Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Dobiega końca budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (zdjęcia)


Na finiszu są prace związane z budową SOR-u w Szczytnie. Wartość projektu to ponad 10 mln zł. - Inwestycje w zdrowie mieszkańców, szczególnie w dobie pandemii, to priorytet władz powiatu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński."Dobre zdrowie jest lepsze niż największe bogactwo."

Dobiegają końca prace związane z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. W ramach projektu nie tylko zostanie utworzony SOR, ale będzie on również wyposażony w sprawne i bezawaryjne urządzenia medyczne, co przełoży się na wysoką jakość świadczonych usług, dzięki temu zwiększone zostanie także bezpieczeństwo pracy personelu, co jest szczególnie ważne teraz, w dobie pandemii.

 

Przedsięwzięcie polega na powiększeniu istniejącego budynku o nowe skrzydło wraz z krytym przejście łączącym oba obiekty. W jego skład wejdą: oddział wewnętrzny (50 łóżek), oddział dziecięcy (20 łóżek), laboratorium i pracownie diagnostyczne, apteka szpitalna oraz gabinety diagnostyki endoskopowej.


Reklama

 

 

- Przeniesienie tych oddziałów oraz szeregu gabinetów do nowej bryły w znacznym stopniu polepszy sytuację lokalową oddziałów, które pozostają w starym budynku, a także umożliwi utworzenie Zakładu Opieki Leczniczej – oddziału, który osobom po przebytych schorzeniach, głównie starszych wiekiem, zapewni powrót do zdrowia pod fachową opieką – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala.

 

 

Ciężar dobudowy bryły o powierzchni 2500 m2 wziął na siebie samorząd, zaś projekt utworzenia SOR-u jest po stronie szpitala, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia oraz BFF MEDFinance.

Reklama

 

Wartość projektu: 10 254 279,05 zł

 Komentarze do artykułu

ika

Mam nadzieje, ze poradnie specjalistyczne i fizjoterapia tez wyniesie sie z podziemi starego budynku. W obecnej sytuacji czekanie w tłumku ludzi na malej przestrzeni na wejscie na RTG, albo do kardiologa lub na zabiegi rehabilitacyjne jest malo bezpieczne epidemicznie. Do tego korytarzem wciaz biegaja pracownicy szpitala i przechodza osoby z zewnatrz np. do rejestracji. Tu tez przywozeni sie chorzy z oddzialow, tez covidowych - czego bylam swiadkiem w ub, tygodniu - na przeswietlenia. Malo \"reżimowa\" sanitarnie sytuacja...

rębakczeka

Czy spełniają wymagania i normy BHP te drabiny drewniane ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43