Reklama


Reklama

Czy krowom dzieje się krzywda?


Na to pytanie odpowiedzieć mają służby weterynaryjne w najbliższym czasie. To efekt zawiadomienia gminnych urzędników o tym, że w Jurgach stadko bydła nie ma właściwej opieki. Krowy stoją w śniegu, na mrozie. - Widzę je codziennie jadąc do pracy i aż się serce kraje – mówi inny mieszkaniec Jurg, który na dowód dostarczył też redakcji fotografie marznących bydlątek.- Do Urzędu Miejskiego w Pasymiu zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło w grudniu, tuż przed świętami – mówi Izabela Wojtecka z UM Pasym. - Zgodnie z procedurami zgłosiliśmy tę sprawę do właściwych służb weterynaryjnych. Z tego co wiem trwają kontrole. Być może jeszcze w tym tygodniu będziemy znali ich efekty. Jeśli faktycznie tym zwierzętom dzieje się krzywda, wówczas na pewno podejmiemy dalsze działania, na jakie pozwala nam prawo.


Reklama

 

Wątpliwości co do jakości sprawowania pieczy nad stadem bydła przez rolnika z Jurg pojawiały się już wcześniej. Jak wyjaśnia Izabela Wojtecka niemal takie same postępowanie toczyło się w odniesieniu do tego samego gospodarstwa w 2016/17 roku. - Wówczas inspekcja weterynaryjna też przeprowadziła kontrolę. Otrzymaliśmy wyjaśnienia, z których wynikało, że jest to szczególna rasa bydła, m.in. odporna na warunki atmosferyczne i niską temperaturę.

ReklamaKomentarze do artykułu

Rolnik z Mazur

Ciekawe czy osoba która przesłała te zgłoszenie miała wogole pojęcie co to za krowy i czym się charaktetuzuje ta rasa. Są to krowy które są tak przystosowane do zimna i śniegu że cała zimę mogły by stać na zewnątrz i nic im by nie było. Ciekawe co ta piękna Polska wymyśli dalej. Była ptasia grypa. Miliony hodowców drobiu splajtowło i poszło na dno. Dobry rok dla zbiorów- nie było rynku zbytu dla naszych producentów jabłek i innych plonów, bo na słupach ceny były tak małe że nie opłacało się ich zbierać i sprzedawać. Tak samo miliony rolników poszło na dno. ASF- czemu ? Bo w chlweie znaleźli jedna muche i wybili cała stado świń bez badań stwierdzając że są one chore. Nie ważne było czy tak naprawdę były chore czy nie. Miliony gospodarzy popłyneło razem z długami. Teraz afera z krowami. Leżące krowy do unijni, choroba wscieklych krów. A TVN i inne nie polskie stacje telewizyjne robią z tego wielki szum. Za moment tysiące gospodarstw pójdą na dno tak jak te wcześniejsze. I co dalej ? Choroby w krowim mleku. Śmiertelny wirus w zborzach i innych plonach. Za kilka lat będę opowiadała swoim wnukom że byłam w Polsce rolnikiem A on zapyta się mnie \'kim babciu\'. I kto do tego doprowadzi ? Właśnie takie osoby jak ta która wysłała te zdjęcie do lokalnej gazety. Dla niej wielkie BRAWO. Jak tak dalej będzie w Polsce rolnictwo upadnie, będziemy wszystko sprowadzać z za granicy. A czy warto ? Skoro mamy w Polsce wszystko a tego nie widzimy. Spokojnie sami że swoich upraw i chodowli mogli byśmy wykarmic wszystkich Polaków A z nadwyżki korzystać eksportując ją. Szkoda słów... Nie pozdrawiam. Aneta

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Śmieszne do imentu. I co z tego, ze zamieściliście ostatni post? A co z poprzednimi, które - niczym koronawirus w statystykach - zostały przez TS utajnione? Jednym z nich był tekst :\" koronowairus zejdzie do podziemia\". Innym był komentarz o tym, ze miejscowa gazeta czyści wypowiedzi, które - nie wiadomo - albo i wiadomo - komu przeszkadzają. No ale taki jest przywilej czwartej władzy czwartej klasy.

  Śmieszek


  2020-11-27 20:35:33