Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dominik Krajewski najlepszym „policyjnym olimpijczykiem”


Dominik Krajewski z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach wygrał tegoroczną edycję ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej” organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W nagrodę otrzymał indeks na naszą uczelnię. Indeksy otrzymało też 14 laureatów.Była to już 10 edycja Olimpiady. W tym roku wzięło w niej udział 53 uczestników z 20 szkół z całej Polski. Laureat i finaliści zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla osób cywilnych, realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie bez udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

 

Finałowy dzień rozpoczął się od uroczystego przywitania uczestników i ich opiekunów, którego dokonał w imieniu insp. dra hab. Marka Fałdowskiego – Komendanta-Rektora WSPol, mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich.

 

 

Ostatni etap Olimpiady rozpoczął się od zmagań sportowych. Uczestnicy wzięli udział w 4 konkurencjach tj: rzut piłką lekarską o wadze 2 kg, wyskok dosiężny, bieg z przewrotem i bieg wahadłowy 20 x 10 metrów. Kolejną konkurencją był egzamin ustny.


 

 

Na uroczystym zakończeniu przedstawiono wyniki III etapu oraz wręczono nagrody rzeczowe i indeksy laureatowi oraz 14 finalistom. Poza tym wszyscy uczestnicy finałowego etapu otrzymali upominki. Tegorocznym zwycięzcą X edycji ogólnopolskiej „Olimpiady Policyjnej” został Pan Dominik Krajewski z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze