Reklama


Reklama

Drogowy bilans weekendu, motocyklista zderzył się z audi


Potrącenie 53-latki, która wtargnęła na „pasy’ bezpośrednio pod nadjeżdżające audi. Trzech nietrzeźwych rowerzystów, w tym 41-latek z blisko 3 promilami. 40-latek bez uprawnień z 2 promilami za kierownicą volkswagena. 61-latek na podwójnym „gazie”, bez uprawnień, a fiat punto bez aktualnych badań i na... drzewie. Zderzenie motocyklisty z audi na trasie Piwnice Wielkie – Wielbark – to weekendowy bilans na drogach naszego powiatu.Wtargnęła „na pasy” bezpośrednio pod nadjeżdżające Audi

 

W piątek (05.06.20r.) o godzinie 16:40 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację dotyczącą potrącenia pieszej na pasach. Na ulicę M. Curie – Skłodowskiej w Szczytnie, natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 53-latka weszła na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadący, w kierunku ulicy Warszawskiej, pojazd marki Audi – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 53-letnia mieszkanka Szczytna została przewieziona do szpitala. 41-letni kierowca, mieszkaniec woj. mazowieckiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

 

Nietrzeźwi rowerzyści

 

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w piątek (05.06.20r.) parę minut po godzinie 16:00 w miejscowości Jedwabno. 64-latek jechał rowerem przez miasto mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Tego samego dnia, o godzinie 19:40, policjanci szczycieńskiej „drogówki” na ul. Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymali 34 letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna jechał swoim jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Reklama

 

Weekendowym rekordzistą okazał się 41-latek, który zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (07.06.20r.) w miejscowości Świętajno, „wydmuchał” blisko 3 promile.

 

 

Kierowca VW bez uprawnień i na podwójnym „gazie”

 

W sobotę (06.06.20r.) parę minut przed godziną 20:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” na terenie miasta Pasym, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca „wydmuchał” ponad 2 promile. W trakcie weryfikacji danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych, okazał się również że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania.

 

Nietrzeźwy kierowca Fiata Punto „zatrzymał” się na drzewie

 

Również w sobotę (06.06.20r.) o godzinie 20:30 na trasie Sapłaty -Rumy w gminie Dźwierzuty, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że 61-letni kierowca Fiata Punto, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia nie stwierdziła u 61-latka obrażeń wymagających jego hospitalizacji. Szczycieńscy funkcjonariusze zaś stwierdzili, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiada uprawnień do kierowania, a punto aktualnych badań technicznych.

Reklama

 

Zderzenie motocyklisty z Audi

 

Szczycieńscy policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (06.06.20r.) około godz. 12:30, na DK-57 na trasie Piwnice Wielkie - Wielbark.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 51-letni motocyklista, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi – mówi Izabela Cygnaiuk. - Gdy 23-latek, kierowca Audi, na widok pieszego poruszającego się jezdnią gwałtownie zahamował, w tył jego pojazdu wjechał motocykl. 51-latek został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Biskupcu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy województwa mazowieckiego, w chwili zdarzenia byli trzeźwi.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06