest najważniejsze w tej chwili.

 

 

Sprawy nie chce komentować też wójt Alicja Kołakowska.

 


Reklama

- O sprawach pracowniczych nie będę rozmawiała, bo nie mam do tego upoważnienia – usłyszeliśmy. - Potwierdzam, że pani dyrektor złożyła prośbę o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a ja do tej prośby się przychyliłam. Na razie obowiązek kierowania placówką powierzono pracownicy Karolinie Gronowskiej. Ale w najbliższym czasie ogłosimy na to stanowisko konkurs – mówi wójt Kołakowska.

 

Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że obie panie: wójt Świętajna i odchodząca dyrektor nie przepadały za sobą. I być może to było powodem rezygnacji z pracy dyrektor Walas.

Reklama

 

Małgorzata Walas Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świętajnie kierowała niemal od 10 lat. Wcześniej przez dwa lata była pracownikiem tej instytucji. To ona była pomysłodawczynią wielu wyjątkowych imprez kulturalnych odbywających się na terenie gminy Świętajno. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale właściwie powiatu, województwa i kraju. Bez wątpienia była jedną z aktywniejszych dyrektorów placówek kulturalnych w naszym powiecie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze