Reklama


Reklama

Drogowe podsumowanie weekendu


Wyjątkowo pracowity weekend mieli policjanci szczycieńskiej drogówki. Zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów w tym 50-latkę, która spowodowała kolizję z naczepą Volvo. W ich sidła wpadł też 55-letni motocyklista na podwójnym „wspomaganiu” i bez wymaganych uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali też czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu...Nietrzeźwi rowerzyści

 

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło, w piątek (29.05.20r.) parę minut przed godziną 9:00 w miejscowości Pasym. 63-latek jechał rowerem przez miasto mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Tego samego dnia, o godzinie 13:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, dotyczącą potrącenia pieszej na ul. Władysława IV.

 

- Jednak jak się okazało treść zgłoszenia znacznie odbiegała od tego, co na miejscu zastali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 50-letnia mieszkanka Szczytna jechała swoim jednośladem, ścieżką rowerową. W pewnym momencie zjechała z niej i uderzyła prosto w naczepę pojazdu ciężarowego. Kobieta w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzystka została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

W sobotę (30.05) o godzinie 19:40 w miejscowości Orzyny w gminie Dźwierzuty, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 71-latka. Mężczyzna jechał swoim jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

W niedzielę (31.05) parę minut po godzinie 19:00 na ul. Piłsudskiego w Szczytnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, 36-latek miał w organizmie ponad 2 promile.

 

 

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali panią i obu panów mandatami karnymi w wysokości po 500 zł. Ponadto, 63-latek, 71-latek i 36-latek zostali przekazani pod opiekę najbliższych.


Reklama

 

 

Motocyklista na podwójnym „wspomaganiu”

 

W sobotę (30.05) parę minut przed godziną 17:00 w miejscowości Grodziska w gminie Dźwierzuty, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Na romecie siedział 55-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Funkcjonariusze od wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wskazało, że miał on ponad promil. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że nie posiada on wymaganych prawem uprawnień do kierowania motocyklami.

 

 

Kierowca Skody, 2x VW i Audi na „podwójnym gazie”

 

 

W sobotę (30.05) parę minut po północy policjanci szczycieńskiej „drogówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec Warszawy. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Mundurowi zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Po wykonaniu stosownej dokumentacji, pojazd przekazano osobie wskazanej przez jego właściciela.

 

 

Również w sobotę, około godz. 18:00 w miejscowości Nowe Kiejkuty w gminie Dźwierzuty policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę VW. 39-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a jego samego i pojazd przekazali pod opiekę rodziny.

 

 

Rekordzistą okazał się młody kierowca Audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (31.05) o godzinie 04:00 na ul. Jagiellończyka w Szczytnie. Nieodpowiedzialny, młody kierowca „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu.

Reklama

 

 

Tego samego dnia około godz. 19:00 w miejscowości Jedwabno, szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 19-letniego kierowcę VW, który kierował swoim pojazdem mając blisko promil w organizmie.

 

 

Kolizja drogowa na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie

 

W piątek (29.05) o godzinie 15:15 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel oraz Toyota. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierowca Opla nie zachował należytej ostrożności i w trakcie włączania się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącą Toyotą. W wyniku odniesionych obrażeń pasażerka Toyoty Yaris została przewieziona do szpitala w Biskupcu. 22-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Deski „leciały” na jezdnię – nieprawidłowo zabezpieczony ładunek naczepy Volvo

 

 

W piątek (29.05) parę minut po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Volvo. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca w sposób nieprawidłowy zabezpieczył przewożone na naczepie deski. W wyniku, czego część przewożonego materiału zsuwało się w trakcie jazdy na ziemie, stwarzając bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie weryfikacji danych 29-latka oraz pojazdu marki Volvo okazało się, że ani pojazd, ani naczepa nie posiadają aktualnych badań technicznych. Natomiast, 29-letni kierowca nie posiada licencji uprawniającej go do wykonywania transportu drogowego.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03