Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Dawna szkoła dla harcerzy


Gmina Jedwabno na dziesięć lat wydzierżawi część budynku dawnej szkoły dla Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za symboliczna opłatę. - To dość duży budynek z równie dużym otoczeniem – mówi wójt Sławomir Ambroziak. - W jego części zlokalizowana jest świetlica wiejska. Harcerze zaopiekują się resztą budynku.Dzierżawcą jest Oddział Pomorski ZHR, w którego skład wchodzą też formacje działające w naszym województwie. Co prawda harcerzy z tego związku nie ma w naszym powiecie, także w Jedwabnie, ale na terenie gminy organizują oni liczne obozy.


Reklama

 

- Obiekt zostanie oddany w dzierżawę bezprzetargowo. Na taką formę zagospodarowania zgodziła się rada sołecka – wyjaśnia wójt. - Budynkowi przyda się stały gospodarz, który zajmie się też sporą działką, przylegającą do dawnej szkoły.

 

Jak podkreśla wójt, kilka inwestycji, jakie poczyniła gmina (i nie tylko) nadają Małszewu coraz większego znaczenia turystycznego.

Reklama

 

- Jest tam już solidny plac zabaw dla dzieci, zbudowaliśmy też pomost wiodący do jeziora – wymienia Ambroziak. - W ubiegłym roku jednak z mieszkanek tej miejscowości, prowadząca wypożyczalnię sprzętu turystycznego, uzyskała dotację z nidzickiej LGD i zakupiła rowery wodne, które cieszyły się wśród turystów dużym wzięciem. Myślę, że aktywność harcerzy również pozytywnie wpłynie na rozwój turystyczny Małszewa.Komentarze do artykułu

X

A gdzie ta młodzież niemiecka się resocjalizowała na terenie waszej gminy ?

Napisz

Reklama


Komentarze