Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dominik dołączył do mistrzów Polski


Dominik Smosarski został złotym medalistą Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. Z kolei Konrad Bukowiecki wywalczył srebrny medal. To bilans naszych zawodników podczas 63 Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w toruńskiej „Arenie”.



Obaj nasi zawodnicy reprezentują już nie Gwardię Szczytno, a AZS UWM Olsztyn. Dominik zdobył złoty medal na 200 metrów z czasem 21.28. Konrad Bukowiecki, którego start stał pod znakiem zapytania (choroba), został wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą z wynikiem 20.78 m.

 

Podczas uroczystego otwarcia 63 Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, Konrad Bukowiecki został uhonorowany przez European Athletics za ustanowienie halowego rekordu Europy do lat 23 (22,00 m) podczas zeszłorocznym mityngu Copernicus Cup.

 

Start Konrada Mistrzostwach Polski stał w sobotę pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ od tygodnia zmaga się z grypą i bardzo wysoką gorączką. Decyzja miała zostać podjęta przed samym startem, ale rokowania były mało optymistyczne.

 

Dominik Smosarski wygrał najpierw eliminacje na 200 metrów z najlepszym tegorocznym wynikiem 21.23. Wychowanek Gwardii Szczytno nie zawiódł. W finale popisał się świetnym finiszem i na ostatniej krótkiej prostej zapewnił sobie zloty medal.

 

Po sprinterach na arenie pojawili się kulomioci. Mimo choroby Konrad Bukowiecki radził sobie bardzo dobrze. Prowadził po pierwszej serii (20.02), również po drugiej (20.50), z tym, że wyraźnie rozkręcał się Michał Haratyk, który uzyskał identyczny wynik. W trzeciej serii Konrad poprawił się na 20.78, ale jego najgroźniejszy rywal pchnął o centymetr dalej. Konrad ostatnie trzy próby miał nieudane i w efekcie zdobył srebrny krążek. Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno) poprawił rekord życiowy o 11 cm i zajął piąte miejsce. Jego kolega klubowy Andrzej Naszko był ósmy.


 

 

Pchnięcie kulą (7.26)

 

1 HARATYK Michał 92-04-10 KS Sprint Bielsko-Biała (SL) 20.92 SB

2 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 20.78

3 SZYSZKOWSKI Jakub 91-08-21 AZS-AWF Katowice (SL) 20.23

4 PAROL Jan 95-11-11 WLKS Nowe Iganie (MZ) 19.19 PB

5 ŁUKSZO Sebastian 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno (WN) 18.91 PB

6 KOWNATKE Rafał 85-03-24 LKS Ziemi Puckiej Puck (PM) 18.90

7 GUDRO Andrzej 94-04-08 WLKS Nowe Iganie (MZ) 18.40

8 NASZKO Andrzej 94-05-09 PKS Gwardia Szczytno (WN) 18.01



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-05-06 13:10:59

Siatkarskiego Mistrza Polski poznamy w Szczytnie

  • Piątek, 2019-04-19 12:04:27

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku

  • Czwartek, 2019-04-11 10:09:14

Judocy Gwardii walczyli w Pucharze Polski

  • Niedziela, 2019-03-10 15:17:57

Sobiech z ćwierćfinałem mistrzostw Polski

  • Czwartek, 2019-03-07 11:24:23

Srebro Michała w Pucharze Polski


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21