Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dlaczego zginął aspirant Nowak? Śledczy coraz bliżej prawdy


Śledczy są coraz bliżej rozwikłania przyczyny wypadku, w którym zginął młodszy aspirant Piotr Nowak. Radiowóz, który prowadził roztrzaskał się na metalowej barierce. Rozpatrywane są dwie wersje tej tragedii. Jedna jest dość zaskakująca.Do Prokuratury Olsztyn-Południe, która prowadzi sprawę wypadku szczycieńskich policjantów, trafiły właśnie opinie biegłych. Między innymi ta dotycząca badań histopatologicznych. I ona jest dość zaskakująca. Potwierdza to Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

- Takie opinie są w posiadani prokuratora, ale śledztwo wciąż trwa, dlatego nie możemy ujawniać szczegółów – mówi rzecznik. - Aby móc wypowiedzieć się konkretniej w tej sprawie opinia musi być jeszcze doprecyzowana.

 

Do tej pory śledczy skłaniali się ku wersji, że policyjnemu radiowozowi mogło coś zajechać drogę. Stąd taki nietypowy manewr zjechania na lewy pas jezdni, który doprowadził do tragedii. Mówiło się o białym aucie. Śledczy przeglądając monitoring szukali takiego samochodu, który mógł się w tych godzinach poruszać trasą Szczytno – Rozogi. Na razie jednak takiego pojazdu nie udało się ustalić.


 

Opinia biegłego tego nie wyklucza, ale sugeruje, że przyczyną wypadku mogło być zupełnie coś innego.

 

- Jest to rzeczywiście zaskakująca opinia, ale ważny w tym przypadku jest czas, naprawdę nic więcej w tej chwili nie mogę do tego dodać, bo śledztwo wciąż trwa – ucina rozmowę prokurator Krzysztof Stodolny.

 

Przypomnijmy. Do wypadku doszło w piątek, 25 maja na drodze Szczytno-Rozogi, w okolicach Występu. Dachował tam policyjny radiowóz. W wypadku ginął 36-letni policjant, a drugi został ciężko ranny. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 4.20.Komentarze do artykułu

Marek

Policjant to też człowiek,dlaczego wprost nie powiedzą że po prostu zasnął za kierownicą. Każdemu z nas to się może zdarzyć.

Fabian

Zginął bo zapieprzal proste

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21