Reklama


Reklama

Dino zmierzy się z Biedronką (zdjęcia)


Ciekawy pojedynek sieci handlowych szykuje się w Pasymiu. Działa już tam Biedronka, a swoją inwestycje kończy Dino. Co ciekawe sklep tej sieci stanie zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej, po drugiej stronie ulicy.Początkowo tej inwestycji dziwili się i mieszkańcy Pasymia, i samorządowcy.


Reklama

 

Reklama

- Inwestycja ruszyła w listopadzie i ma zakończyć się w kwietniu – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Rzeczywiście było to spore zaskoczenie dla nas, zawłaszcza że inwestor był bardzo zdeterminowany, aby kupić odpowiedniej wielkości działkę pod budowę sklepu. Jedną kupił z zasobów gminnych, a drugą dokupił już z obrotu prywatnego. Dodatkowo sieć dorzuciła 190 tys. zł na budowę lokalnej drogi dojazdowej do sklepu. Z naszego punktu widzenie inwestycja sprawi, że pojawi się mocna konkurencja na rynku sprzedawców i liczymy, że mieszkańcy będą mogli robić tańsze zakupy, a po drugie to dodatkowy wpływ z podatku od sklepu wielkopowierzchniowego. W skali roku to około 30 tys. zł.

 

Jak dodaje burmistrz takie inwestycje są zawsze poprzedzone badaniami rynku.

 

- Najwyraźniej specjaliści, co nas bardzo cieszy, dostrzegają w Pasymiu ogromny potencjał – mówi Cezary Łachmański. - Obserwując Biedronkę widzę, że zakupy robią tam nie tylko nasi mieszkańcy, ale też turyści, szczytnianie, czy olsztynianie, którzy przemieszczą się trasą Olszyn – Szczytno przez Pasym do swoich prac, czy domów.

 

Fot. Kacper StepokuraKomentarze do artykułu

Ray

W pasymiu dzięki biedronce małe sklepy pozdychały i ludzie potracili prace ale burmistrz ucieszony bo coraz mniej ludzi ma powod żeby w ogóle zajeżdżać do miasta, a z podatków sobie odremontuje ratusz, międzyczasem stary rynek gnije i walają się zardzewiałe stoły...

$

Biedronka to dla biedaków.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10