Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Dlaczego zginął aspirant Nowak? Śledczy coraz bliżej prawdy


Śledczy są coraz bliżej rozwikłania przyczyny wypadku, w którym zginął młodszy aspirant Piotr Nowak. Radiowóz, który prowadził roztrzaskał się na metalowej barierce. Rozpatrywane są dwie wersje tej tragedii. Jedna jest dość zaskakująca.



Do Prokuratury Olsztyn-Południe, która prowadzi sprawę wypadku szczycieńskich policjantów, trafiły właśnie opinie biegłych. Między innymi ta dotycząca badań histopatologicznych. I ona jest dość zaskakująca. Potwierdza to Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

 

- Takie opinie są w posiadani prokuratora, ale śledztwo wciąż trwa, dlatego nie możemy ujawniać szczegółów – mówi rzecznik. - Aby móc wypowiedzieć się konkretniej w tej sprawie opinia musi być jeszcze doprecyzowana.

 

Do tej pory śledczy skłaniali się ku wersji, że policyjnemu radiowozowi mogło coś zajechać drogę. Stąd taki nietypowy manewr zjechania na lewy pas jezdni, który doprowadził do tragedii. Mówiło się o białym aucie. Śledczy przeglądając monitoring szukali takiego samochodu, który mógł się w tych godzinach poruszać trasą Szczytno – Rozogi. Na razie jednak takiego pojazdu nie udało się ustalić.


 

Opinia biegłego tego nie wyklucza, ale sugeruje, że przyczyną wypadku mogło być zupełnie coś innego.

 

- Jest to rzeczywiście zaskakująca opinia, ale ważny w tym przypadku jest czas, naprawdę nic więcej w tej chwili nie mogę do tego dodać, bo śledztwo wciąż trwa – ucina rozmowę prokurator Krzysztof Stodolny.

 

Przypomnijmy. Do wypadku doszło w piątek, 25 maja na drodze Szczytno-Rozogi, w okolicach Występu. Dachował tam policyjny radiowóz. W wypadku ginął 36-letni policjant, a drugi został ciężko ranny. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 4.20.



Komentarze do artykułu

Marek

Policjant to też człowiek,dlaczego wprost nie powiedzą że po prostu zasnął za kierownicą. Każdemu z nas to się może zdarzyć.

Fabian

Zginął bo zapieprzal proste

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-06-11 12:45:41

Aspirant Kozłowski pomógł staruszce

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:27:38

Coraz mniej chętnych do „sołtysowania”

  • Poniedziałek, 2019-04-01 20:23:29

Niemowlę nie żyje, prokuratura sprawdza dlaczego

  • Środa, 2019-03-06 14:27:08

Coraz bliżej do zabudowy półwyspu Korea


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48