Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

Drogowe podsumowanie weekendu


Wyjątkowo pracowity weekend mieli policjanci szczycieńskiej drogówki. Zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów w tym 50-latkę, która spowodowała kolizję z naczepą Volvo. W ich sidła wpadł też 55-letni motocyklista na podwójnym „wspomaganiu” i bez wymaganych uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali też czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu...Nietrzeźwi rowerzyści

 

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło, w piątek (29.05.20r.) parę minut przed godziną 9:00 w miejscowości Pasym. 63-latek jechał rowerem przez miasto mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Tego samego dnia, o godzinie 13:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, dotyczącą potrącenia pieszej na ul. Władysława IV.

 

- Jednak jak się okazało treść zgłoszenia znacznie odbiegała od tego, co na miejscu zastali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 50-letnia mieszkanka Szczytna jechała swoim jednośladem, ścieżką rowerową. W pewnym momencie zjechała z niej i uderzyła prosto w naczepę pojazdu ciężarowego. Kobieta w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzystka została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

W sobotę (30.05) o godzinie 19:40 w miejscowości Orzyny w gminie Dźwierzuty, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 71-latka. Mężczyzna jechał swoim jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

W niedzielę (31.05) parę minut po godzinie 19:00 na ul. Piłsudskiego w Szczytnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, 36-latek miał w organizmie ponad 2 promile.

 

 

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali panią i obu panów mandatami karnymi w wysokości po 500 zł. Ponadto, 63-latek, 71-latek i 36-latek zostali przekazani pod opiekę najbliższych.


Reklama

 

 

Motocyklista na podwójnym „wspomaganiu”

 

W sobotę (30.05) parę minut przed godziną 17:00 w miejscowości Grodziska w gminie Dźwierzuty, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Na romecie siedział 55-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Funkcjonariusze od wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wskazało, że miał on ponad promil. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że nie posiada on wymaganych prawem uprawnień do kierowania motocyklami.

 

 

Kierowca Skody, 2x VW i Audi na „podwójnym gazie”

 

 

W sobotę (30.05) parę minut po północy policjanci szczycieńskiej „drogówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec Warszawy. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Mundurowi zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Po wykonaniu stosownej dokumentacji, pojazd przekazano osobie wskazanej przez jego właściciela.

 

 

Również w sobotę, około godz. 18:00 w miejscowości Nowe Kiejkuty w gminie Dźwierzuty policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę VW. 39-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a jego samego i pojazd przekazali pod opiekę rodziny.

 

 

Rekordzistą okazał się młody kierowca Audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (31.05) o godzinie 04:00 na ul. Jagiellończyka w Szczytnie. Nieodpowiedzialny, młody kierowca „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu.

Reklama

 

 

Tego samego dnia około godz. 19:00 w miejscowości Jedwabno, szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 19-letniego kierowcę VW, który kierował swoim pojazdem mając blisko promil w organizmie.

 

 

Kolizja drogowa na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie

 

W piątek (29.05) o godzinie 15:15 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel oraz Toyota. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierowca Opla nie zachował należytej ostrożności i w trakcie włączania się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącą Toyotą. W wyniku odniesionych obrażeń pasażerka Toyoty Yaris została przewieziona do szpitala w Biskupcu. 22-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Deski „leciały” na jezdnię – nieprawidłowo zabezpieczony ładunek naczepy Volvo

 

 

W piątek (29.05) parę minut po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Volvo. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca w sposób nieprawidłowy zabezpieczył przewożone na naczepie deski. W wyniku, czego część przewożonego materiału zsuwało się w trakcie jazdy na ziemie, stwarzając bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie weryfikacji danych 29-latka oraz pojazdu marki Volvo okazało się, że ani pojazd, ani naczepa nie posiadają aktualnych badań technicznych. Natomiast, 29-letni kierowca nie posiada licencji uprawniającej go do wykonywania transportu drogowego.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40