Reklama


Reklama

Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala


Zmienił się dyrektor do spraw lecznictwa w szczycieńskim szpitalu. Stanisława Zarębę zastąpił na tym stanowisku chirurg Dominik Górski. Pan Dominik ze szczycieńskim szpitalem związany jest od czerwca 2018 roku. Do tej pory był zastępcą ordynatora chirurgii. Jest mieszkańcem Wielbarka. Ma 37 lat.Zmiana spowodowana jest tym, że dotychczasowy zastępca Stanisław Zaręba zrezygnował z tej funkcji i odszedł z pracy w szczycieńskim szpitalu. Zastępca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, czyli dyrektor do spraw lecznictwa jest stanowiskiem konkursowym.

 

- Ale do czasu rozstrzygnięcia te obowiązki pełnił będzie właśnie doktor Dominik Górski – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.

 

 

Ma doświadczenie z Biskupca

 

Kadrowe zmiany zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 16 marca. Do dyrektora Dominika Górskiego będzie należał między innymi nadzór nad personelem medycznym szpitala w Szczytnie. To on będzie również dbał, aby przestrzegane były procedury medyczne. Co więcej - będzie też wdrażał nowy, certyfikowany przez ministerstwo zdrowia system jakości w szczycieńskiej placówce medycznej.

 

- Nadzoruje go agenda rządowa, co przekłada się na to, że jeśli go wprowadzimy i spełnimy wszystkie wymagania, to Narodowy Fundusz Zdrowia będzie przeznaczał na naszą placówkę większe pieniądze – mówi dyrektor Beata Kostrzewa. - Oczywiście, przełoży się to też na jakość, komfort pracy personelu i bezpieczeństwo pacjentów. Doktor Dominik ma doświadczenie we wprowadzeniu tego systemu, bo uczestniczył w jego wdrażaniu w szpitalu w Biskupcu.

 

 

Cieszy się z powrotu

 


Reklama

Doktor Dominik Górski to mieszkaniec Wielbarka. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku. Specjalizację chirurgiczną zdobył w szpitalu w Biskupcu. Ma 37 lat. Lekarzem jest od 2009 roku. Staż odbył w Trzecim Szpitalu Miejskim im. Karola Jonschera w Łodzi. Potem półtora roku pracował w szpitalu w Szczytnie. Od 2012 roku związany ze szpitalem w Biskupcu. Od czerwca 2018 roku także zastępca ordynatora chirurgii w placówce w Szczytnie.

 

- Bardzo cieszę się, że wróciłem do Szczytna, bo jest to placówka, która nieustannie się rozwija – mówi doktor Dominik Górski. - Potężne inwestycje jeszcze trwają, ale po zakończeniu sprawią, że poprawi się komfort naszych pacjentów, ale i nam, personelowi medycznemu, będzie zdecydowanie lepiej wykonywać swoją pracę. Myślę, że po oddaniu do użytku nowego skrzydła szpitala pacjenci będą to dostrzegać.

 


Ściąga młodych lekarzy

 

Bez wątpienia oczkiem w głowie nowego zastępcy dyrektora będzie chirurgia. - Z pawnością o niej nie zapomni – mówi Beata Kostrzewa. - Bo w końcu to jego specjalizacja. Nam też zależy, aby stała ona na jak najwyższym poziomie i aby nie doszło do sytuacji z 2012 roku, kiedy czasowo z braku lekarzy musieliśmy zawiesić działanie tego oddziału. Ale pan doktor będzie musiał oczywiście dbać o sprawy medyczne w całym szpitalu. Tym bardziej, że czeka nas informatyzacja, uruchomienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Czeka nas więc sporo wyzwań w najbliższym czasie. Cieszę się, że na tym stanowisku znajdzie się młoda, ale zarazem doświadczona osoba, której po prostu wciąż się chce. Widzę to w codziennej jego pracy, ale też działaniach, które sprawiły, że w naszej placówce zwiększyła się liczba lekarzy rezydentów. Dzięki staraniom doktora Górskiego mamy dwa dodatkowe miejsca na chirurgii i dwa na pediatrii. Musimy przyciągać do nas młodych lekarzy, bo jeśli oni zwiążą się zawodowo i rodzinnie z naszym powiatem, to będziemy mieli pewność, że zostaną tu na lata i będzie komu leczyć pacjentów. Takie są realia.

Reklama

 

 

Wysoki poziom

 

Dominik Górski pochodzi z rodziny lekarskiej. Jego tata Artur od lat leczy pacjentów w gminie Wielbark, ale też w całym powiecie szczycieńskim, bo jest pediatrą i lekarzem sportowym, który dyżury pełni również w szczycieńskim szpitalu.

 

Prywatnie doktor Dominik ma żonę Magdalenę, która jest lekarzem stomatologiem oraz córkę Julię. Jest fanem filmu „Pulp fiction”, tatuaży, kibicem Legii Warszawa oraz miłośnikiem jazdy na rowerze enduro oraz desce snowboardowej.

 

Jak ocenia szpital w Szczytnie? - Myślę, że jest to placówka z ogromnym potencjałem – mówi, z przekonaniem dodając, że szczycieńska chirurgia stoi na równie wysokim poziomie, jak ta w Biskupcu. - Ale dodam, że specjalizują się w innym zakresie, dlatego nie można tego przełożyć jeden do jednego.Komentarze do artykułu

Robert Częścik

Gdzie wylądował ten aferzysta śmieć Zaręba? Nie chciałbym na niego nawet przypadkiem trafić

Śmieszek

Początek wywiadu - po prostu rozbrajający. Panie doktorze - albo Pan powstrzyma się od takich opowieści, albo doniosę do Izby Lekarskiej. Co Pan wybiera?

Do Pacjenta

Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

Pacjent

ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

Do Pacjenta

Chyba chodzi o operację laparoskopową - a nie laserową. Laparoskopie to to teraz prawie norma. Lekarze starają się stosować coraz mniej inwazyjne metody operacyjne, chyba że w trakcie laparoskopii okaże się, że nie można obyć się bez otwarcia pacjenta.

Pacjent

Dziękuje za zabieg na przepuklinę, mam trzy male blizny. Dopiero po zabiegu przeczytałem, ze to bardzo nwozensa metoda. Za granica operują, a tu w Polsce tylko kilku szpitalach. Laserowo.

Anna

Chirurg, chirurgia oczkiem w głowie, a pacjentkę z urazem nogi w piątek po południu odesłali do szpitala w Biskupcu lub Olsztynie dojazd oczywiście we własnym zakresie, nikogo nie obchodziło czy ma jak dojechać i wrócić z chorą nogą.

007

Możliwości kadrowe i kolesiowe powoływania na bazie poparcia powiatowego światka politycznego sięgaja juz dna... No, i ta moda ne sterowanie szczylami z tylnego rzędu siedzeń... Obrzydlistwo... jesteś na dnie i opadasz jeszcze niżej drogi ZOZie...

Alisherov

Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

Anakonda

Mam nadzieje że na bani już nie jeździ i nie zabiorą mu ponownie prawa jazdy

Dorota

Dobry człowiek i świetny lekarz z pasją. Gratulacje

Baca

Moment nie korzystny i strasznie trudny ale wierzymy że wreszcie człowiek z pasją zaangażowaniem w wykonywaniu swojego zawodu udowodni że szpital w Szczytnie odzyska swoją renomę . Dziękuję i dużo wytrwałości i zdrówka życzę

Ania

Gratuluję Panie doktorze, cieszę się, że mamy młodego i bardzo kreatywnego dyrektora szpitala oraz wspanualego chirurga. Życzę wielu sukcesów ????

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39
 • Pożar domu przy ulicy Olsztyńskiej w Pasymiu
  Witam. W imieniu rodziny prosimy o najmniejsza pomoc, albo udostępnienie innym https://zrzutka.pl/xna66k

  M. P


  2021-01-16 19:24:30
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Zgadza się. Chiński produkt. Firma istnieje 10 lat na świecie. Nie sprawdzona na rynku europejskim. Kolejny eksperyment na żywym organizmie... ręce opadają.

  Spec


  2021-01-16 18:45:46
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Do \"lekarza\"- chcialem Panu powiedzieć że większość tomografów komputerowych jest chińskiej produkcji . Koszt jego produkcji jest tam po prostu o wiele niższy niż w innych krajach. A co do firmy to aparat jest bardzo dobrej jakości i na pewno pomoże mieszkańcom Szczytna w walce z Covid19.

  Technik


  2021-01-16 18:09:34