Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

„Demokratyczne” elewacje w „Odrodzeniu”


Po raz pierwszy od dawna poczułem się jak obywatel prawdziwie demokratycznego kraju – mówi nam jeden z czytelników. - W skrzynce pocztowej znalazłem kartę do głosowania... - dodaje, ale natychmiast zastrzega, że nie dotyczyła ona wyborów prezydenckich. - To spółdzielnia mieszkaniowa pyta użytkowników mieszkań, jaką elewację sobie życzymy mieć na naszym bloku.Okazuje się, że „elewacyjne wybory” nie są aż taką nowością w wykonaniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie” w Szczytnie.

 

- Takie ankiety zainicjowali sami mieszkańcy już ze dwa lata temu – tłumaczy Jacek Borowy z SM. - I my tę inicjatywę kontynuujemy przy podejmowaniu decyzji odnośnie do spraw dotyczących jakiejś grupy lokatorów. Tak też jest w przypadku nowych elewacji na spółdzielczych budynkach.

 

Docieplanie i wymiana elewacji to spółdzielcze działania, które trwają już od ponad 20 lat. Budynków już docieplać nie trzeba, ale nadszedł czas, by poprawić estetykę.


Reklama

 

- Obecnie stosujemy nowocześniejszą technologię, w tym np. samomyjące tynki – tłumaczy pan Jacek. - To powinno sprawić, że nowe elewacje wytrwają dłużej w dobrym stanie. W tym roku inwestycja obejmie dwa budynki przy ul. Solidarności, w planach są następne w pobliżu.

 

„Karta do głosowania” obejmuje dwie opcje: elewację tradycyjną czyli zbliżoną kolorystycznie do tej, jaka jest obecnie, oraz bardziej nowoczesną, w odcieniach szarości, którą już zastosowano m.in. na budynkach przy ul. Przemysłowej czy Dąbrowskiego, która ma się lepiej komponować także z nowym wyglądem podstawowej „szóstki”, w pobliżu której posadowione są bloki przeznaczone do renowacji.

Reklama

 

- Oczywiście, zagłosuję na tę nowoczesną elewację – mówi nasz czytelnik, członek SM „Odrodzenie”. - I nawet pofatyguję się do biura administracji spółdzielni, by tę swoją kartkę oddać, tak bardzo mi się podoba to, że w końcu ktoś pyta mnie, obywatela, o opinię i nawet chce tej opinii wysłuchać.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-06-03 18:36:39

Elewacje remizy z funduszu

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41