Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Dobiega końca budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (zdjęcia)


Na finiszu są prace związane z budową SOR-u w Szczytnie. Wartość projektu to ponad 10 mln zł. - Inwestycje w zdrowie mieszkańców, szczególnie w dobie pandemii, to priorytet władz powiatu – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński."Dobre zdrowie jest lepsze niż największe bogactwo."

Dobiegają końca prace związane z budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie. W ramach projektu nie tylko zostanie utworzony SOR, ale będzie on również wyposażony w sprawne i bezawaryjne urządzenia medyczne, co przełoży się na wysoką jakość świadczonych usług, dzięki temu zwiększone zostanie także bezpieczeństwo pracy personelu, co jest szczególnie ważne teraz, w dobie pandemii.

 

Przedsięwzięcie polega na powiększeniu istniejącego budynku o nowe skrzydło wraz z krytym przejście łączącym oba obiekty. W jego skład wejdą: oddział wewnętrzny (50 łóżek), oddział dziecięcy (20 łóżek), laboratorium i pracownie diagnostyczne, apteka szpitalna oraz gabinety diagnostyki endoskopowej.


Reklama

 

 

- Przeniesienie tych oddziałów oraz szeregu gabinetów do nowej bryły w znacznym stopniu polepszy sytuację lokalową oddziałów, które pozostają w starym budynku, a także umożliwi utworzenie Zakładu Opieki Leczniczej – oddziału, który osobom po przebytych schorzeniach, głównie starszych wiekiem, zapewni powrót do zdrowia pod fachową opieką – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala.

 

 

Ciężar dobudowy bryły o powierzchni 2500 m2 wziął na siebie samorząd, zaś projekt utworzenia SOR-u jest po stronie szpitala, który uzyskał wsparcie Ministerstwa Zdrowia oraz BFF MEDFinance.

Reklama

 

Wartość projektu: 10 254 279,05 zł

 Komentarze do artykułu

ika

Mam nadzieje, ze poradnie specjalistyczne i fizjoterapia tez wyniesie sie z podziemi starego budynku. W obecnej sytuacji czekanie w tłumku ludzi na malej przestrzeni na wejscie na RTG, albo do kardiologa lub na zabiegi rehabilitacyjne jest malo bezpieczne epidemicznie. Do tego korytarzem wciaz biegaja pracownicy szpitala i przechodza osoby z zewnatrz np. do rejestracji. Tu tez przywozeni sie chorzy z oddzialow, tez covidowych - czego bylam swiadkiem w ub, tygodniu - na przeswietlenia. Malo \"reżimowa\" sanitarnie sytuacja...

rębakczeka

Czy spełniają wymagania i normy BHP te drabiny drewniane ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze