Reklama


Reklama

Do trzech razy... przetarg


Cztery firmy wzięły udział w trzecim już przetargu na przebudowę drogi pomiędzy Świętajnem a Kolonią. Chodzi o odcinek 1 kilometra i 780 metrów. Oprócz nowej nawierzchni przy drodze miałaby powstać też ścieżka pieszo-rowerowa, która połączyłaby się z już istniejącą na odcinku od tak zwanych krzyżówek do końca Świętajna w kierunku na Kolonię właśnie.



Dwa pierwsze przetargi zostały jednak unieważnione przez gminę, bo kwoty zaproponowane przez firmy mocno przekraczały możliwości samorządu. Czy w tym przetargu będzie podobnie?

 

Urzędnicy dopowiadają, że raczej nie. Nie wykluczają oni bowiem zwiększenia środków na tę inwestycję.

 

Drogę chcą wybudować cztery firmy. Najniższą ofertę przedstawiła Ostrada, która chce podjąć się tej budowy za kwotę 4 mln 263 tys. zł. Najwyżej swoje usługi wyceniła firma Strabag, która chce za te prace aż 6 mln 946 tys. zł. Dwie inne firmy swoje usługi wyceniły na poziomie 4 mln 299 tys. zł i 4 mln 297 tys. zł.


Reklama

 

Otwarcie ofert nastąpiło 14 stycznia. Na razie wszystkie firmy zostały wezwane do uzupełnienia swoich dokumentów. Wyłonienie oferenta ma nastąpić do końca stycznia. Na inwestycję gmina pozyskała 2,1 mln zł wsparcia z PROW.

 

Fot. zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja