Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Derby decydujące o spadku, słabszy SKS


Błękitni Pasym rozgromili w Szczytnie miejscowy SKS wygrywając 4:0. Dla obu drużyn był to bardzo ważny pojedynek. Może zadecydować, który z zespołów spadnie z okręgówki do a klasy. Bliżej tego dramatu jest SKS Szczytno.SKS Szczytno - Błękitni Pasym 0:4 (0:0)

 

Bramki Błękitni:

 

56' Bartosz Nosowicz

69' Bartosz Nosowicz

81' Michał Nosowicz

90'+2 Kamil Kępka

 

 

 

SKS SZCZYTNO: Filip Brzeziński, Szymon Milewski, Kamil Komorowski, Grzegorz Kozicki, Filip Chorążewicz, Cezary Trzebiński, Wojciech Kuchna, Arkadiusz Wnuk, Jakub Skrzypczak, Jakub Kulesik, Maciej Balcerzak.

 

Skład rezerwowy: Paweł Stachańczyk, Jakub Sosnowski, Kacper Taradejna, Paweł Pietrzak, Piotr Kwiatuszewski, Kamil Świercz, Maciej Ochtera.

 

 

LKS BŁĘKITNI PASYM: Bartosz Kowalewski, Patryk Jagiełło, Sławomir Foruś, Patryk Kowalewski, Piotr Młotkowski, Michał Nosowicz, Arkadiusz Foruś, Bartosz Nosowicz, Ariel Łachmański, Aleksander Dobrzyński, Paweł Brzozowski.

Skład rezerwowy: Krzysztof Jędrzejewski, Kamil Kępka, Adrian Ozimek, Grzegorz Stańczak, Jakub Chlebowski.

 

 

Komentarze:

 

Paweł Pietrzak, trener SKS Szczytno

 


Na boisko wyszły dwa zespoły, jeden, który wiedział po co wyszedł, był zdeterminowany, przytomny, waleczny i zdecydowany. Niestety, my byliśmy tą drugą drużyną. Goście z Pasymia w stu procentach zasłużenie wygrali ten mecz 4:0. Pojedynek z Błękitnymi był dla nas bardzo istotny, bo może zaważyć o naszym spadku z okręgówki. W sytuacji, w której się teraz znaleźliśmy, musimy walczyć o punkty do ostatniej kolejki. W tej chwili nie wiadomo nawet, ile drużyn ostatecznie spadnie, dlatego nie ukrywam, że nie jest to przyjemna sytuacja. W najbliższą niedzielę gramy ze Śniardwami w Orzyszu.

 

Marek Gawdzińśki, prezes Błękitnych Pasym

Zdobyliśmy kluczowe trzy punkty, które potrzebne były nam bardzo, aby mieć prawie pewność utrzymania w lidze. Gdybyśmy przegrali ze Szczytnem SKS byłby poza naszym zasięgiem, a to bezpośredni rywal o utrzymanie. Na szczęście w tej chwili to SKS ma kłopot, a nie my. Cieszę się, że chłopcy tak dobrze zagrali. Gdyby w pierwszej połowie nie zawiodła nas skuteczność, to wynik byłby zdecydowanie okazalszy. Zmarnowaliśmy naprawdę kilka stu procentowych okazji do strzelenia gola. Szczytno zagrało słabo, to jedna z najsłabszych drużyn, z jaką graliśmy w tej lidze. Z ich strony nie było żadnego zagrożenia, poza kilkoma incydentami przy rozgrywaniu piłki ze stałych fragmentów. W środę gramy z Wilkowem (mecz jeszcze się nie odbył, gdy kończyliśmy to wydanie „Tygodnika Szczytno” - przy. Red.). Jeśli wygramy, to właściwie utrzymanie mamy pewne. Jeśli nie, to pozostaną nam jeszcze dwa mecze, aby o te punkty powalczyć. Jestem dobrej myśli.Komentarze do artykułu

Xyz

I dobrze niech SKS spadnie jak najniżej. Zarząd jak ma honor to niech poda się do dymisji. Trzymają dobrych graczy na siłę i nie mają szans się wybić wyżej.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50