Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Diagności sprawdzą światła w aucie za darmo, sprawdź – gdzie?


Pięć stacji diagnostycznych z naszego powiatu za darmo sprawdzi światła w twoim aucie i je wyreguluje. To wspólna akcja diagnostów i szczycieńskich policjantów. Będzie można z niej skorzystać: 24 października, 7 listopada i 21 listopada. Sprawdź, które stacje biorą udział w akcji.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęli dziś 5 edycję kampanii pn. Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

 

 

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

 

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 793 pieszych, co prawda o 10 mniej niż rok wcześniej. Jednak nadal części z tych zdarzeń można było zapobiec, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.


Reklama

 

Policjanci w całym kraju od 22 października do 15 grudnia, prowadzić będą kolejną edycję kampanii na rzecz dobrych świateł w pojazdach pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

 

Do kampanii w tym roku włączyli się m.in. Polski Związek Motorowy i Główny Inspektorat Transportu Drogowego, a także firma NEPTIS S.A. - Operator komunikatora Yanosik, dzięki czemu za ich pośrednictwem kierowca otrzyma SMS-a o treści ,,darmowe sprawdzenie świateł - zobacz gdzie".

 

W akcji wezmą udział też stacje diagnostyczne z naszego powiatu, odo ich lista:

 

1. Moto Centrum Zaborowscy, ul. Pasymska 29a, 12-100 Szczytno

2. AP Auto Serwis Pawłowski, ul. Piłsudskiego 30, 12-100 Szczytno

3. B&A B. Dąbrowska Diagnostyka i Mechanika Pojazdowa, ul. Przemysłowa 5, 12-100 Szczytno

4. Balton. Stacja Diagnostyczna, ul. Kopernika 27a, 12-160 Wielbark

Reklama

5. SKS Auto – Kompleks, Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Grunwaldzka 64, 12-140 Świętajno

 

24 października, 7 listopada i 21 listopada tego roku będzie na stacjach zorganizowane zostaną „dni otwarte”, podczas których osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł oraz dokonać ich ewentualnej regulacji.

 

Szczycieńscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych a przedstawicielom stacji diagnostycznych serdecznie dziękują za tak szybki odzew i zaangażowanie się w kampanię, która będzie miała ogromny wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich !Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama