Reklama


Reklama

Czytają... od zawsze, dyskutują od 5 lat


Napisali do nas: Nietypowo obchodzony był jubileusz 5-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach. Indywidualne spotkania i rozmowy z moderatorką – Bożeną Nadolską – nie zastąpiły solidnego świętowania, ale i na nie przyjdzie dogodna pora.Z okazji jubileuszu oraz zajęcia 3 miejsca w wojewódzkiej Grywalizacji klubów panie otrzymały okolicznościowy dyplom (z najdłuższym i najkrótszym stażem, z najwyższą frekwencją, za aktywność i za udział), kalendarzyk oraz słodycze.
Dyskusyjny Klub Książki oficjalnie swój jubileusz obchodzi 18 stycznia. Jest jednym z liczniejszych klubów w województwie warmińsko-mazurskim oraz zdobywcą IV (2019) i III (2020) miejsca w Grywalizacji klubów DKK naszego regionu.


Reklama


Oprócz comiesięcznych spotkań z lekturą członkinie klubu wspólnie zwiedzały lokalne atrakcje: Muzeum Regionalne w Sąpłatach, kościoły ewangelicko-augsburskie w Dźwierzutach i w Pasymiu, Muzeum Mazurskie i Chatę Mazurską w Szczytnie, Muzeum w Reszlu i sanktuarium w Świętej Lipce.

Reklama


Literackimi wydarzeniami były spotkania autorskie w ramach DKK - Hanną Cygler i Joanną Jax oraz organizowane przez GBP m.in. z Jerzym Niemczukiem, Katarzyną Enerlich, Małgorzatą Manelską, Grażyną Mączkowską.


Panie równie chętnie uczestniczą w spotkaniach kółka robótek ręcznych, są stałymi uczestniczkami Narodowego Czytania oraz recenzentkami omawianych lektur podczas klubowych spotkań (najwięcej recenzji województwie). Członkostwo w klubie dostarcza wiele satysfakcji i zadowolenia płynących z ciagłego pobudzania do osobistego rozwoju i stałej edukacji kulturalnej.

 

Danuta Kuchcińska – bibliotekarz GBPKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze