Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Czy to koniec budżetu obywatelskiego? Rozpoczęło się liczenie głosów


Zakończyło się głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Z wstępnych informacji wynika, że na cztery projekty zagłosowało około 3 tys. osób.O poparcie mieszkańców Szczytna w tym roku rywalizowały cztery projekty: dwa boiska sportowe przy szkołach podstawowych, plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych oraz korty tenisowe.

- Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że wpłynęło 2,5 tys. kart do głosowania i odnotowaliśmy około 500 głosów oddanych systemem elektronicznym – mówi Justyna Mahler-Piątkowska.

Wciąż nie wiadomo jednak, który ze zgłoszonych projektów wygrał. W trakcie spotkania Komisji Oceny Projektów wylosowano dwóch przedstawicieli spośród nielicznego grona tych, którzy złożyli projekty. Wezmą oni udział w otwarciu urny i liczeniu kart. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie ogłoszone 10 sierpnia.

Jeśli potwierdzą się wstępne oceny odnośnie do liczby uczestników głosowania, będziemy mieli do czynienia w tym roku nie tylko z najmniejszą liczbą zgłoszonych projektów, ale głosujących też. Zdumiewa niewielka liczba osób, które skorzystały z „dobrodziejstwa” internetu. Trudno ocenić czy zainteresowanie ze strony mieszkańców było naprawdę tak małe, czy też może informacje o zgłoszonych projektach, zaprezentowane na stronie do głosowania – nie były zachęcające. Nie było np. graficznej prezentacji, poza „niewypałem” z podobno kontrolnie wstawionymi hipopotamami i sarenkami.


Reklama

 

Z uzyskanych przez nas wyjaśnień wynikało, że operator obsługujący stronę z projektami wrzucił te fotki, by sprawdzić, czy w ogóle można to zrobić i zapomniał usunąć. Ok, każdy może mieć chwilowe zaćmienie. Ale skoro już okazało się, że fotografie strona akceptuje, to czemu nie zostały wstawione takie, które faktycznie ilustrowałyby projekty? Jednozdaniowe charakterystyki też niewiele ujawniały.

 

Jednym słowem, nie popisali się mieszkańcy Szczytna aktywnością, ale też i organizatorzy, czytaj: miejscy urzędnicy odpowiedzialni za tę „działkę”, nie wykazali zaangażowania ponad niezbędne minimum, powszechnie nazywane metodą „na odwal”. Wydawać by się mogło, że jak ktoś coś organizuje, to mu zależy na tym, by „impreza” była jak najlepsza. Tegoroczny przebieg budżetu obywatelskiego sprawia wrażenie, jakby strona urzędowa realizowałaby go pod hasłem:

Reklama

„Macie szansę wydać 200 tysięcy, ale najlepiej, jakbyście nie chcieli tego robić”. Szkoda, bo fajna idea faktycznie może zejść ze szczycieńskiego świata śmiercią nie do końca naturalną. A czy to będzie mord z premedytacji czy z niedbalstwa – to już w zasadzie wszystko jedno.

Fot. miastoszczytno.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43