Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Diagności sprawdzą światła w aucie za darmo, sprawdź – gdzie?


Pięć stacji diagnostycznych z naszego powiatu za darmo sprawdzi światła w twoim aucie i je wyreguluje. To wspólna akcja diagnostów i szczycieńskich policjantów. Będzie można z niej skorzystać: 24 października, 7 listopada i 21 listopada. Sprawdź, które stacje biorą udział w akcji.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęli dziś 5 edycję kampanii pn. Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

 

 

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany poza ich ogólnym stanem technicznym takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

 

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło 793 pieszych, co prawda o 10 mniej niż rok wcześniej. Jednak nadal części z tych zdarzeń można było zapobiec, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.


Reklama

 

Policjanci w całym kraju od 22 października do 15 grudnia, prowadzić będą kolejną edycję kampanii na rzecz dobrych świateł w pojazdach pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

 

Do kampanii w tym roku włączyli się m.in. Polski Związek Motorowy i Główny Inspektorat Transportu Drogowego, a także firma NEPTIS S.A. - Operator komunikatora Yanosik, dzięki czemu za ich pośrednictwem kierowca otrzyma SMS-a o treści ,,darmowe sprawdzenie świateł - zobacz gdzie".

 

W akcji wezmą udział też stacje diagnostyczne z naszego powiatu, odo ich lista:

 

1. Moto Centrum Zaborowscy, ul. Pasymska 29a, 12-100 Szczytno

2. AP Auto Serwis Pawłowski, ul. Piłsudskiego 30, 12-100 Szczytno

3. B&A B. Dąbrowska Diagnostyka i Mechanika Pojazdowa, ul. Przemysłowa 5, 12-100 Szczytno

4. Balton. Stacja Diagnostyczna, ul. Kopernika 27a, 12-160 Wielbark

Reklama

5. SKS Auto – Kompleks, Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Grunwaldzka 64, 12-140 Świętajno

 

24 października, 7 listopada i 21 listopada tego roku będzie na stacjach zorganizowane zostaną „dni otwarte”, podczas których osoby zainteresowane będą mogły bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł oraz dokonać ich ewentualnej regulacji.

 

Szczycieńscy policjanci zapraszają wszystkich zainteresowanych a przedstawicielom stacji diagnostycznych serdecznie dziękują za tak szybki odzew i zaangażowanie się w kampanię, która będzie miała ogromny wpływ na bezpieczeństwo nas wszystkich !Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze