Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

"Diabli nadali" w Teatrze Chochół - Stodoła Chochół k. Świętajna


Kolejny niesamowity spektakl szykuje się w Teatrze Chochół - Stodoła Chochół k. Świętajna. Premierę „Diabli nadali” zaplanowano na niedzielę, 22 sierpnia. (Sprawdź szczegóły).



"Diabli nadali".

Zapraszamy na premierowe spektakle

22 sierpnia godz.19.30

23 sierpnia godz.17.30 i 20.00

Teatr Chochół - Stodoła Chochół k.Świętajna

 

Western jest amerykański.

Ostern - to ten spektakl. Mazurski ostern.

Tam łestmeni - kowboje i szeryf.

Tu ostmeni: Siły Nadprzyrodzone. Towarzysze i Towarzyszki, Docent, Mazur,

Ubek i. Wójt.

 

Od czerwca 1945 r. na Mazurach trwa akcja "przemianowania" - zmieniane są

nazwy geograficzne miejscowości, jezior, rzek, gór, pagórków, lasów -

powstaje inna kraina, nowa.

 

Wszystko co niemieckobrzmiące musi być skute z tynkiem i zmienione na nasze!


Reklama

Jeśli przemianowaniem zajmują się nasi ostmeni, to naprawdę o coś chodzi.

W Polsce łopoczą czerwone sztandary Nowego Porządku, a na Mazurach cuda, a

na Mazurach Eldorado, a na Mazury pcha się Ojczyzna.

 

Komedia?

Raczej mazurskie qui pro quo, a przy tym - i śmieszno i straszno.

Słowem: - Diabli nadali.

Tylko co, kogo i po co?

Dobry teatr.

Diabli nadali

 

reżyseria: Romuald Wicza-Pokojski

 

występują:

Marek Tyszkiewicz, Natalia Świniarska , Marian Czarkowski, Marcin Kiszluk,

Jarosław Cupriak, Wojciech Grochowalski, Wojciech Rydzio, Adam Lisewski

Reklama

 

scenografia: Bartosz Myślak

 

muzyka: Robert Wasilewski, Franciszek Pospieszalski

 

miejsce: Stodoła Chochół k/Świętajna

 

Data: 22 sierpnia 2021 r, godz. 19.30

23 sierpnia 2021 r. godz. 17.30 i 20.00

 

Ilość miejsc ograniczona!

Rezerwacje:

Sekretariat Nadleśnictwa Spychowo: 89 6225082

STiOK ANIMA: animakul@wp.pl, 500174294



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
    Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

    ZnaWca


    2021-10-21 12:29:00
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

    kierowca


    2021-10-21 12:15:12
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

    baba


    2021-10-21 11:50:45
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

    smutny


    2021-10-21 11:05:11
  • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
    Zdecydowanie za małe te kary.


    2021-10-21 10:33:19
  • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
    Wał się pajacu

    Rob


    2021-10-21 06:56:24
  • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
    Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

    chłop


    2021-10-21 05:56:14
  • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
    Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

    Mol


    2021-10-20 20:55:36
  • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
    MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

    Zorientowany


    2021-10-20 20:32:43
  • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
    Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

    Tomasz


    2021-10-20 15:43:13