Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

„Droga śmierci” w likwidacji


Trasa między Szczytnem a Olszynami, być może, nie będzie już zbierać śmiertelnego żniwa. Pewna jest już przebudowa tej drogi. Wzdłuż niej powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa.W olsztyńskim oddziale GDDKiA podpisana została już umowa z wykonawcą – firmą UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego.

 

- Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 18 miesięcy, a jej koszt sięga 30 mln zł – informuje Karol Głąbocki, rzecznik prasowy GDDKiA.

 

Na 5,5-kilometrowym odcinku droga będzie poszerzona do 7 metrów, wykonana zostanie korekta skrzyżowań, regulacja zjazdów i zatoki autobusowe. Wzmocniona nawierzchnia ma być dostosowana do nośności 11,5 t/oś. Przewidziano także odwodnienie i przebudowę przepustów.


Reklama

 

Przede wszystkim jednak powstanie odseparowany od jezdni ciąg pieszo-rowerowy na całym odcinku, co znacznie wpłynie na bezpieczeństwo.

 

Korzystający z tej drogi, głównie mieszkańcy Olszyn, od lat walczyli o tę modernizację. „Prowodyrem” tej batalii był były sołtys Zygmunt Rząp. Zadbał między innymi o to, by petycję, nawołującą o przebudowę drogi podpisało ponad tysiąc osób. Był nawet moment, kiedy groził blokadą, by wymusić inwestycyjne działania. Ostatecznie aktywność Rząpa i prowadzona przez mieszkańców bitwa przyniosła im zwycięstwo.

ReklamaKomentarze do artykułu

Tomasz Nieciak

A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze