Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Dołożyli 66 tysięcy do budżetu obywatelskiego, nie wszystkim to się spodobało


Radni miejscy dołożyli 66 tysięcy złotych do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Pierwotnie przewidziano 200 tysięcy. Przeciwko takiej zmianie ostro protestował radny Paweł Krassowski.Budżet obywatelski w Szczytnie to od lat 200 tysięcy złotych. Ostatni wygrała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Za te pieniądze ma powstać tam boisko. Tymczasem na ostatniej sesji na wniosek burmistrza radni zdecydowali się zwiększyć tę kwotę o 66 tys.
 


Reklama

- Zrobiliśmy to z asekuracji – tłumaczy Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Patrząc po innych naszych przetargach ceny usług budowlanych tak drastycznie wzrosły, że musimy się na to przygotować. Stąd to zwiększenie.
 

Przeciwko takiemu działaniu ostro zaprotestował radny Paweł Krassowski.

- W tym mieście całkowicie wypaczono ideę budżetu obywatelskiego – mówi. - Robi się z naszych mieszkańców baranów i pod szyldem budżetu obywatelskiego załatwia się jakieś inne cele.

Reklama


Budżet miał aktywizować mieszkańców, oddawać im część władzy, decydowania o inwestycjach.

- A tymczasem budżet trafił do szkoły. Boisko powinno być tam wybudowane z całkowicie innych pieniędzy - przekonuje radny. - Argumentacja dotycząca zwiększenia tej kwoty w ogóle mnie nie przekonuje. To jest po prostu nieuczciwe. Pamiętam swój budżet obywatelski, gdy nie byłem jeszcze radnym. Gdy przekroczyliśmy kwotę 200 tys. zł, to kazano nam obciąć część planowanej inwestycji i tyle. Nie rozumiem, co się teraz zmieniło? To zwykłe oszukiwanie mieszkańców.

Radny Krassowski wnioskował, aby te 66 tys. zł przeznaczyć na bieżące remonty dróg. Jego wniosek poparł radny Tomasz Łachacz. Pozostali radni zagłosowali jednak za zwiększeniem kwoty budżetu obywatelskiego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43