Reklama


Reklama

Czy radni spojrzą na miasto szerzej niż „własna” ulica?


Ruszył doroczny koncert życzeń. Radni bez opamiętania składają wnioski do przyszłorocznego budżetu. Głównie chcą remontów ulic. Taki obraz kształtuje się w oparciu o ostatnie posiedzenia dwóch komisji, na których zgłaszali swoje propozycje. Nieco szersze spojrzenie wykazali przewodniczący rady Tomasz Łachacz i radna Teresa Moczydłowska.



Koncert rozpoczęła radna Beata Boczar, która zaapelowała do burmistrza o „wrzucenie” do budżetu budowy ulicy Leśnej.

 

- Mam zebrane 200 podpisów pod tym wnioskiem – argumentowała.

 

„W miarę możliwości” prosiła też o naprawę ulicy Tatarkiewicza.

 

Ewa Czerw wnosiła o remont ulicy Klasztornej. Andrzej Dziuban wnioskował o remont Spółdzielczej. Anna Rybińska tradycyjnie, od wielu lat, domaga się remontu ulic Wiejskiej i Władysława IV.

 

Mariusz Pardo chce remontu ulicy Leśnej oraz Bohaterów Westerplatte. - Przydałoby się też poprawienie otaczania Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie – przekonywał.

 

Nie chcą parkingu na Placu Juranda

 

Nieco szerzej na miejski budżet spojrzeli radna Teresa Moczydłowska oraz przewodniczący rady Tomasz Łachacz.

Teresa Moczydłowska.

 

 

- Powinniśmy zaplanować środki na wyprowadzenie parkingu z Placu Juranda – przekonywała Moczydłowska. - Wchodzimy do sieci miast Cittaslow i wydaje mi się, że centrum naszego miasta powinno być przeznaczone na inne rzeczy, a parkingi można utworzyć w innych miejscach, tym bardziej, że takie miejsca są.


Reklama

 

Podobne stanowisko wyraził Tomasz Łachacz. - Rzeczywiście powinniśmy na poważnie pochylić się nad tym, w jaki inny sposób wykorzystać Plac Juranda – mówił. - Opracować całą koncepcję, co miałoby tam funkcjonować, bo parking na pewno nie.

 

Potrzebny dojazd do „szóstki”

 

Łachacz zaproponował też, aby w budżecie na 2021 roku znalazły się pieniądze na przebudowę dojazdu do Szkoły Podstawowej nr 6.

 

Tomasz Łachacz.

 

- To, co się tam teraz dzieje, w czasie przed rozpoczęciem zajęć i po ich zakończeniu może kiedyś doprowadzić do tragedii – przestrzegał. - W planach było utworzenie dojazdu do szkoły od strony ulicy Lanca i czas zająć się tym na poważnie. Byłaby to też taka lokalna obwodnica, która pozwoliłaby rozładować ruch w pozostałych ciągach komunikacyjnych.

 

Gdzie są ścieżki pieszo-rowerowe?

Reklama

 

Przewodniczący zwrócił też uwagę na potrzebę kompleksowego rozwiązania dotyczącego ciągów pieszo-rowerowych w naszym mieście.

 

- Turystyka rowerowa bardzo się rozwija, w naszym mieście takich szlaków praktycznie nie ma – mówił. - Ścieżka rowerowa po byłym nasypie kolejowym jest oblegana. Dobrze byłoby wytyczyć takie bezpieczne trasy po terenie Szczytna.

 

Łachacz wspomniał też o oczekiwaniach młodych, którzy wciąż domagają się utworzenia w Szczytnie prawdziwego skateparku. Wspomniał też o potrzebie budowy stadionu miejskiego.

 

Koncert życzeń dopiero ruszył, zobaczymy jaką wyobraźnie mają nasi samorządowcy. Dla przypomnienia budżet to autorski dokument burmistrza. Propozycje radnych to jedynie sugestie. Co znajdzie się w projekcie na 2021 rok? Przekonamy się już niedługo.



Komentarze do artykułu

Niko

A może radni niech zainterweniują w SP2 . Dzieci siedzą w zimnych nieogrzewanych piwnicach-mają tam lekcje , czyżby Dyrekcja skąpiła na ogrzewaniu.

Paweł

Niech się wezmo do poprawy drogi ( Bartna Strona,Podgurna\")Masakra studzienki można policzyć pod każdym kołem.przynajmniej Gmina Zrobiła porządnie od swojej strony Weście się do roboty.

