Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Dino zmierzy się z Biedronką (zdjęcia)


Ciekawy pojedynek sieci handlowych szykuje się w Pasymiu. Działa już tam Biedronka, a swoją inwestycje kończy Dino. Co ciekawe sklep tej sieci stanie zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy.Początkowo tej inwestycji dziwili się i mieszkańcy Pasymia, i samorządowcy.


Reklama

 

Reklama

- Inwestycja ruszyła w listopadzie i ma zakończyć się w kwietniu – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Rzeczywiście było to spore zaskoczenie dla nas, zawłaszcza że inwestor był bardzo zdeterminowany, aby kupić odpowiedniej wielkości działkę pod budowę sklepu. Jedną kupił z zasobów gminnych, a drugą dokupił już z obrotu prywatnego. Dodatkowo sieć dorzuciła 190 tys. zł na budowę lokalnej drogi dojazdowej do sklepu. Z naszego punktu widzenie inwestycja sprawi, że pojawi się mocna konkurencja na rynku sprzedawców i liczymy, że mieszkańcy będą mogli robić tańsze zakupy, a po drugie to dodatkowy wpływ z podatku od sklepu wielkopowierzchniowego. W skali roku to około 30 tys. zł.

 

Jak dodaje burmistrz takie inwestycje są zawsze poprzedzone badaniami rynku.

 

- Najwyraźniej specjaliści, co nas bardzo cieszy, dostrzegają w Pasymiu ogromny potencjał – mówi Cezary Łachmański. - Obserwując Biedronkę widzę, że zakupy robią tam nie tylko nasi mieszkańcy, ale też turyści, szczytnianie, czy olsztynianie, którzy przemieszczą się trasą Olszyn – Szczytno przez Pasym do swoich prac, czy domów.

 

Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Jarofan

Burmistrz nie ma pojęcia o czym mówi...

thr

Pasym to taka miejscowość gdzie burmistrz z chęcią odremontuje ratusz i zbuduje sklep ale jak wyjedziesz pare metrów poza centrum lub osiedla to śmieci i butelki walają się po drogach , ludzie wysypują gruz i inne badziewia obok drogi i tym się już burmistrz niezbyt interesuje. okolice pasymia to wysypisko śmieci

Ray

W pasymiu dzięki biedronce małe sklepy pozdychały i ludzie potracili prace ale burmistrz ucieszony bo coraz mniej ludzi ma powod żeby w ogóle zajeżdżać do miasta, a z podatków sobie odremontuje ratusz, międzyczasem stary rynek gnije i walają się zardzewiałe stoły...

$

Biedronka to dla biedaków.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama