Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Dino zmierzy się z Biedronką (zdjęcia)


Ciekawy pojedynek sieci handlowych szykuje się w Pasymiu. Działa już tam Biedronka, a swoją inwestycje kończy Dino. Co ciekawe sklep tej sieci stanie zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy.Początkowo tej inwestycji dziwili się i mieszkańcy Pasymia, i samorządowcy.


Reklama

 

Reklama

- Inwestycja ruszyła w listopadzie i ma zakończyć się w kwietniu – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Rzeczywiście było to spore zaskoczenie dla nas, zawłaszcza że inwestor był bardzo zdeterminowany, aby kupić odpowiedniej wielkości działkę pod budowę sklepu. Jedną kupił z zasobów gminnych, a drugą dokupił już z obrotu prywatnego. Dodatkowo sieć dorzuciła 190 tys. zł na budowę lokalnej drogi dojazdowej do sklepu. Z naszego punktu widzenie inwestycja sprawi, że pojawi się mocna konkurencja na rynku sprzedawców i liczymy, że mieszkańcy będą mogli robić tańsze zakupy, a po drugie to dodatkowy wpływ z podatku od sklepu wielkopowierzchniowego. W skali roku to około 30 tys. zł.

 

Jak dodaje burmistrz takie inwestycje są zawsze poprzedzone badaniami rynku.

 

- Najwyraźniej specjaliści, co nas bardzo cieszy, dostrzegają w Pasymiu ogromny potencjał – mówi Cezary Łachmański. - Obserwując Biedronkę widzę, że zakupy robią tam nie tylko nasi mieszkańcy, ale też turyści, szczytnianie, czy olsztynianie, którzy przemieszczą się trasą Olszyn – Szczytno przez Pasym do swoich prac, czy domów.

 

Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Jarofan

Burmistrz nie ma pojęcia o czym mówi...

thr

Pasym to taka miejscowość gdzie burmistrz z chęcią odremontuje ratusz i zbuduje sklep ale jak wyjedziesz pare metrów poza centrum lub osiedla to śmieci i butelki walają się po drogach , ludzie wysypują gruz i inne badziewia obok drogi i tym się już burmistrz niezbyt interesuje. okolice pasymia to wysypisko śmieci

Ray

W pasymiu dzięki biedronce małe sklepy pozdychały i ludzie potracili prace ale burmistrz ucieszony bo coraz mniej ludzi ma powod żeby w ogóle zajeżdżać do miasta, a z podatków sobie odremontuje ratusz, międzyczasem stary rynek gnije i walają się zardzewiałe stoły...

$

Biedronka to dla biedaków.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43