Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Duża budowa mieszkań mini


Gmina Wielbark przymierza się do budowy domu komunalnego z niewielkimi mieszkaniami. Szukany jest wykonawca na dokumentację techniczna. Budynek miałby stanąć na działce za ośrodkiem zdrowia.- Nie weszliśmy do tej słynnej już Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, bo w mojej ocenie nie rozwiązałaby ona problemów w naszej gminie – mówi burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - Poszliśmy drogą alternatywną i chcemy samodzielnie pobudować mieszkania komunalne. Liczymy przy tej inwestycji na wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do 85 procent takiej inwestycji, ale jestem realistą, dlatego jeśli otrzymamy 50 procent wsparcia, to też ruszymy z pracami.

 

Zdaniem burmistrza mieszkania w ramach SIM byłby zbyt drogie dla mieszkańców gminy Wielbark. Z analizy urzędników wynika, że pomocy mieszkaniowej potrzebują głównie osoby samotne, starsze bądź bardzo młode, które mogłyby nie mieć wystarczających dochodów, aby skorzystać z tej formy budownictwa.


Reklama

 

Mieszkania komunalne, które własnymi siłami chce pobudować gmina, mają być wielkości maksymalnie do 26 m2. Mają być też w pełni samodzielne.

 

- Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji, że ktoś nie płaci za media, a inni użytkownicy takiego budynku będą obciążani kosztami bądź odcięci od prądu, wody, czy gazu – wyjaśnia Grzegorz Zapadka. - Będą to mieszkania dedykowane osobom samotnym, starszym, matkom z dziećmi bądź młodym małżeństwo, którym trzeba pomóc przez jakiś czas, aby stanęli na nogi.

 

Gmina szuka już wykonawcy na opracowanie dokumentacji technicznej na taki budynek. Ma on stanąć na działce za ośrodkiem zdrowia w Wielbarku. Ma znajdować się w nim 16 mieszkań.

Reklama

 

Koszt takiej inwestycji szacowany jest na około 1,6 mln zł. W tej chwili na mieszkania komunalne w gminie Wielbark czeka zaledwie kilka osób. Gmina dysponuje ponad 100 mieszkankami komunalnymi, najczęściej są one jednak w bardzo złym stanie technicznym.

 

 Komentarze do artykułu

Jacek

Niby mają 100 mieszkań a ja już 1,5 roku czekam a jak byłem ostatnio to mieszkań brak jakaś paranoja i biurokracja wiadomo że do remontu abym tylko dostał bo z dwójką dzieci na 30m2 to trochę mało

lek

Hubert to już chyba nie PSL. Przefarbowali się na coś nowego. Tamten statek już tonie, więc ...

Hubert

Samorządowcy w Wielbarku potrafią coś zrobić a w Szczytnie w radzie miasta tylko kłutnie i przepychanki gdyż PSL będący zawsze z tyłu w ostatniej ławce chce zaistnieć i stawia interesy partii i kieszenie członków na pierwszym miejscu a mieszkańców tak jak starosta ma głęboko w .........

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43