Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy zwierzęta znajdą ostoję w... Sędańsku?


Reinhold Jonik, były sołtys Sędańska, chce otworzyć prywatny ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Mieszkańcy wsi nie widzą większych przeszkód.



Inicjatywa poprzedniego sołtysa była przedmiotem zebrania wiejskiego, które odbyło się w poniedziałek, 29 lipca.

 

- W tej nietypowej dość sprawie postanowiliśmy przeprowadzić konsultacje społeczne – wyjaśnia wójt Sławomir Wojciechowski. - Generalnie mieszkańcy nie byli przeciwni.

 

Nie znaczy, że jednogłośnie zaakceptowali inicjatywę.

 

- Bodaj 13 osób było przeciwnych, ale większość się zgodziła – uściśla Marek Godlewski, kierownik referatu rolnego w Urzędzie Gminy.


 

Zgodnie z przepisami zgoda na uruchomienie takiego ośrodka zapada na najwyższych szczeblach. Wydaje ją Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Wśród wymaganych dokumentów niezbędna jest uchwała właściwej rady gminy, wyrażająca opinię co do takiego pomysłu.

 

- I właśnie po to przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, by tę opinię wydać zgodnie z wolą mieszkańców – tłumaczy wójt Wojciechowski.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-07-30 15:43:04

Osy zadomowiły się w... rzeźbie

  • Środa, 2019-06-05 15:36:43

Szuć pokonała Jedwabno w... szachach

  • Środa, 2019-05-22 17:52:52

Bariera dla wodociągu mieszka w... UK

  • Poniedziałek, 2019-05-06 09:27:08

Czy Marek zakocha się w... telewizji?

  • Wtorek, 2019-04-02 09:48:16

Zwycięstwa mają w... tarczy


Komentarze

  • Ścianka pin art już działa
    Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
    Autor: Rafal
    2019-08-22 20:33:22
  • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    A od kogo pan to wie ;)
    Autor: Śmieszek
    2019-08-22 11:55:08
  • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
    A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
    Autor: Xyz 1995
    2019-08-22 10:53:52
  • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
    I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
    Autor: Xyz1995
    2019-08-22 09:44:32
  • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
    Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
    Autor: Nika
    2019-08-21 19:13:46
  • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
    Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
    Autor: Lusi205i
    2019-08-20 16:07:49
  • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
    8 godzin zablokowana droga była
    Autor: 007
    2019-08-18 18:30:21
  • Waldemar Kiernozek Project NEWI
    Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
    Autor: Andrew
    2019-08-18 14:32:38
  • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
    Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
    Autor: Łukasz
    2019-08-17 16:32:37
  • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
    Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
    Autor: Łukasz
    2019-08-17 16:26:14