Reklama


Reklama

Dwoje „ligowców” ze sztangą


W zawodach organizowanych w ramach Ligi Warmińsko-Mazurskiej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc brało udział dwoje zawodników z powiatu szczycieńskiego. W swoich kategoriach wagowych i wiekowych Ewa Gimerska „wycisnęła” czwarte miejsce, a Zbigniew Stakun – trzecie.Ligowe zmagania miały odbywać się podczas siedmiu rozgrywek, ale ostatecznie odbyły się tylko trzy: W Węgorzewie (25 lipca), Orzyszu (15 sierpnia) oraz w Ostródzie (30 sierpnia). W poszczególnych zawodach brało udział około 60 zawodniczek i zawodników. Kobiety rywalizowały w kategorii do 75 kg i +75 kg, mężczyźni w kat.: do 59 kg; 66 kg; 74 kg; 83 kg; 93 kg; 105 kg; 115 kg; 125kg; +125 kg oraz wiekowych.


Reklama

 

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż organizatorzy przygotowali w tym czasie super nagrody oraz wiele atrakcji związanych między innymi z obchodami Święta Wojska Polskiego.

 

Ewa GIMERSKA (mieszkanka Nowego Gizewa reprezentująca siłownię „Pod Rywalem”) w kategorii do 75 kg zajęła IV miejsce z wynikiem 65 kg. Natomiast w kategorii Masters +56 – mjr Zbigniew STAKUN ze Szczytna, reprezentujący WKU w Olsztynie, zajął III miejsce z wynikiem 145 kg.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze