Sobota, 14 Grudzień, Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Derby decydujące o spadku, słabszy SKS


Błękitni Pasym rozgromili w Szczytnie miejscowy SKS wygrywając 4:0. Dla obu drużyn był to bardzo ważny pojedynek. Może zadecydować, który z zespołów spadnie z okręgówki do a klasy. Bliżej tego dramatu jest SKS Szczytno.SKS Szczytno - Błękitni Pasym 0:4 (0:0)

 

Bramki Błękitni:

 

56' Bartosz Nosowicz

69' Bartosz Nosowicz

81' Michał Nosowicz

90'+2 Kamil Kępka

 

 

 

SKS SZCZYTNO: Filip Brzeziński, Szymon Milewski, Kamil Komorowski, Grzegorz Kozicki, Filip Chorążewicz, Cezary Trzebiński, Wojciech Kuchna, Arkadiusz Wnuk, Jakub Skrzypczak, Jakub Kulesik, Maciej Balcerzak.

 

Skład rezerwowy: Paweł Stachańczyk, Jakub Sosnowski, Kacper Taradejna, Paweł Pietrzak, Piotr Kwiatuszewski, Kamil Świercz, Maciej Ochtera.

 

 

LKS BŁĘKITNI PASYM: Bartosz Kowalewski, Patryk Jagiełło, Sławomir Foruś, Patryk Kowalewski, Piotr Młotkowski, Michał Nosowicz, Arkadiusz Foruś, Bartosz Nosowicz, Ariel Łachmański, Aleksander Dobrzyński, Paweł Brzozowski.

Skład rezerwowy: Krzysztof Jędrzejewski, Kamil Kępka, Adrian Ozimek, Grzegorz Stańczak, Jakub Chlebowski.

 

 

Komentarze:

 

Paweł Pietrzak, trener SKS Szczytno

 


Na boisko wyszły dwa zespoły, jeden, który wiedział po co wyszedł, był zdeterminowany, przytomny, waleczny i zdecydowany. Niestety, my byliśmy tą drugą drużyną. Goście z Pasymia w stu procentach zasłużenie wygrali ten mecz 4:0. Pojedynek z Błękitnymi był dla nas bardzo istotny, bo może zaważyć o naszym spadku z okręgówki. W sytuacji, w której się teraz znaleźliśmy, musimy walczyć o punkty do ostatniej kolejki. W tej chwili nie wiadomo nawet, ile drużyn ostatecznie spadnie, dlatego nie ukrywam, że nie jest to przyjemna sytuacja. W najbliższą niedzielę gramy ze Śniardwami w Orzyszu.

 

Marek Gawdzińśki, prezes Błękitnych Pasym

Zdobyliśmy kluczowe trzy punkty, które potrzebne były nam bardzo, aby mieć prawie pewność utrzymania w lidze. Gdybyśmy przegrali ze Szczytnem SKS byłby poza naszym zasięgiem, a to bezpośredni rywal o utrzymanie. Na szczęście w tej chwili to SKS ma kłopot, a nie my. Cieszę się, że chłopcy tak dobrze zagrali. Gdyby w pierwszej połowie nie zawiodła nas skuteczność, to wynik byłby zdecydowanie okazalszy. Zmarnowaliśmy naprawdę kilka stu procentowych okazji do strzelenia gola. Szczytno zagrało słabo, to jedna z najsłabszych drużyn, z jaką graliśmy w tej lidze. Z ich strony nie było żadnego zagrożenia, poza kilkoma incydentami przy rozgrywaniu piłki ze stałych fragmentów. W środę gramy z Wilkowem (mecz jeszcze się nie odbył, gdy kończyliśmy to wydanie „Tygodnika Szczytno” - przy. Red.). Jeśli wygramy, to właściwie utrzymanie mamy pewne. Jeśli nie, to pozostaną nam jeszcze dwa mecze, aby o te punkty powalczyć. Jestem dobrej myśli.Komentarze do artykułu

Xyz

I dobrze niech SKS spadnie jak najniżej. Zarząd jak ma honor to niech poda się do dymisji. Trzymają dobrych graczy na siłę i nie mają szans się wybić wyżej.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-08-29 09:59:02

Derby pomiędzy GKS dla Dźwierzut


Komentarze

 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17
 • Święto krwiodawców
  Z tego co wiem i widziałam Pani Sylwia regularnie oddaje krew:)
  Autor: Jula13221
  2019-12-13 13:52:34
 • Święto krwiodawców
  A Pan/Pani chyba nic nie robi tylko siedzi i bezsensownie komentuje bez żadnej wiedzy na dany temat.
  Autor: Pk
  2019-12-13 13:38:12
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie \"dr\" piszesz, że ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć. Niestety, wielu nigdy nie dorośnie. Wręcz śmiem twierdzić, że z rozwojem cywilizacyjno-technicznym jako ludzie coraz bardziej epatujemy postawami aspołecznymi. Alfred Nobel wynajdując dynamit nie spodziewał się, że przyczyni się on do efektywności w prowadzeniu wojen. Z każdym wynalazkiem jest podobnie, ludzie wiedzą jak z niego \"skorzystać\".
  Autor: taki sobie obserwator
  2019-12-13 13:18:54
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Wyjątkowo zgadzam się z panem Mądrzejowskim. Uczono mnie jednak, że inteligentny człowiek nie krytykuje ludzi ale ich konkretne zachowania. Używanie epitetów typu dureń, troglodyta czy baran nie najlepiej świadczy o autorze.
  Autor: lena
  2019-12-13 13:16:32
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Brawo Panie Wiesławie. Trafione w samo sedno. Rozjeżdżanie dróg przez pseudokrossowców, szpanowanie półciężarówkami w charakterze osobówek. Problemem się stają jeżdżące po lesie czterokołowce. Chyba to choroba cywilizacyjna. Ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć.
  Autor: dr
  2019-12-13 12:12:43
 • Wójt z „szponach” prokuratora
  Niech gazeta zajmie się ŚDS Wesołowo, tam też jest ciekawie.
  Autor: Adam
  2019-12-13 11:17:29