Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dyrektor Walas zrezygnowała z pracy


Po dwunastu latach pracy w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie ze stanowiska dyrektora odchodzi Małgorzata Walas. Złożyła wypowiedzenie. To dość zaskakująca decyzja. Choć trzeba dodać, że wójt Alicję Kołakowską i dyrektor Małgorzatę Walas łączyła szorstka przyjaźń.



I być może ta „przyjaźń” była głównym powodem decyzji dyrektor Walas. Wypowiedzenie złożyła w poniedziałek.

 

- Na razie nie chcę komentować tej sprawy – usłyszał dziennikarz „Tygodnika Szczytno”. - Muszę zadbać o swoje zdrowie. To dla mnie jest najważniejsze w tej chwili.

 

 

Sprawy nie chce komentować też wójt Alicja Kołakowska.

 


Reklama

- O sprawach pracowniczych nie będę rozmawiała, bo nie mam do tego upoważnienia – usłyszeliśmy. - Potwierdzam, że pani dyrektor złożyła prośbę o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a ja do tej prośby się przychyliłam. Na razie obowiązek kierowania placówką powierzono pracownicy Karolinie Gronowskiej. Ale w najbliższym czasie ogłosimy na to stanowisko konkurs – mówi wójt Kołakowska.

 

Tajemnicą poliszynela jest jednak fakt, że obie panie: wójt Świętajna i odchodząca dyrektor nie przepadały za sobą. I być może to było powodem rezygnacji z pracy dyrektor Walas.

Reklama

 

Małgorzata Walas Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świętajnie kierowała niemal od 10 lat. Wcześniej przez dwa lata była pracownikiem tej instytucji. To ona była pomysłodawczynią wielu wyjątkowych imprez kulturalnych odbywających się na terenie gminy Świętajno. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale właściwie powiatu, województwa i kraju. Bez wątpienia była jedną z aktywniejszych dyrektorów placówek kulturalnych w naszym powiecie.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-02-17 21:06:56

Ogólniak wciąż bez dyrektorskiej głowy

  • Poniedziałek, 2020-02-17 20:55:49

Dyrektor Nowak odchodzi na emeryturę

  • Niedziela, 2020-02-02 20:26:21

Radny „spowiada się” z pracy

  • Poniedziałek, 2020-01-27 08:55:07

Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno

  • Środa, 2019-10-02 15:44:52

Anna Dramowicz - nowa muzyczna dyrektor

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45