Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Dozór policyjny dla 37-latka za rozbój na 86-letnim mieszkańcu Dźwierzut


Dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym mieszkańcem Dźwierzut. Na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 37-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 86-latku.- Jak ustalili śledczy, sprawca uderzając pięściami i kopiąc pokrzywdzonego po ciele, zażądał od niego wydania pieniędzy w kwocie 100 zł – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Na szczęście z uwagi na postawę pokrzywdzonego, zamierzonego cele nie osiągnął.

 

Do zdarzenia doszło 22 marca. Parę minut przed godziną 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionego 86-letniego mieszkańca Dźwierzut, który powiedział, że przed został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę.

 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego oraz załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni po udzieleniu 86-latkowi pomocy medycznej, potwierdzili, iż mężczyzna nie wymaga dalszej hospitalizacji medycznej.


Reklama

 

Szczycieńscy policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że około godziny 20:30 wracał on do domu od znajomych. Gdy był już na terenie swojej posesji został zaatakowany przez nieznanego, młodego mężczyznę.

 

- Sprawca dwukrotnie przewrócił 86-latka na ziemie, a następnie zaczął uderzać go pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po ciele – mówi sierżant Cyganiuk. - W trakcie szarpaniny agresor zażądał od mężczyzny wydania pieniędzy w kwocie 100 złotych. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego, który skutecznie się bronił, napastnik zamierzonego celu nie osiągnął.

 

Wytężona praca szczycieńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania podejrzewanego o dokonanie rozboju na 86-latku, 37-letniego mieszkańca Dźwierzuty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Reklama

 

Do czasu rozprawy podejrzany musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Prokurator nałożył również na niego obowiązek informowania o każdorazowej zmianie miejsca pobytu, bądź planowanym wyjeździe oraz zakazał kontaktowania z pokrzywdzonym w tej sprawie mieszkańcem Dźwierzut.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

obywatel

A niedawno pisaliście że dzięki kamerom taka spokojna i bezpieczna miejscowość. A może dzięki kamerom wykryto sprawcę? Warto by poinformować mieszkańców.

Ojciec Mateusz

Gdyby nie monitoring to pewnie akcja mialaby miejsce w parku. Brawo Maryśka

Napisz

Reklama


Komentarze