Reklama


Reklama

Drogowe podsumowanie weekendu


Wyjątkowo pracowity weekend mieli policjanci szczycieńskiej drogówki. Zatrzymali czterech nietrzeźwych rowerzystów w tym 50-latkę, która spowodowała kolizję z naczepą Volvo. W ich sidła wpadł też 55-letni motocyklista na podwójnym „wspomaganiu” i bez wymaganych uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali też czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu...Nietrzeźwi rowerzyści

 

Do zatrzymania pierwszego z nich doszło, w piątek (29.05.20r.) parę minut przed godziną 9:00 w miejscowości Pasym. 63-latek jechał rowerem przez miasto mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

Tego samego dnia, o godzinie 13:20 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, dotyczącą potrącenia pieszej na ul. Władysława IV.

 

- Jednak jak się okazało treść zgłoszenia znacznie odbiegała od tego, co na miejscu zastali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 50-letnia mieszkanka Szczytna jechała swoim jednośladem, ścieżką rowerową. W pewnym momencie zjechała z niej i uderzyła prosto w naczepę pojazdu ciężarowego. Kobieta w chwili zdarzenia była nietrzeźwa. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzystka została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

 

 

W sobotę (30.05) o godzinie 19:40 w miejscowości Orzyny w gminie Dźwierzuty, policjanci szczycieńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej 71-latka. Mężczyzna jechał swoim jednośladem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

 

W niedzielę (31.05) parę minut po godzinie 19:00 na ul. Piłsudskiego w Szczytnie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, 36-latek miał w organizmie ponad 2 promile.

 

 

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali panią i obu panów mandatami karnymi w wysokości po 500 zł. Ponadto, 63-latek, 71-latek i 36-latek zostali przekazani pod opiekę najbliższych.


Reklama

 

 

Motocyklista na podwójnym „wspomaganiu”

 

W sobotę (30.05) parę minut przed godziną 17:00 w miejscowości Grodziska w gminie Dźwierzuty, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Na romecie siedział 55-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Funkcjonariusze od wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu, które wskazało, że miał on ponad promil. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że nie posiada on wymaganych prawem uprawnień do kierowania motocyklami.

 

 

Kierowca Skody, 2x VW i Audi na „podwójnym gazie”

 

 

W sobotę (30.05) parę minut po północy policjanci szczycieńskiej „drogówki” na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Skody. Za kierownicą pojazdu siedział 41-letni mieszkaniec Warszawy. Funkcjonariusze mając przypuszczenie, że mężczyzna może być nietrzeźwy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Mundurowi zatrzymali 41-latkowi prawo jazdy. Po wykonaniu stosownej dokumentacji, pojazd przekazano osobie wskazanej przez jego właściciela.

 

 

Również w sobotę, około godz. 18:00 w miejscowości Nowe Kiejkuty w gminie Dźwierzuty policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę VW. 39-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a jego samego i pojazd przekazali pod opiekę rodziny.

 

 

Rekordzistą okazał się młody kierowca Audi, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę (31.05) o godzinie 04:00 na ul. Jagiellończyka w Szczytnie. Nieodpowiedzialny, młody kierowca „wydmuchał” blisko 2 promile alkoholu.

Reklama

 

 

Tego samego dnia około godz. 19:00 w miejscowości Jedwabno, szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 19-letniego kierowcę VW, który kierował swoim pojazdem mając blisko promil w organizmie.

 

 

Kolizja drogowa na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie

 

W piątek (29.05) o godzinie 15:15 na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Opel oraz Toyota. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierowca Opla nie zachował należytej ostrożności i w trakcie włączania się do ruchu, zderzył się z prawidłowo jadącą Toyotą. W wyniku odniesionych obrażeń pasażerka Toyoty Yaris została przewieziona do szpitala w Biskupcu. 22-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Deski „leciały” na jezdnię – nieprawidłowo zabezpieczony ładunek naczepy Volvo

 

 

W piątek (29.05) parę minut po godzinie 16:00 policjanci ruchu drogowego na ulicy Piłsudskiego w Szczytnie zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Volvo. Funkcjonariusze stwierdzili, że kierowca w sposób nieprawidłowy zabezpieczył przewożone na naczepie deski. W wyniku, czego część przewożonego materiału zsuwało się w trakcie jazdy na ziemie, stwarzając bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie weryfikacji danych 29-latka oraz pojazdu marki Volvo okazało się, że ani pojazd, ani naczepa nie posiadają aktualnych badań technicznych. Natomiast, 29-letni kierowca nie posiada licencji uprawniającej go do wykonywania transportu drogowego.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze