Środa, 26 Styczeń
Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -

Reklama


Reklama

Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala


Zmienił się dyrektor do spraw lecznictwa w szczycieńskim szpitalu. Stanisława Zarębę zastąpił na tym stanowisku chirurg Dominik Górski. Pan Dominik ze szczycieńskim szpitalem związany jest od czerwca 2018 roku. Do tej pory był zastępcą ordynatora chirurgii. Jest mieszkańcem Wielbarka. Ma 37 lat.Zmiana spowodowana jest tym, że dotychczasowy zastępca Stanisław Zaręba zrezygnował z tej funkcji i odszedł z pracy w szczycieńskim szpitalu. Zastępca dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, czyli dyrektor do spraw lecznictwa jest stanowiskiem konkursowym.

 

- Ale do czasu rozstrzygnięcia te obowiązki pełnił będzie właśnie doktor Dominik Górski – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor ZOZ w Szczytnie.

 

 

Ma doświadczenie z Biskupca

 

Kadrowe zmiany zaczęły obowiązywać od poniedziałku, 16 marca. Do dyrektora Dominika Górskiego będzie należał między innymi nadzór nad personelem medycznym szpitala w Szczytnie. To on będzie również dbał, aby przestrzegane były procedury medyczne. Co więcej - będzie też wdrażał nowy, certyfikowany przez ministerstwo zdrowia system jakości w szczycieńskiej placówce medycznej.

 

- Nadzoruje go agenda rządowa, co przekłada się na to, że jeśli go wprowadzimy i spełnimy wszystkie wymagania, to Narodowy Fundusz Zdrowia będzie przeznaczał na naszą placówkę większe pieniądze – mówi dyrektor Beata Kostrzewa. - Oczywiście, przełoży się to też na jakość, komfort pracy personelu i bezpieczeństwo pacjentów. Doktor Dominik ma doświadczenie we wprowadzeniu tego systemu, bo uczestniczył w jego wdrażaniu w szpitalu w Biskupcu.

 

 

Cieszy się z powrotu

 


Reklama

Doktor Dominik Górski to mieszkaniec Wielbarka. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku. Specjalizację chirurgiczną zdobył w szpitalu w Biskupcu. Ma 37 lat. Lekarzem jest od 2009 roku. Staż odbył w Trzecim Szpitalu Miejskim im. Karola Jonschera w Łodzi. Potem półtora roku pracował w szpitalu w Szczytnie. Od 2012 roku związany ze szpitalem w Biskupcu. Od czerwca 2018 roku także zastępca ordynatora chirurgii w placówce w Szczytnie.

 

- Bardzo cieszę się, że wróciłem do Szczytna, bo jest to placówka, która nieustannie się rozwija – mówi doktor Dominik Górski. - Potężne inwestycje jeszcze trwają, ale po zakończeniu sprawią, że poprawi się komfort naszych pacjentów, ale i nam, personelowi medycznemu, będzie zdecydowanie lepiej wykonywać swoją pracę. Myślę, że po oddaniu do użytku nowego skrzydła szpitala pacjenci będą to dostrzegać.

 


Ściąga młodych lekarzy

 

Bez wątpienia oczkiem w głowie nowego zastępcy dyrektora będzie chirurgia. - Z pawnością o niej nie zapomni – mówi Beata Kostrzewa. - Bo w końcu to jego specjalizacja. Nam też zależy, aby stała ona na jak najwyższym poziomie i aby nie doszło do sytuacji z 2012 roku, kiedy czasowo z braku lekarzy musieliśmy zawiesić działanie tego oddziału. Ale pan doktor będzie musiał oczywiście dbać o sprawy medyczne w całym szpitalu. Tym bardziej, że czeka nas informatyzacja, uruchomienie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Czeka nas więc sporo wyzwań w najbliższym czasie. Cieszę się, że na tym stanowisku znajdzie się młoda, ale zarazem doświadczona osoba, której po prostu wciąż się chce. Widzę to w codziennej jego pracy, ale też działaniach, które sprawiły, że w naszej placówce zwiększyła się liczba lekarzy rezydentów. Dzięki staraniom doktora Górskiego mamy dwa dodatkowe miejsca na chirurgii i dwa na pediatrii. Musimy przyciągać do nas młodych lekarzy, bo jeśli oni zwiążą się zawodowo i rodzinnie z naszym powiatem, to będziemy mieli pewność, że zostaną tu na lata i będzie komu leczyć pacjentów. Takie są realia.

Reklama

 

 

Wysoki poziom

 

Dominik Górski pochodzi z rodziny lekarskiej. Jego tata Artur od lat leczy pacjentów w gminie Wielbark, ale też w całym powiecie szczycieńskim, bo jest pediatrą i lekarzem sportowym, który dyżury pełni również w szczycieńskim szpitalu.

 

Prywatnie doktor Dominik ma żonę Magdalenę, która jest lekarzem stomatologiem oraz córkę Julię. Jest fanem filmu „Pulp fiction”, tatuaży, kibicem Legii Warszawa oraz miłośnikiem jazdy na rowerze enduro oraz desce snowboardowej.

 

Jak ocenia szpital w Szczytnie? - Myślę, że jest to placówka z ogromnym potencjałem – mówi, z przekonaniem dodając, że szczycieńska chirurgia stoi na równie wysokim poziomie, jak ta w Biskupcu. - Ale dodam, że specjalizują się w innym zakresie, dlatego nie można tego przełożyć jeden do jednego.Komentarze do artykułu

Robert Częścik

Gdzie wylądował ten aferzysta śmieć Zaręba? Nie chciałbym na niego nawet przypadkiem trafić

Śmieszek

Początek wywiadu - po prostu rozbrajający. Panie doktorze - albo Pan powstrzyma się od takich opowieści, albo doniosę do Izby Lekarskiej. Co Pan wybiera?

Do Pacjenta

Nie masz racji. Taka operacja jest wykonywana w wielu szpitalach. Oczywiście są ograniczenia medyczne - nie u każdego tego rodzaju zabieg można wykonać (nie piszesz jaka to przepuklina). Niemniej cieszę się, że u Ciebie można było laparoskopię przepukliny wykonać. I cieszę się także, że laparoskopowo wykonuje się w Szczytnie parę innych zabiegów.

Pacjent

ale przepuchliny laparoskopem to tylko w niektórych szpitalach operują. W Szczytnie operują.

Do Pacjenta

Chyba chodzi o operację laparoskopową - a nie laserową. Laparoskopie to to teraz prawie norma. Lekarze starają się stosować coraz mniej inwazyjne metody operacyjne, chyba że w trakcie laparoskopii okaże się, że nie można obyć się bez otwarcia pacjenta.

Pacjent

Dziękuje za zabieg na przepuklinę, mam trzy male blizny. Dopiero po zabiegu przeczytałem, ze to bardzo nwozensa metoda. Za granica operują, a tu w Polsce tylko kilku szpitalach. Laserowo.

Anna

Chirurg, chirurgia oczkiem w głowie, a pacjentkę z urazem nogi w piątek po południu odesłali do szpitala w Biskupcu lub Olsztynie dojazd oczywiście we własnym zakresie, nikogo nie obchodziło czy ma jak dojechać i wrócić z chorą nogą.

007

Możliwości kadrowe i kolesiowe powoływania na bazie poparcia powiatowego światka politycznego sięgaja juz dna... No, i ta moda ne sterowanie szczylami z tylnego rzędu siedzeń... Obrzydlistwo... jesteś na dnie i opadasz jeszcze niżej drogi ZOZie...

Alisherov

Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

Anakonda

Mam nadzieje że na bani już nie jeździ i nie zabiorą mu ponownie prawa jazdy

Dorota

Dobry człowiek i świetny lekarz z pasją. Gratulacje

Baca

Moment nie korzystny i strasznie trudny ale wierzymy że wreszcie człowiek z pasją zaangażowaniem w wykonywaniu swojego zawodu udowodni że szpital w Szczytnie odzyska swoją renomę . Dziękuję i dużo wytrwałości i zdrówka życzę

Ania

Gratuluję Panie doktorze, cieszę się, że mamy młodego i bardzo kreatywnego dyrektora szpitala oraz wspanualego chirurga. Życzę wielu sukcesów ????

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  hahaha...a Śmieszek dalej sam ze sobą pisze :)))))) No i sam widzisz, Panie wielonikowy Śmieszku, że poza szczekaniem na mnie, to Ty kompletnie nie masz nic do powiedzenia. Pewien niszowy naukowiec, twórca technologii mRna, też ostrzegał ludzi, że ta technologia, nigdy nie powinna zostać wstrzyknięta ludziom...ale kto by tam słuchał wynaturzeń jakiegoś wariata, hahah...najprawdziwszą prawdę powiedział ekspert Pazura, w TV:))) W UK i Irlandii epidemia strachu już dokonała żywota, i nie dla tego, że rzekomo wyszczepili tam 90% społeczeństw, bo zarażeń odnotowano tam więcej, niż kiedykolwiek...tylko dlatego, że właśnie Szczepany zaczynają wykorzystywać swój paszport w podroży do ...zaświatów.. U nas też powiększają kowidowy odział.

  XxX


  2022-01-26 17:55:17
 • Gdy odchodzą najbliżsi, miłość pozostaje i trwa (rozmowa "TSZ")
  Pani Olu, życzę dużo siły i wiary, że lepsze nadejdzie. Przytulam do serca :*

  Kasia


  2022-01-26 17:16:20
 • Szczytno bez wad postawy i otyłości – rusza program profilaktyczny
  Jak już jest tylu koordynatorów, a wśród nich doktor wszechnauk Kiersikowski to wiem, że nic z tego nie wyjdzie. Albo wyjdzie - dla krewnych i znajomych królika. W \"Promyku\" nigdy nie zaoferowano mi najbardziej potrzebnych zabiegów, bo takie są zarezerwowane tylko dla swoich. Jak tam się nie ma znajomości - to na pewno możesz dostać skierowanie na gimnastykę, którą dzieciaki powinny mieć w ramach WF w szkole. Ale nie mają. A dlaczego - bo ważne jest kopanie w piłkę, koszykówka, siatkówka, lekka atletyka. Ale nie ma podstawowej gimnastyki. Jestem z pokolenia, gdzie podczas lekcji było 5 minut przerwy na \"rozprostowanie kości\".

  Jeden wielki wstyd


  2022-01-26 16:29:26
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Ja wiem, zgadzam się z Tobą Vegą. Ale nie mogę pozwolić, aby wynurzenia wariata prowadziły ludzi na cmentarz. Dlatego każdą taką głupotę trzeba kontrować. Aby ludzie czytając to wszystko mogli sami ocenić i wybrać. Po to dana jest człowiekowi wolna wola, aby się nią posługiwał. A zawsze będzie tak, że jest droga dobra i zła. Czym się kieruje człowiek w takim wyborze? Swoją wiedzą, doświadczeniem własnym i innych, przeświadczeniem, wiarą. Doświadczenie własne i otoczenia to jedno, ale nie można ludzi pozbawiać wiedzy - z dobrego drzewa, albo zatrutego. Dlatego trzeba reagować. Nie chcę nazywać imbecylami, czy debilami ludzi, którzy nie szczepią się i namawiają do tego innych, podpierając się jakimiś niszowymi \"naukowcami\", bo nie chcę obrażać ludzi chorych. W zasadzie ci, którzy szerzą zabobony powinni być nazywani - tu cytuję - \"mengelowcami\". A nawet gorzej. Bo jak nazwać skłanianie ludzi do samobójstwa? To się nazywa eutanazja - z premedytacją. Zawsze starałem się ze śmiechem, ale już został tylko płacz i zgrzytanie zębów.

  Śmieszek


  2022-01-26 15:57:05
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  A czemu w planach nie ma ulicy Władysława IV czemu radni nie wyjdą z inicjatywą doświetlenia przejść na pieszych zeby byli lepiej wydoczni n

  Władysława IV


  2022-01-26 15:33:59
 • Chore dzieci pojadą do Pisza, Mrągowa, Olsztyna i Biskupca
  powiem jedno - ?

  tak z ciekawości


  2022-01-26 14:38:39
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  ...hahaha...WSK...Vincenty...X-men...Olek...Śmieszek :D I kto tu trolluje, żebyś Ty chociaż jeden argument miał, ale nie, nie masz nawet tego i dlatego pozostaje ci poszukiwanie na mnie....i wyzywanie mnie od antyszczepów, czy płaskoziemców...ale muszę Ci podziękować, bo nawet nie wiesz, że to właśnie dzięki tym Twoim brakom, otworzyłem oczy wielu ludziom, czytającym nasze komentarze :D Powiem Ci w sekrecie, że tak naprawdę, wyszczepionych Polaków jest tylu, ilu obecnie leży na kowidowym oddziale pacjentów, ok 30 - 35% ... Musisz jakoś pogodzić się z porażką, bo niestety już niczego nie wskórasz. Może, żeby Cie nieco rozweselić, napiszę Ci biedny, oszukany, czy też opłacony Szczepanie, że tak naprawdę, to ja i cała moja rodzina i wszyscy znajomi, umarliśmy już na wszystkie kowidowe warianty, po kilka razy, oczywiście wszyscy umarliśmy bezobjawowo, tak samo, ja Ty bezobjawowo chorowałeś XD...aż boję się pomyśleć, co będzie, jak tego ostatniego wariata \"omikrona\" tym razem przeżyjemy...i to przeżyjemy objawowo :D Na koniec

  XxX


  2022-01-26 14:18:44
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Vincent Vega ma rację. Ja nie skomentuję już XxX. Pozdrawiam wszystkich.

  WSK


  2022-01-26 10:09:35
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  W bardzo w złym stanie jest ulica Podgórna, dlaczego ta ulica została pominięta?

  Janina Trzaska


  2022-01-26 10:03:26
 • Do urzędu już bez gotówki
  Jaki jest powód tej zmiany , zwyczajne robienie pod górkę czy coś więcej ?

  Mariola


  2022-01-26 08:40:39

Reklama