Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Drogi w Jedwabnie, Kocie, Lipnikach częściowo po przetargach


Jeśli cena będzie decydująca, to drogę gminną w Kocie wybuduje ostrołęcka Ostrada, a drogę do Lipnik – szczycieński Zakład Usług Transportowych Mirosław Głażewski. Obie firmy wzajemnie się „przebijały” najniższymi ofertami, choć zainteresowanie było większe.



Inwestycję w Lipnikach chciało realizować aż 5 przedsiębiorstw, a w Kocie – cztery. Oferty w większości złożyły te same firmy, które zresztą uczestniczą też w przetargach, ogłaszanych przez inne samorządy.

 

Trudno się dziwić, bo zadania mają być wykonane, a co najmniej zakończone w przyszłym roku, więc firmy budowlane, niejako po zakończeniu tegorocznego sezonu „roboczego”, starają się zapewnić sobie front robót na rok kolejny. Być może to właśnie jest dobra pora dla samorządów na wyłanianie wykonawców, bo – jak to ma miejsce w Jedwabnie – oferty cenowe są niższe od kwot określonych we wstępnych kosztorysach.

 

Dla przykładu: kosztorys drogi do Lipnik mówił o blisko 1,5 miliona kosztów, a najniższa z przedłożonych ofert opiewa na niespełna milion. W tym przypadku zaoszczędzi i gmina, i rządowy Fundusz Dróg Samorządowych, które zapłacą za tę budowę po połowie.


Reklama

 

- Co prawda, otrzymaliśmy dotację w wysokości około 735 tysięcy złotych, adekwatnie do kosztorysu, ale w rzeczywistości będzie ona niższa, bo z tego źródła można uzyskać tylko 50% rzeczywistych kosztów i ani grosza więcej – tłumaczy wójt Sławomir Ambroziak.

 

Inaczej trochę jest w przypadku Kota, gdzie do budowy gminnej drogi samorząd otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tu dofinansowanie ustalone jest kwotowo, sięga 63% wartości kosztorysowej inwestycji, którą to wartość wyliczono na 700 tysięcy złotych. Jako że najkorzystniejsza oferta w przetargu jest nieco niższa od ceny kosztorysowej (674 tys. - Ostrada), to i gmina ostatecznie będzie musiała dopłacić nieco mniej.

Reklama

 

- Nie należy jednak o niczym jeszcze przesądzać, bo procedura przetargowa nie jest zakończona – podkreśla wójt Ambroziak. Na razie nastąpiło otwarcie ofert, a teraz komisje je badają. A przed nami jeszcze jeden „drogowy” przetarg, na budowe ulicy Ogrodowej w Jedwabnie.

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.

Fot. www.jedwabno.pl 



Komentarze do artykułu

Lucyfer

Droga do Witówka to droga powiatowa więc to nie w kwestii gminy jest jej utrzymanie. Jakiś czas temu autobus nie jeździł bo most był w fatalnym stanie to była afera że autobus nie jeździ. Asfalt jest spękany alej jest - lepszy taki asfalt niż dziury i szuter. Pewnie przyjdzie czas na remont i tej drogi.

Mr. S

Ciekawe kiedy gmina zainteresuje się drogą w miejscowości Witówko. To jedyna wioska w gminie,o której wszyscy zaponieli. Z kazdym dniem pogarsza się stan drogi. Głowną przyczyną jest jeżdzący autobus 2 razy dziennie !

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-11-11 10:10:53

Śmierć to dopiero połowa drogi

  • Sobota, 2019-08-10 20:53:33

Będzie modernizacja drogi

  • Środa, 2019-08-07 13:21:39

Blisko 5 milionów na 6 km drogi

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13