Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

„Demokratyczne” elewacje w „Odrodzeniu”


Po raz pierwszy od dawna poczułem się jak obywatel prawdziwie demokratycznego kraju – mówi nam jeden z czytelników. - W skrzynce pocztowej znalazłem kartę do głosowania... - dodaje, ale natychmiast zastrzega, że nie dotyczyła ona wyborów prezydenckich. - To spółdzielnia mieszkaniowa pyta użytkowników mieszkań, jaką elewację sobie życzymy mieć na naszym bloku.Okazuje się, że „elewacyjne wybory” nie są aż taką nowością w wykonaniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie” w Szczytnie.

 

- Takie ankiety zainicjowali sami mieszkańcy już ze dwa lata temu – tłumaczy Jacek Borowy z SM. - I my tę inicjatywę kontynuujemy przy podejmowaniu decyzji odnośnie do spraw dotyczących jakiejś grupy lokatorów. Tak też jest w przypadku nowych elewacji na spółdzielczych budynkach.

 

Docieplanie i wymiana elewacji to spółdzielcze działania, które trwają już od ponad 20 lat. Budynków już docieplać nie trzeba, ale nadszedł czas, by poprawić estetykę.


Reklama

 

- Obecnie stosujemy nowocześniejszą technologię, w tym np. samomyjące tynki – tłumaczy pan Jacek. - To powinno sprawić, że nowe elewacje wytrwają dłużej w dobrym stanie. W tym roku inwestycja obejmie dwa budynki przy ul. Solidarności, w planach są następne w pobliżu.

 

„Karta do głosowania” obejmuje dwie opcje: elewację tradycyjną czyli zbliżoną kolorystycznie do tej, jaka jest obecnie, oraz bardziej nowoczesną, w odcieniach szarości, którą już zastosowano m.in. na budynkach przy ul. Przemysłowej czy Dąbrowskiego, która ma się lepiej komponować także z nowym wyglądem podstawowej „szóstki”, w pobliżu której posadowione są bloki przeznaczone do renowacji.

Reklama

 

- Oczywiście, zagłosuję na tę nowoczesną elewację – mówi nasz czytelnik, członek SM „Odrodzenie”. - I nawet pofatyguję się do biura administracji spółdzielni, by tę swoją kartkę oddać, tak bardzo mi się podoba to, że w końcu ktoś pyta mnie, obywatela, o opinię i nawet chce tej opinii wysłuchać.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-06-03 18:36:39

Elewacje remizy z funduszu

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04