Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy zwierzęta znajdą ostoję w... Sędańsku?


Reinhold Jonik, były sołtys Sędańska, chce otworzyć prywatny ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt. Mieszkańcy wsi nie widzą większych przeszkód.



Inicjatywa poprzedniego sołtysa była przedmiotem zebrania wiejskiego, które odbyło się w poniedziałek, 29 lipca.

 

- W tej nietypowej dość sprawie postanowiliśmy przeprowadzić konsultacje społeczne – wyjaśnia wójt Sławomir Wojciechowski. - Generalnie mieszkańcy nie byli przeciwni.

 

Nie znaczy, że jednogłośnie zaakceptowali inicjatywę.

 

- Bodaj 13 osób było przeciwnych, ale większość się zgodziła – uściśla Marek Godlewski, kierownik referatu rolnego w Urzędzie Gminy.


 

Zgodnie z przepisami zgoda na uruchomienie takiego ośrodka zapada na najwyższych szczeblach. Wydaje ją Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Wśród wymaganych dokumentów niezbędna jest uchwała właściwej rady gminy, wyrażająca opinię co do takiego pomysłu.

 

- I właśnie po to przeprowadziliśmy konsultacje społeczne, by tę opinię wydać zgodnie z wolą mieszkańców – tłumaczy wójt Wojciechowski.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-07-30 15:43:04

Osy zadomowiły się w... rzeźbie

  • Środa, 2019-06-05 15:36:43

Szuć pokonała Jedwabno w... szachach

  • Środa, 2019-05-22 17:52:52

Bariera dla wodociągu mieszka w... UK

  • Poniedziałek, 2019-05-06 09:27:08

Czy Marek zakocha się w... telewizji?

  • Wtorek, 2019-04-02 09:48:16

Zwycięstwa mają w... tarczy


Komentarze

  • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
    ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
    Autor: Jeremi Brzostowski
    2019-10-22 20:59:37
  • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
    Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
    Autor: szczytnianin
    2019-10-22 20:09:15
  • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
    Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
    Autor: Tasia
    2019-10-22 13:52:19
  • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
    Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
    Autor: Krajan
    2019-10-21 15:43:48
  • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
    ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
    Autor: re:
    2019-10-21 01:50:38
  • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
    Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-10-20 13:09:49
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-10-18 16:17:24
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
    Autor: Śmieszek
    2019-10-18 14:21:02
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
    Autor: Gość
    2019-10-17 18:32:14
  • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
    Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
    Autor: Gość
    2019-10-17 17:38:13