Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dwie11-latki ukradły kosmetyki za niemal 1,5 tys. zł


Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą 2 nastolatki, które zostały przyłapane na kradzieży sklepowej. Młode mieszkanki Szczytna wyniosły ze sklepu kosmetyki o wartości blisko 1.500 zł. Policjanci odzyskali już skradziony towar, a 11-latki ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem.Wczoraj (6 sierpnia) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej na kwotę blisko 1.500 zł w jednym z marketów na terenie Szczytna.

 

- Gdy funkcjonariusze pojechali do wskazanego sklepu, okazało się, że dwie 11-latki, działając wspólnie i w porozumieniu brały z półek sklepowych różnego rodzaju kosmetyki, a następnie wkładały je do plecaków – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Następnie jak gdyby nigdy nic przeszły przez linię kas nie płacąc za towar. Zostały zatrzymane na pasażu.

 


 

Młode mieszkanki miasta były obserwowane przez ochronę sklepu i zaraz po przekroczeniu linii kas, gdy nie uiściły opłaty w kasie zostały zatrzymane. Przydatny okazał się zainstalowany w sklepie monitoring. Ujęte nieletnie zostały przekazane opiekunom prawnym, a skradziony towar w stanie nienaruszonym wrócił na półki sklepowe.

 

W najbliższym czasie o losie dziewcząt zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze