Wtorek, 14 Lipiec, Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego -

Reklama


Reklama

Do końca roku nikt nie urodzi się w Szczytnie


Trwa remont oddziału położniczo-ginekologicznego w Szczytnie. A to oznacza, że do końca tego roku żadna ciężarna nie będzie mogła urodzić w szczycieńskim szpitalu. Przyjmowane będą wyłącznie nagłe przypadki.Rocznie na świat w szczycieńskim szpitali przychodzi około 500 dzieci. - Nie jest to zły wynik, ale dobrze byłoby, gdyby dzieci rodziło się jeszcze więcej – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala w Szczytnie. - Chcemy stworzyć ku temu lepsze warunki stąd decyzja o remoncie oddziału. Zresztą przyszedł już na to czas, bo oddział remontowany był ostatnio w 2005 roku. Trzeba go solidnie odnowić, aby mamy i ich dzieci czuły się u nas jak najlepiej.

 


Reklama

Remont spowoduje przerwę w przyjmowaniu ciężarnych pacjentek do 6 stycznia 2019 roku.

Reklama

 

- Lekarze prowadzący wiedzą o naszych planach, okoliczne szpitale też, dlatego myślę, że zamieszania nie będzie – mówi lekarz Andrzej Sagan, koordynator działu noworodków. - Poza tym położna i ordynator oddziału są stale pod telefonem w nagłych przypadkach. Jeśli jakiejś pani zdarzy się rodzić w Szczytnie, to na pewno nie zostanie bez opieki – zapewnia.

 

Po zakończeniu remontu na oddział trafi też nowoczesny sprzęt, który szpitalowi przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. - Są to bardzo nowoczesne urządzenia da resuscytacji i fototerapii – mówi dyrektor Kostrzewa.

 Komentarze do artykułu

miko

A co tam robi wersalka, w tym \"gabinecie\"...

Ap

Nie remont potrzebny a anestezjolog aby kobiety wreszcie mogły z godnością rodzic

Śmieszek

A to szkoda, chociaż po minach na zdjęciu widać, że zadowoleni z tego, że będą mieli święty spokój. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok i mocy do tego, że jak się coś zdarzy - to będą w pełnej gotowości!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do osoby \"ja. A czy ten krzyż kogokolwiek ogranicza w działaniu. Proszę się organizować i co leży na sercu, realizować. Osoby, dla których jest ważny krzyż, pięknie się zorganizowały. Przykład, że można coś zrobić dla siebie i innych, jest dany. Tylko kopiować - jak to zrobić. Wszystko co nas boli, poprawiajmy a nie tylko narzekamy. Jeśli te schody nad jeziorem, dla tutejszej społeczności, są takie ważne, to bez trudu w ciągu 2 tyg., zgromadzi się 100 tys. I będą schody. \"Dla każdego coś miłego\".

  Szczęściara.


  2020-07-14 09:37:49
 • Groźnie na drogach powiatu
  Oj Przyjacielu sławny się robisz

  Damian


  2020-07-14 09:10:26
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Jestem pod ogromnym wrażeniem, tego czego dokonano. Ale jestem ździwiona, dlaczego Jezus ma przebite dłonie a nie nadgarstki. Całun Turyński, moim zdaniem jest autentyczny, jest dowodem, że Jezus z całą pewnością miał przebite nadgarstki a nie dłonie. A ponadto i nauka dowiódła, że dłonie by nie utrzymywały ciężaru ciała, by uległy rozerwaniu.

  Szczęściara.


  2020-07-14 08:25:41
 • Groźnie na drogach powiatu
  Wydaje mi się, ze nasze kary za łamanie przepisów, jazdę na kacu lub wręcz pijanych itp.sa tak małe, ze nie oddziałują .Konfiskata przedmiotu ,,zbrodni,,i duży mandat i nie od widzimisię policjanta ,ale wedle rozporządzenia troszkę by uporzadkowalo.

  Mazurka


  2020-07-14 06:06:23
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Obrzydliwe. Czemu kościół się wszędzie panoszy. Dla mnie jako obywatela jest to po prostu łamanie moich konstytucyjnych praw, ok, niech sobie wierzą, ale w domu, a nie się z tym obnoszą jak z nie wiem czym. Mogliby za te 70 tysięcy wyremontować schody nad jeziorem na przykład. Po co komu nowy krzyz :)

  ja


  2020-07-13 22:02:57
 • Zamkowe ruiny w połowie mniej tajemnicze (zdjęcia)
  Jestem szczególnie zainteresowany latryną. Czy będzie wyeksponowana i wzbogacona o instalację multimedialną ?

  Olo


  2020-07-13 17:23:36
 • Groźnie na drogach powiatu
  Chciałabym odnieść się do fragmentu, gdzie piszecie o wypadku 16-letniej rowerzystki. A konkretnie fragment \"najprawdopodobniej zajechała jej nagle drogę\". Jak można tak pisać nie znając wersji poszkodowanej? Szkoda, że nie napiszecie np. że nie było żadnych śladów hamowania. Zamiast tego czytam, że \"nie zdążyła wyhamować\". To ma być dziennikarstwo??! Dno i metr mułu. Ale spokojnie, prawda zawsze wyjdzie na jaw. Będziecie mieli okazję sprostować te bzdury.

  Zniesmaczona


  2020-07-13 13:50:15
 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13