Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Czytelnicy zlokalizowali potężne i nielegalne wysypisko śmieci (zdjęcia)


W Romanach, w niecce po dawnej żwirowni, ktoś zrobił sobie potężne składowisko śmieci. Walają się tam opony, zderzaki od samochodów, fotele, a nawet ponton – zaalarmowali naszą redakcję dwaj czytelnicy. Sprawą zajmuje się też policja.

 Nasz dzielnicowy był w tym miejscu i rzeczywiście wygląda to nieciekawie – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ustalamy do kogo należy działka, na której składowane są nielegalnie odpady oraz w jaki sposób one tam trafiły, kto je zwoził.

 

Czytelnicy, którzy zainteresowali nas sprawą, twierdzą, że śmieci przybywało tam właściwie z tygodnia na tydzień. - Często w tym miejscu jeżdżę rowerem i za każdym razem pojawiła jakaś nowa kupka – mówi pan Rafał.

 

Z kolei inny mieszkaniec napisał do nas maila w tej sprawie oraz przysłał zdjęcia nielegalnego wysypiska:

„Zwracam się do Państwa z prośbą o interwencję oraz opisanie sytuacji, która ma miejsce w m. Romany w starej żwirowni, na przeciwko domu nr 76. Miejsce żwirowni stało się nielegalnym wysypiskiem śmieci. Są tam wyrzucane odpady budowlane, ale w większości odpady po działalności warsztatu samochodowego. Są tam setki zużytych części samochodowych i opakowań, które zagrażają zdrowiu i życiu mieszkańców. Dochodzi do wycieków zużytego oleju silnikowego z opakowań, zanieczyszczenia gleby, wód powierzchniowych i najprawdopodobniej gruntowych. Zostały znalezione i udokumentowane banery. Na jednym z nich widnieje napis "NAPRAWIAMY WASZE AUTA OD 30 LAT", co po wpisaniu w internecie „auto”, „remont”, „serwis” i przeszukaniu zdjęć daje prawdopodobny efekt ustalenia właściciela. W dniu 18.05 została powiadomiona Policja, przez opisanie i zaznaczenie miejsca w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wysłano maila do Urzędu Gminy z informacją o zaistniałej sytuacji i prośbą o wysłanie inspektora ds. ochrony środowiska, i zabezpieczenie razem z Policją i Strażą Pożarną odpadów niebezpiecznych i dowodów. Wszystko mam udokumentowane, nagrałem również filmik i proszę o kontrolowanie działań tych instytucji. Proszę Państwa o wysłanie fotoreportera na miejsce, udokumentowanie i opisanie. W najbliższym czasie zostanie zamontowany na własny koszt system fotopułapki z zintegrowanym przesyłem danych tak, żeby ukrócić tak nieodpowiedzialny proceder jak zanieczyszczanie środowiska i naszych pięknych Mazur.


Reklama

Reklama

Z poważaniem Mieszkaniec”

 

Porozumieliśmy się z autorem tego listu, by się dowiedzieć, czy jego informacje skierowane do różnych instytucji, doczekały się reakcji.

 

- Dzwoniłem do Urzędu Gminy, ale od pani, z którą rozmawiałem usłyszałem, że mój mail jeszcze do niej nie dotarł i żebym w przedmiotowej sprawie zadzwonił po informację w czerwcu – żali się nasz rozmówca. - Coś tu jest nie tak. Przy takich zagrożeniach dla środowiska, jakie są w Romanach, powinno coś dziać się natychmiast. Mam nadzieję, że zainteresowanie sprawą waszej redakcji przyśpieszy uporządkowanie tego terenu.

 Komentarze do artykułu

ogromne kary dla sprawcow nie 500 czy 1000 a 5000 i wiecej plus nieuchronnosc kary

Pofajdok

dopoki nie bedzie obowiazku p[alacnia za swoje zsmeici czy ma sie domek , mieszkanie firme czy fabryke tio cwaniacy nowobogaccy bedea zawsze podrzucac. KAzdy kto ma posesje ma smieci nie da sie inaczej.

Użytkownik tej drogi.

W połowie drogi między miejscowościami Nowy Dwór a Witowo kilkanaście worów śmieci leży w rowie , i też ich przybywa co jakiś czas więcej.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama