Środa, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Dominik dołączył do mistrzów Polski


Dominik Smosarski został złotym medalistą Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. Z kolei Konrad Bukowiecki wywalczył srebrny medal. To bilans naszych zawodników podczas 63 Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w toruńskiej „Arenie”.



Obaj nasi zawodnicy reprezentują już nie Gwardię Szczytno, a AZS UWM Olsztyn. Dominik zdobył złoty medal na 200 metrów z czasem 21.28. Konrad Bukowiecki, którego start stał pod znakiem zapytania (choroba), został wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą z wynikiem 20.78 m.

 

Podczas uroczystego otwarcia 63 Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, Konrad Bukowiecki został uhonorowany przez European Athletics za ustanowienie halowego rekordu Europy do lat 23 (22,00 m) podczas zeszłorocznym mityngu Copernicus Cup.

 

Start Konrada Mistrzostwach Polski stał w sobotę pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ od tygodnia zmaga się z grypą i bardzo wysoką gorączką. Decyzja miała zostać podjęta przed samym startem, ale rokowania były mało optymistyczne.

 


Reklama

Dominik Smosarski wygrał najpierw eliminacje na 200 metrów z najlepszym tegorocznym wynikiem 21.23. Wychowanek Gwardii Szczytno nie zawiódł. W finale popisał się świetnym finiszem i na ostatniej krótkiej prostej zapewnił sobie zloty medal.

 

Po sprinterach na arenie pojawili się kulomioci. Mimo choroby Konrad Bukowiecki radził sobie bardzo dobrze. Prowadził po pierwszej serii (20.02), również po drugiej (20.50), z tym, że wyraźnie rozkręcał się Michał Haratyk, który uzyskał identyczny wynik. W trzeciej serii Konrad poprawił się na 20.78, ale jego najgroźniejszy rywal pchnął o centymetr dalej. Konrad ostatnie trzy próby miał nieudane i w efekcie zdobył srebrny krążek. Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno) poprawił rekord życiowy o 11 cm i zajął piąte miejsce. Jego kolega klubowy Andrzej Naszko był ósmy.

 

Reklama

 

Pchnięcie kulą (7.26)

 

1 HARATYK Michał 92-04-10 KS Sprint Bielsko-Biała (SL) 20.92 SB

2 BUKOWIECKI Konrad 97-03-17 KS AZS UWM Olsztyn (WN) 20.78

3 SZYSZKOWSKI Jakub 91-08-21 AZS-AWF Katowice (SL) 20.23

4 PAROL Jan 95-11-11 WLKS Nowe Iganie (MZ) 19.19 PB

5 ŁUKSZO Sebastian 94-07-29 PKS Gwardia Szczytno (WN) 18.91 PB

6 KOWNATKE Rafał 85-03-24 LKS Ziemi Puckiej Puck (PM) 18.90

7 GUDRO Andrzej 94-04-08 WLKS Nowe Iganie (MZ) 18.40

8 NASZKO Andrzej 94-05-09 PKS Gwardia Szczytno (WN) 18.01



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-01-30 11:55:35

Trzeci bokser w kadrze Polski

  • Niedziela, 2020-01-26 22:10:32

Pożar w bloku przy ulicy Polskiej

  • Piątek, 2020-01-03 11:39:55

Mistrzowie powiatowego zdrowia

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13