Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy


Gmina Świętajno będzie zarządzać drogą powiatową na odcinku Świętajno – Kolonia. Gminni radni zgodzili się na to. Dzięki temu jest szansa, że ten odcinek zostanie wyremontowany. Z inicjatywą przekazania tej drogi w gminne ręce wyszedł starosta szczycieński.- Chodzi o to, że my, jako powiat nie mamy już wolnej puli do pozyskania pieniędzy na drogi z PROW, bo przekroczyliśmy przyznany nam limit środków na tego typu inwestycje – mówi Jarosław Matłach.

 

Droga Świętajno – Kolonia w całości leży na ternie Gminy Świętajno, która takiego limitu jeszcze nie przekroczyła. Więc może starać się o unijne wsparcie z PROW. Temat na wspólnej komisji przedstawiła radnym wójt Alicja Kołakowska. Najwięcej pytań w miał radny Jerzy Fabisiak.

 

- Chciałem głównie wiedzieć, czy to nie koliduje i czy nie zablokuje innych gminnych inwestycji, czy możliwości pozyskania pieniędzy – mówił „Tygodnikowi Szczytno”. - Droga jak najbardziej jest jedną z ważniejszych dróg w naszej gminie. I na pewno wymaga remontu. Ale nie chciałbym, aby powiatowa inwestycja odbywała się kosztem budżetu naszej gminy.


 

Tak nie będzie, bo wraz z przekazaniem w zarząd odcinka Świętajno – Kolonia starosta zobowiązał się przekazać też część wkładu własnego na inwestycję w przypadku pozyskania pieniędzy z PROW przez gminę Świętajno. - To sprawdzony mechanizm, który przerabialiśmy już w gminach Pasym i Dźwierzuty – mówi Matłach.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze