Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Dominik dołączył do mistrzów Polski

Dominik Smosarski został złotym medalistą Mistrzostw Polski w biegu na 200 metrów. Z kolei Konrad Bukowiecki wywalczył srebrny medal. To bilans naszych zawodników podczas 63 Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w toruńskiej „Arenie”.

Obaj nasi zawodnicy reprezentują już nie Gwardię Szczytno, a AZS UWM Olsztyn. Dominik zdobył złoty medal na 200 metrów z czasem 21.28. Konrad Bukowiecki, którego start stał pod znakiem zapytania (choroba), został wicemistrzem Polski w pchnięciu kulą z wynikiem 20.78 m.

Podczas uroczystego otwarcia 63 Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, Konrad Bukowiecki został uhonorowany przez European Athletics za ustanowienie halowego rekordu Europy do lat 23 (22,00 m) podczas zeszłorocznym mityngu Copernicus Cup.

Start Konrada Mistrzostwach Polski stał w sobotę pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ od tygodnia zmaga się z grypą i bardzo wysoką gorączką. Decyzja miała zostać podjęta przed samym startem, ale rokowania były mało optymistyczne.

Dominik Smosarski wygrał najpierw eliminacje na 200 metrów z najlepszym tegorocznym wynikiem 21.23. Wychowanek Gwardii Szczytno nie zawiódł. W finale popisał się świetnym finiszem i na ostatniej krótkiej prostej zapewnił sobie zloty medal.

Po sprinterach na arenie pojawili się kulomioci. Mimo choroby Konrad Bukowiecki radził sobie bardzo dobrze. Prowadził po pierwszej serii (20.02), również po drugiej (20.50), z tym, że wyraźnie rozkręcał się Michał Haratyk, który uzyskał identyczny wynik. W trzeciej serii Konrad poprawił się na 20.78, ale jego najgroźniejszy rywal pchnął o centymetr dalej. Konrad ostatnie trzy próby miał nieudane i w efekcie zdobył srebrny krążek. Sebastian Łukszo (Gwardia Szczytno) poprawił rekord życiowy o 11 cm i zajął piąte miejsce. Jego kolega klubowy Andrzej Naszko był ósmy.