Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy krowom dzieje się krzywda?


Na to pytanie odpowiedzieć mają służby weterynaryjne w najbliższym czasie. To efekt zawiadomienia gminnych urzędników o tym, że w Jurgach stadko bydła nie ma właściwej opieki. Krowy stoją w śniegu, na mrozie. - Widzę je codziennie jadąc do pracy i aż się serce kraje – mówi inny mieszkaniec Jurg, który na dowód dostarczył też redakcji fotografie marznących bydlątek.- Do Urzędu Miejskiego w Pasymiu zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło w grudniu, tuż przed świętami – mówi Izabela Wojtecka z UM Pasym. - Zgodnie z procedurami zgłosiliśmy tę sprawę do właściwych służb weterynaryjnych. Z tego co wiem trwają kontrole. Być może jeszcze w tym tygodniu będziemy znali ich efekty. Jeśli faktycznie tym zwierzętom dzieje się krzywda, wówczas na pewno podejmiemy dalsze działania, na jakie pozwala nam prawo.

 

Wątpliwości co do jakości sprawowania pieczy nad stadem bydła przez rolnika z Jurg pojawiały się już wcześniej. Jak wyjaśnia Izabela Wojtecka niemal takie same postępowanie toczyło się w odniesieniu do tego samego gospodarstwa w 2016/17 roku. - Wówczas inspekcja weterynaryjna też przeprowadziła kontrolę. Otrzymaliśmy wyjaśnienia, z których wynikało, że jest to szczególna rasa bydła, m.in. odporna na warunki atmosferyczne i niską temperaturę.
Komentarze do artykułu

Rolnik z Mazur

Ciekawe czy osoba która przesłała te zgłoszenie miała wogole pojęcie co to za krowy i czym się charaktetuzuje ta rasa. Są to krowy które są tak przystosowane do zimna i śniegu że cała zimę mogły by stać na zewnątrz i nic im by nie było. Ciekawe co ta piękna Polska wymyśli dalej. Była ptasia grypa. Miliony hodowców drobiu splajtowło i poszło na dno. Dobry rok dla zbiorów- nie było rynku zbytu dla naszych producentów jabłek i innych plonów, bo na słupach ceny były tak małe że nie opłacało się ich zbierać i sprzedawać. Tak samo miliony rolników poszło na dno. ASF- czemu ? Bo w chlweie znaleźli jedna muche i wybili cała stado świń bez badań stwierdzając że są one chore. Nie ważne było czy tak naprawdę były chore czy nie. Miliony gospodarzy popłyneło razem z długami. Teraz afera z krowami. Leżące krowy do unijni, choroba wscieklych krów. A TVN i inne nie polskie stacje telewizyjne robią z tego wielki szum. Za moment tysiące gospodarstw pójdą na dno tak jak te wcześniejsze. I co dalej ? Choroby w krowim mleku. Śmiertelny wirus w zborzach i innych plonach. Za kilka lat będę opowiadała swoim wnukom że byłam w Polsce rolnikiem A on zapyta się mnie \'kim babciu\'. I kto do tego doprowadzi ? Właśnie takie osoby jak ta która wysłała te zdjęcie do lokalnej gazety. Dla niej wielkie BRAWO. Jak tak dalej będzie w Polsce rolnictwo upadnie, będziemy wszystko sprowadzać z za granicy. A czy warto ? Skoro mamy w Polsce wszystko a tego nie widzimy. Spokojnie sami że swoich upraw i chodowli mogli byśmy wykarmic wszystkich Polaków A z nadwyżki korzystać eksportując ją. Szkoda słów... Nie pozdrawiam. Aneta

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
  Autor: Ewa
  2019-08-23 19:36:46
 • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
  Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
  Autor: Ja
  2019-08-23 15:54:56
 • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
  Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
  Autor: Krajan
  2019-08-23 14:58:54
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
  Autor: alibaba
  2019-08-23 14:50:20
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
  Autor: Waga
  2019-08-23 13:12:29
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  O wiemod :)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-23 13:02:57
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
  Autor: Idiotów nie sieją
  2019-08-23 12:41:06
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A jak to się ma do RODO ?
  Autor: Ciekawski
  2019-08-23 12:00:59
 • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
  Cienias
  Autor: Rampage
  2019-08-23 11:44:04
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-08-23 09:40:49