Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Droga w „papierkowej” budowie


Przebudowa drogi między Rozogami a Dąbrowami wciąż znajduje się na etapie dokumentacyjnym, chociaż w różnym stadium.Inwestycja, realizowana systemem „zaprojektuj i zbuduj” została podzielona na trzy części: dwie – to fragmenty drogi biegnące przez miejscowości, a trzecia – odcinek między nimi.

 

Dwa pierwsze są jeszcze projektowane, natomiast trzeci czyli ok 5 km zwykłej szosy, bez przylegających zabudowań i infrastruktury ma już nie tylko dokumentację techniczną ale nawet decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), chociaż wydaną dopiero co – bo 15 kwietnia.


Reklama

 

Reklama

- W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja nawierzchni drogi o dł. ponad 6 km, dostosowana do obciążenia 115kN/oś. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 8 m w Rozogach, na pozostałym odcinku do 7 m. Przewidziana jest korekta łuków poziomych i pionowych. Przebudowane zostaną skrzyżowania, chodniki, zjazdy i odwodnienie drogi. Powstaną zatoki autobusowe. Koszt zadania to 27 mln zł – informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Olsztynie.

 

Fot. Archiwum UG RozogiKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama