Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Dworczyk: do końca miesiąca precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy


Do końca miesiąca wypracowane zostaną precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy - zapowiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, pilotaż szczepień w firmach planowany jest na połowę maja.Szef KPRM na konferencji prasowej był pytany o szczegóły dotyczące zapowiadanych szczepień w zakładach pracy. Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin poinformował w poniedziałek, że akcja szczepień w firmach ruszy od połowy maja. Podkreślił jednocześnie, że "wszystko zależy od rzetelności, słowności koncernów produkujących szczepionki".

 

Dworczyk przekazał, że na ten temat rozmawiał w poniedziałek z wicepremierem Gowinem, prezydentem Konfederacji Lewiatan Maciejem Wituckim oraz z przedsiębiorcami.

 

"Dobra, godzinna, merytoryczna dyskusja, w której rozmawialiśmy o planie rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy. (...) Bardzo nam zależy, żeby gospodarka była jak najszybciej uruchamiana" - podkreślił Dworczyk.


Reklama

 

Zapowiedział, że do końca miesiąca wypracowane zostaną precyzyjne zasady prowadzenia szczepień w zakładach pracy. Warunkiem jest - jak zastrzegł - odpowiednia ilość dostarczonych szczepionek.

 

"Musimy zdawać sobie sprawę, że uruchomienie tej formy szczepień będzie możliwe w sytuacji, kiedy szczepionki dotrą do Polski. Na razie przypomnę, że w oparciu o sieć, która funkcjonuje w tej chwili w Polsce, czyli ponad 6,5 tys. punktów, nie wykorzystujemy nawet 50 proc. możliwości prowadzenia szczepień, więc byłoby nieroztropne uruchamianie kolejnych form szczepień (...) w sytuacji, kiedy nie ma więcej szczepionek" - wskazał szef KPRM.

Reklama

 

Zapowiedział, że pilotaż szczepień w firmach planowany jest na połowę maja. Dworczyk wyraził jednocześnie nadzieję, że jeśli sprawdzą się deklaracje producentów, szczepienia w zakładach pracy ruszą najdalej na przełomie maja i czerwca.

 

(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ mok/Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze