Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Dozór policyjny dla 37-latka za rozbój na 86-letnim mieszkańcu Dźwierzut


Dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym mieszkańcem Dźwierzut. Na wniosek szczycieńskich śledczych, taki środek zapobiegawczy zastosował prokurator, wobec 37-latka. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju na 86-latku.- Jak ustalili śledczy, sprawca uderzając pięściami i kopiąc pokrzywdzonego po ciele, zażądał od niego wydania pieniędzy w kwocie 100 zł – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Na szczęście z uwagi na postawę pokrzywdzonego, zamierzonego cele nie osiągnął.

 

Do zdarzenia doszło 22 marca. Parę minut przed godziną 21:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od roztrzęsionego 86-letniego mieszkańca Dźwierzut, który powiedział, że przed został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę.

 

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego oraz załoga karetki pogotowia. Ratownicy medyczni po udzieleniu 86-latkowi pomocy medycznej, potwierdzili, iż mężczyzna nie wymaga dalszej hospitalizacji medycznej.


Reklama

 

Szczycieńscy policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że około godziny 20:30 wracał on do domu od znajomych. Gdy był już na terenie swojej posesji został zaatakowany przez nieznanego, młodego mężczyznę.

 

- Sprawca dwukrotnie przewrócił 86-latka na ziemie, a następnie zaczął uderzać go pięściami po twarzy i głowie oraz kopał po ciele – mówi sierżant Cyganiuk. - W trakcie szarpaniny agresor zażądał od mężczyzny wydania pieniędzy w kwocie 100 złotych. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego, który skutecznie się bronił, napastnik zamierzonego celu nie osiągnął.

 

Wytężona praca szczycieńskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania podejrzewanego o dokonanie rozboju na 86-latku, 37-letniego mieszkańca Dźwierzuty. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Reklama

 

Do czasu rozprawy podejrzany musi zgłaszać się w określonym czasie do szczycieńskiej jednostki policji, czyli realizować środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Prokurator nałożył również na niego obowiązek informowania o każdorazowej zmianie miejsca pobytu, bądź planowanym wyjeździe oraz zakazał kontaktowania z pokrzywdzonym w tej sprawie mieszkańcem Dźwierzut.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

obywatel

A niedawno pisaliście że dzięki kamerom taka spokojna i bezpieczna miejscowość. A może dzięki kamerom wykryto sprawcę? Warto by poinformować mieszkańców.

Ojciec Mateusz

Gdyby nie monitoring to pewnie akcja mialaby miejsce w parku. Brawo Maryśka

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43