Ciekawy

@patriot - tu chodzi o nowe a nie o istniejące parkingi

Mieszko

Każdy cięć blisko której ulicy mieszka chcę żeby jego zrobić jak zawsze koryto i dla siebie, chodzą zebraja o podpisy ludziom obiecują i trzeba durnia palić Ulica Władysława IV go ok tam jest tragedia dziury doły ta się należy do poprawy Dojazd do SP6 pewnie że tak potrzeba i nowe parkingi bo Plac Juranda tragedia zamknąć nawet żeby młode gnoje starymi szrotami i piwkiem popisów nie odstawiali

Ciekawy

@patriot - przy ulicy Andersa parking jest już od kilku lat a tu chodzi o parking rekompensujący utratę miejsc do parkowania na pl. Juranda i to w centrum a nie przy drodze np. do Jedwabna

Anna

A takze na terenie dawnego Termexu przy ulicy Lipperta i Ogrodowej -mnostwo miejsc!!!

Ania

P. Łachacz na Burmistrza! Taka jest mieszkańców wola!

patriot

@Ciekawy - na przykład przy ul. Andersa

Karolina

Radni patrzą tylko na swoje kieszenie, prawda panie Tomku.....?

Ciekawy

\"a parkingi można utworzyć w innych miejscach, tym bardziej, że takie miejsca są\" - na przykład gdzie?

Kamik

Nie ma w tym miescie normalmnego miejskiego parkingu auto trzeba czasem zostawic na ulicy to jest nieudolność władzy od wielu lat

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Klenczon będzie miał swoją ulicę w Szczytnie
  A gdzie będzie ulica Bee Gees ?

  Fan


  2021-03-07 18:22:10
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ten ślimak pobił wszystko. Dorównaliśmy do Reszla i Bisztynka, nic im nie ujmując.

  Grazyna


  2021-03-07 17:21:01
 • Miejska pożyczka - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie Mądrzejowski - wolę Pana w \"loży złośliwców\", a nie na stołku burmistrza. Pewnie się Pan domyśli, ale napiszę to otwartym tekstem: nec Hercules contra plures. Z taką radą złożoną z niedouczonych doktorów nauk wszelakich, wykształciuchów po kursokonferencjach za węgorze i jednoosobowych biznesmenów - daleko by Pan nie zaszedł, mimo umiejętności negocjacyjnych. Aż tak nikomu źle nie życzę. Czekam na jakąś wielką porażkę samorządu miejskiego, aby była ona powodem wprowadzenia zarządu komisarycznego, który wyeliminowałby z decyzji tę nie nadającą się do niczego radę miejską. Wiem, że to straszne, ale nic na to nie poradzę, że obserwacja postępowania radnych doprowadziła mnie do takiego wniosku - odciąć tę gangrenę.

  Krajan \"prawdziwy\"


  2021-03-07 17:02:12
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.- kto nie wierzy, niech sprawdzi na sobie jej skuteczność i nie zmusza innych do poddania się eksperymentowi medycznemu. https://nczas.com/2021/03/03/izrael-szczepionka-pfizera-zabila-40-razy-wiecej-seniorow-niz-covid-19/

  kroll


  2021-03-07 15:00:21
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Choć czasem jestem w tym kościele gdzie proboszczem jest ks. Andrzej, (bo należę do innego) , to bardzo cenię i szanuję Księdza. Jego oddanie Bogu i ludziom jest niezwykłe!!! Organizuje różne formy urozmaicenia Mszy Świętej, aby przyciągnąć boże owieczki do Boga. Proszę Boga o szybki powrót Księdza do zdrowia. Niechaj Łaska Boża jest zawsze z Księdzem. W obecnych czasach, takiemu Księdzu można zaufać! Boże, miej w swojej opiece Księdza Andrzeja i nie zabieraj Go nam!!!!

  WCz


  2021-03-07 14:57:54
 • „Przesiali” szkoły i przedszkola, wiemy ilu jest chorych
  Zatem mamy 242 normalnych nauczycieli, w końcu świadomośc dotarła do ludzi...a reszta niech się szybciutko wyszczepi. - \"Szczepionka\" Pfizera zabiła w Izraelu 40 razy więcej seniorów i 260 razy więcej młodych ludzi niż COVID-19.-

  kroll


  2021-03-07 14:53:08
 • Mazurskie delicje Michała Denesiuka - rosół z perliczki
  Rosół to tylko z makaronem domowej roboty

  Grazynka


  2021-03-07 14:35:09
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  A Ziemia jest płaska

  Ala


  2021-03-07 14:30:48
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Wspaniała wiadomość! Precz z ludobójstwem!!!

  Emilia


  2021-03-07 13:14:28
 • Rozogi zasypane petycjami antyszczepionkowców
  Brawo! Brawo! Brawo!

  ola


  2021-03-07 09:29:52