Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Dwie kobiety oszukane. Uwaga na fałszywych monterów czujników gazu!


W naszym powiecie grasują oszuści na tak zwaną metodę na montera czujniku gazu. Policjanci odnotowali już kilka takich prób wyłudzenia pieniędzy. Dwie mieszkanki Szczytna dały się oszukać.Młody mężczyzna podając się za pracownika świadczącego usługi gazowe, informował mieszkańców, że posiadanie czujnika gazu jest już uregulowane prawnie i jest ono obowiązkowe. Oszust groził również, że za brak takich urządzeń właściciel mieszkania będzie musiał zapłacić wysoką grzywnę. Niestety dwie mieszkanki Szczytna, uwierzyły nieuczciwemu mężczyźnie i padły ofiarą oszustwa.

 

 

Aktualne przepisy prawne wprawdzie nie zmuszają do montażu czujników gazu i tlenku węgla, jednak ze względów bezpieczeństwa instalacja tych urządzeń jest jak najbardziej potrzebna i zalecana. Warto montować czujniki w mieszkaniach, które są opalane piecem węglowym lub gazowym.


Reklama

 

 

Przydatne są też tam, gdzie w piwnicach znajduje się piec centralnego ogrzewania, a pion komina przebiega przez mieszkanie. Takie urządzenia wykrywają stężenie tlenku węgla w powietrzu i skutecznie alarmują o tym poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego, dzięki czemu od razu wiadomo, że coś niepokojącego się dzieje.

 

 

Jednocześnie szczycieńscy policjanci apelują o ostrożność:

- nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia - spójrz przez wizjer i zapytaj, kto i po co przyszedł,
- jeśli zjawi się przedstawiciel jakiejś instytucji, np. gazowni, administracji, elektrowni, elekomunikacji, czy banku- bez otwierania drzwi - sprawdź telefonicznie, czy był do Ciebie kierowany. Jeśli nie dysponujesz telefonem poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok.

Reklama

Prosimy także o natychmiastowy kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, w przypadku zauważenia nieznajomych, którzy błąkają się bez celu po korytarzu, klatce schodowej bloku lub kamienicy - nr alarmowe 997, 112. Informacje te mogą się przyczynić do szybkiego ujęcia sprawców .

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41