Reklama


Reklama

Czy będziemy mieli znowu swojego posła?


Pewniakami z naszego powiatu są Igor Chmieliński i Izabella Borkowska. Będą reprezentowali szczycieńska Platformę Obywatelską. - Stawiamy na młodych, ale za to dobrze wykształcony i ze sporymi osiągnięciami ludzi – mówi Andrzej Kijewski, szef szczycieńskich strutu PO. - Nasz kraj, obywatele zasługują na powa...Pewniakami z naszego powiatu są Igor Chmieliński i Izabella Borkowska. Będą reprezentowali szczycieńska Platformę Obywatelską. - Stawiamy na młodych, ale za to dobrze wykształcony i ze sporymi osiągnięciami ludzi – mówi Andrzej Kijewski, szef szczycieńskich strutu PO. - Nasz kraj, obywatele zasługują na poważne traktowanie, a nie na przypadkowych kandydatów. Pani Izabella to prawniczka, a pan Igor przedsiębiorca. Co do jedynki z naszego regionu, to poznam to nazwisko dopiero po radzie krajowej.

- Cieszę się, że młodzi ludzie jak ja, czy wielu moich kolegów ze Stowarzyszenia dostało taką szansę – mówi Igor Chmieliński, były kandydat na burmistrz Szczytna. - Jesteśmy pokoleniem wychowanym w dobie najważniejszych przemian gospodarczych Polski. Znamy inną Polskę, niż ta której obraz mają niektórzy z obecnych parlamentarzystów. Dzisiejsza Rzeczpospolita potrzebuje nowych, bardziej energicznych rozwiązań, które młodzi mogą zapoczątkować i wprowadzić. Uważam, że nasz Sejm powinni tworzyć ludzie młodzi i rozsądni, aczkolwiek ci starsi, cechujących się znaczną powagą i doświadczeniem muszą również piastować stanowiska posłów. Tylko wtedy powstaje idealna mieszanka zapału i rozwagi. W najbliższych wyborach będziemy mieli idealną szansę zbudować nasz parlament właśnie w ten sposób!


Reklama

 

Liczy się ugrupowanie

W pozostałych szczycieńskich ugrupowaniach, aż takiej pewności, co do kandydatów nie ma. Rządzące ugrupowanie PSL wciąż zastanawia się nad wystawianiem jednego lub dwóch kandydatów. - To będzie zależało od wielu czynników. Mamy bardzo wielu bardzo dobrych kandydatów – wyjaśnia Jarosław Matłach, szef PSL. - Czy ja wystartuję? Nie powiedziałem jeszcze, ani tak, ani nie. Na pewno jedynką będzie Urszula Pasławska.

Nie ma co ukrywać, że największe szanse na „posłowanie” z naszego powiatu miałby Jarosław Małach właśnie, starosta szczycieński, bądź Sylwia Jaskulska, wicemarszałek województwa. Czy wystartują? Na to pytanie na razie nie chcę odpowiedzieć. - Dla nasz liczy się wynik naszego ugrupowania, a nie pojedynczej osoby – mówią.

 

Lider startuje

Co najmniej dwóch kandydatów na listach wyborczych znajdzie się również ze szczycieńskich struktur SLD. - Są to znane osoby z naszego powiatu – mówi Arkadiusz Leska, szef SLD. - Na razie jednak nie będę mówił o nazwiskach. Za wcześnie. Jedynką na pewno będzie profesor Tadeusz Iwiński.

Reklama

Na pewno dwóch kandydatów wystawi też PiS. Jednym z nich będzie szef struktur powiatowych Szczepan Olbryś. - Taka rola jest lidera – mówi. - Dziwie się innym ugrupowaniem, że tak od tego się migają. To niepoważne. Na razie nie chcę jednak mówić o drugim nazwisku, bo są dwie alternatywy. Nie będę ukrywał, iż liczę że te wybory wygramy i będziemy rządzić samodzielnie. Bo nasz kraj zasługuje na lepsze czasy.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Europejski sukces Stashki (video)
  Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

  cichy fan


  2020-08-14 09:19:56
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

  Akrobatyczny Mateusz


  2020-08-14 08:12:45
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

  Kasia


  2020-08-14 07:38:00
 • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
  Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

  Ewe


  2020-08-14 05:55:01
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43