Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Drogowy bilans weekendu, motocyklista zderzył się z audi


Potrącenie 53-latki, która wtargnęła na „pasy’ bezpośrednio pod nadjeżdżające audi. Trzech nietrzeźwych rowerzystów, w tym 41-latek z blisko 3 promilami. 40-latek bez uprawnień z 2 promilami za kierownicą volkswagena. 61-latek na podwójnym „gazie”, bez uprawnień, a fiat punto bez aktualnych badań i na... drzewie. Zderzenie motocyklisty z audi na trasie Piwnice Wielkie – Wielbark – to weekendowy bilans na drogach naszego powiatu.Wtargnęła „na pasy” bezpośrednio pod nadjeżdżające Audi

 

W piątek (05.06.20r.) o godzinie 16:40 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację dotyczącą potrącenia pieszej na pasach. Na ulicę M. Curie – Skłodowskiej w Szczytnie, natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 53-latka weszła na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadący, w kierunku ulicy Warszawskiej, pojazd marki Audi – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - 53-letnia mieszkanka Szczytna została przewieziona do szpitala. 41-letni kierowca, mieszkaniec woj. mazowieckiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

 

Nietrzeźwi rowerzyści

 

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło w piątek (05.06.20r.) parę minut po godzinie 16:00 w miejscowości Jedwabno. 64-latek jechał rowerem przez miasto mając ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Tego samego dnia, o godzinie 19:40, policjanci szczycieńskiej „drogówki” na ul. Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymali 34 letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna jechał swoim jednośladem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Reklama

 

Weekendowym rekordzistą okazał się 41-latek, który zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (07.06.20r.) w miejscowości Świętajno, „wydmuchał” blisko 3 promile.

 

 

Kierowca VW bez uprawnień i na podwójnym „gazie”

 

W sobotę (06.06.20r.) parę minut przed godziną 20:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” na terenie miasta Pasym, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW. Za kierownicą pojazdu siedział 40-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca „wydmuchał” ponad 2 promile. W trakcie weryfikacji danych kierującego w policyjnych systemach informatycznych, okazał się również że nie posiadał on nigdy uprawnień do kierowania.

 

Nietrzeźwy kierowca Fiata Punto „zatrzymał” się na drzewie

 

Również w sobotę (06.06.20r.) o godzinie 20:30 na trasie Sapłaty -Rumy w gminie Dźwierzuty, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że 61-letni kierowca Fiata Punto, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia nie stwierdziła u 61-latka obrażeń wymagających jego hospitalizacji. Szczycieńscy funkcjonariusze zaś stwierdzili, że kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiada uprawnień do kierowania, a punto aktualnych badań technicznych.

Reklama

 

Zderzenie motocyklisty z Audi

 

Szczycieńscy policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę (06.06.20r.) około godz. 12:30, na DK-57 na trasie Piwnice Wielkie - Wielbark.

 

- Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 51-letni motocyklista, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Audi – mówi Izabela Cygnaiuk. - Gdy 23-latek, kierowca Audi, na widok pieszego poruszającego się jezdnią gwałtownie zahamował, w tył jego pojazdu wjechał motocykl. 51-latek został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Biskupcu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy województwa mazowieckiego, w chwili zdarzenia byli trzeźwi.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jaki rodzaj ludzi masz na myśli pisząc \"ludzie z łapanki\" to ktoś inny niż my wszyscy ? Ktoś gorszy? Dzielisz ludzi i sam tego nie dostrzegasz. A to na pewno są PRAWDZIWI POLACY i do tego przykładni KATOLICY, jestem co do tego przekonany !

  do mol


  2020-07-08 09:57:31
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Upraszczasz sprawę, nie jestem pracownikiem ratusza, i nie istotne jest na kogo głosuję. Tak wygląda teraz sytuacja w naszym chorym kraju. Pracuję bezustannie już 38 lat, nikt nigdy nic mi nie dał i teraz też nie daje tylko zabiera (w formie podatków i podwyżek) i irytuje mnie że komuś się nie chce pracować lub mu się nie opłaca bo za mało) ale brać można a nawet trzeba bo się należy. Dając jednym zabieramy drugim. Dawanie nigdy nie zostaje bez konsekwencji. A ile by tego nie było zawsze można rozdać wszystko, tylko co dalej?

  mol \\\"do mol\\\"


  2020-07-08 09:18:49
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27