Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Dwie kobiety oszukane. Uwaga na fałszywych monterów czujników gazu!


W naszym powiecie grasują oszuści na tak zwaną metodę na montera czujniku gazu. Policjanci odnotowali już kilka takich prób wyłudzenia pieniędzy. Dwie mieszkanki Szczytna dały się oszukać.Młody mężczyzna podając się za pracownika świadczącego usługi gazowe, informował mieszkańców, że posiadanie czujnika gazu jest już uregulowane prawnie i jest ono obowiązkowe. Oszust groził również, że za brak takich urządzeń właściciel mieszkania będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę. Niestety dwie mieszkanki Szczytna, uwierzyły nieuczciwemu mężczyźnie i padły ofiarą oszustwa.

 

 

Aktualne przepisy prawne wprawdzie nie zmuszają do montażu czujników gazu i tlenku węgla, jednak ze względów bezpieczeństwa instalacja tych urządzeń jest jak najbardziej potrzebna i zalecana. Warto montować czujniki w mieszkaniach, które są opalane piecem węglowym lub gazowym.


Reklama

 

 

Przydatne są też tam, gdzie w piwnicach znajduje się piec centralnego ogrzewania, a pion komina przebiega przez mieszkanie. Takie urządzenia wykrywają stężenie tlenku węgla w powietrzu i skutecznie alarmują o tym poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego, dzięki czemu od razu wiadomo, że coś niepokojącego się dzieje.

 

 

Jednocześnie szczycieńscy policjanci apelują o ostrożność:

- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia - spójrz przez wizjer i zapytaj, kto i po co przyszedł,
- jeśli zjawi się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. gazowni, administracji, elektrowni, elekomunikacji, czy banku- bez otwierania drzwi - sprawdź telefonicznie, czy był do Ciebie kierowany. Jeśli nie dysponujesz telefonem poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok.

Reklama

Prosimy także o natychmiastowy kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w przypadku zauważenia nieznajomych, którzy błąkają się bez celu po korytarzu, klatce schodowej bloku lub kamienicy - nr alarmowe 997, 112. Informacje te mogą się przyczynić do szybkiego ujęcia sprawców .

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04