Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Deptuła przewodniczącym w Świętajnie, to nowi radni


Arkadiusz Deptuła został nowym przewodniczącym Rady Gminy Świętajno. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 13 radnych. Głosowało 14 radnych. Jeden głos był nieważny. Wiceprzewodniczącym został Andrzej Bruździak. Otrzymał 9 głosów.Pierwsza sesja Rady Gminy w Świętajnie była pełna nowości. Sesja była nagrywana, a radni głosowali za pośrednictwem elektronicznych pilotów. Niestety, nowy system sprawiał radnym sporo kłopotów i sesja była początkowo dość często i systematycznie przerywana. Nowa rada gminy Świętajno jest jedną z „najświeższych” rad, bo ze starego składu zostało zaledwie dwóch radnych – Sławomir Grzegorczyk i Andrzej Bełcikowski.

 

Ten ostatni, jako radny senior, otworzył obrady. Jednym z pierwszy punktów programu było wybranie przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego rady. Arkadiusz Deptuła był jedynym zgłoszonym kandydatem na stanowisko przewodniczącego. Zaproponował go radny Roman Jonta. W tajnym głosowaniu poparło go 13 radnych.

 

Nowy przewodniczący to zaledwie 31-latek. Zawodowo związany jest z lotniskową strażą pożarną w Szymanach. Jest też, od 10 lat, naczelnikiem OSP Świętajno. Ma żonę i 3-letnią córkę. W samorządzie znalazł się po raz pierwszy. - Nie podobała mi się praca poprzedniej rady, kłótnie, nieporozumienia, niesnaski i dlatego zdecydowałem się kandydować, aby mieć realny wpływ na zmiany – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Przy okazji dziękuję za zaufanie, którym mnie radni obdarzyli. Bardzo zależy mi na tym, aby obrady sesji przebiegały sprawnie i aby nie było w naszej radzie kopania dołków pod kimkolwiek.


 

W poprzedniej kadencji rady przewodniczącym Rady Gminy Świętajno był Sławomir Grzegorczyk, który w nowej kadencji jest szeregowym radnym.

Na pierwszej sesji wybrano też wiceprzewodniczącego. O to stanowisko rywalizowali Ksymena Klusek oraz Andrzej Bruździak. Ten „pojedynek” wygrał pan Andrzej, który uzyskał 9 głosów.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:51:34

Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?

  • Środa, 2019-04-10 14:47:30

Nowi sołtysi w gminie Szczytno (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2019-03-25 12:22:46

Odnowią stary ratusz w Wielbarku

  • Środa, 2019-03-20 14:21:30

Radni sypnęli groszem uczniom


Komentarze