Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Czysta woda mineralna prosto z kranu - czy to możliwe?


Nie ulega wątpliwości, że woda zawierająca minerały jest korzystna dla zdrowia. Jednak spożywanie wody mineralnej dostarczanej w plastikowych butelkach wiąże się z szeregiem uciążliwości. Najważniejsze z nich to konieczność cyklicznego zakupu i dźwigania zbiorczych opakowań wody butelkowanej, znaczne koszty zakupu, oraz problem z odpadem w postaci pustej butelki plastikowej, który przekłada się na zanieczyszczenie środowiska naturalnego.Rozwiązaniem pozwalającym na dostarczenie wody mineralnej przy uniknięciu powyższych uciążliwości jest zamontowany w kuchni filtr podzlewowy do uzdatniania kranowej wody wodociągowej. Przykładem takiego filtra, który wykorzystuje proces odwróconej osmozy i dodatkowo nasyca wodę w niezbędne dla organizmu minerały, jest markowy RO-101 Morion renomowanej firmy AQUAPHOR. Dzięki bardzo wysokiej skuteczności filtracji to urządzenie zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia mogące dostać się do wody z sieci lub instalacji wodociągowej (rdza, cząstki uszczelnień, związki organiczne, metale ciężkie, związki chloru, a także mikroorganizmy) oraz remineralizuje wodę związkami wapnia, magnezu, potasu i fosforu. Jest to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla butelkowanej wody mineralnej, umożliwiająca spożywanie wody bezpośrednio z kranu bez konieczności jej gotowania.

 

.

 

Filtr wody z odwróconą osmozą RO-101S Morion, w porównaniu do wód butelkowanych, jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale również posiada zdecydowanie niższe koszty, które zwracają się w krótkim czasu. W 5-letnim okresie eksploatacji koszt spożywania wody z tematycznego filtra wody z remineralizacją jest niższy o prawie 40% od kosztów związanych z zakupem wody butelkowanej (przyjmując cenę za 1 l – 0,80 zł), co przekłada się na kwotę oszczędności w wysokości ok. 2100 zł w tym okresie. Natomiast przy 10 latach oszczędność ta wzrasta aż do kwoty ponad 5000 zł. Uniknięcie pokaźnej ilości plastikowych butelek po wodzie mineralnej jest wartością dodaną nie tylko ze strony użytkownika, ale również z punktu widzenia środowiska naturalnego. W okresie 1 roku 4-osobowa rodzina generuje odpad w postaci prawie 1000 sztuk plastikowych butelek o poj. 1,5 l.

 

AQUAPHOR RO-101S Morion to niezwykle skuteczny filtr wody dzięki kilku etapom stosowanej filtracji wody:

- prefiltracja (filtracja wstępna) zatrzymująca wszystkie zanieczyszczenia stałe powyżej 5 mikronów

- filtracja na kokosowym węglu aktywnym zatrzymująca wszystkie zanieczyszczenia stałe powyżej 3 mikronów oraz rozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia organiczne, metale ciężkie oraz związki chloru

- filtracja zasadnicza na membranie osmotycznej tzw. odwrócona osmoza, która wyjątkowo skutecznie oczyszcza wodę z najmniejszych zanieczyszczeń zarówno stałych, jak i rozpuszczonych oraz mikroorganizmów (w tym bakterii i wirusów)

- finalny etap oczyszczania zapewniający remineralizację wody w związki wapnia, magnezu i potasu korzystne dla zdrowia oraz zapewniający odpowiedni zapach wody

 

.

Filtr wody AQUAPHOR RO-101S Morion wykorzystuje do uzdatniania wody proces odwróconej osmozy, który jest bezpieczny, powszechnie znany oraz posiada potwierdzoną skuteczność działania. Cechy te powodują, że odwrócona osmoza jest popularna nie tylko przy domowym uzdatnianiu wody, ale również w wielu dziedzinach nauki i przemysłu.

 

W porównaniu do standardowych systemów odwróconej osmozy filtry wody AQUAPHOR RO-101S Morion posiadają kilka innowacyjnych rozwiązań:

- błyskawiczną, niezwykle prostą do przeprowadzenia i co ważne higieniczną wymianę wkładów filtrujących dzięki nowatorskiej konstrukcji głowicy i korpusów wkładów

- zbiornik wodno-wodny, dzięki któremu odrzut popłuczyn do kanalizacji jest zdecydowanie mniejszy, a efektywna praca urządzenia jest możliwa także przy niższym ciśnieniu niż w standardowych systemach ze zbiornikiem wodno-powietrznym

- wykorzystanie opatentowanych włókien Aqualen, poprawiających efektywność działania filtrów

- podzespoły filtra impregnowane aktywnym srebrem o działaniu bakteriostatycznym

Nowoczesna konstrukcja i zastosowane rozwiązania umożliwiły stworzenie jednego z najmniejszych filtrów odwróconej osmozy dostępnych na rynku. Kompaktowe wymiary RO-101S Morion (szer. 37 cm, głęb. 19 cm i wys. 42 cm) sprawiają, że zmieści się w najmniejszych przestrzeniach w kuchni.

Filtry do wody AQUAPHOR RO-101S Morion posiadają w zestawie chromowaną wylewkę wysokiej klasy lub alternatywnie można go podłączyć do wylewek trójdrożnych.

Więcej informacji na temat filtra wody AQUAPHOR RO-101S Morion, w tym informacje o możliwości zakupu i montażu, można uzyskać w firmie specjalizującej się uzdatnianiem wody tj. Inżynieria wody z Olsztyna.Komentarze do artykułu

daria

My wybraliśmy bezpośredni, bezzbiornikowy system filtrujący 4swiss ze względu na intuicyjną obsługę i prostą wymianę wkładów. Woda jest bardzo smaczna i nie zawiera drobinek mikroplastiku.

Gosia

Super, warto mieć czystą, filtrowaną wodę w kranie :) To przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie :) Ja również stosuję taki filtr pod kran, ale marki Ecoperla - również dostępny tam w Olsztynie :))

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze