Sobota, 21 Wrzesień, Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?


Według naukowców z Polskiej Akademii Nauk Szczytno jest w gronie 255 miast zagrożonych marginalizacją. Szczytno jest na bardzo wysokim, bo aż 31 miejscu w tym rankingu. Słabiej w naszym województwie wypadają tylko Bartoszyce i Kętrzyn. Paradoksalnie może się okazać, że do Szczytna dzięki temu trafią miliony z Funduszy Norweskich.



Jeszcze w poprzedniej kadencji burmistrz Górska, komentując niską pozycję rankingową Szczytna twierdziła, że miasto celowo zadbało o słaby wynik, będzie on bowiem otwierał drogę do sporych pieniędzy. I wygląda na to, że tak się właśnie dzieje. Przedstawiciele wszystkich 255 miast zostali zaproszeni na spotkanie informacyjne dotyczące realizacji programu rozwoju lokalnego. Wziął w nim udział również Piotr Paszkiewicz z Urzędu Miejskiego w Szczytnie.

 

- Na wyrównanie szans przewidziano 102 miliony euro – mówi Piotr Paszkiewicz. - Są to środki z Funduszy Norweskich. Z 255 miast wybranych zostanie 50, które będą mogły skorzystać z tych pieniędzy.

 

Szczytno ma ogromną szansę, aby w tym gronie się znaleźć. Pieniądze można uzyskać na cztery obszary: ochrona środowiska, cele społeczne, gospodarcze i instytucjonalne. Do końca lipca trzeba jednak złożyć koncepcję projektu. Po 4 miesiącach wybrane zostanie 50 miast, które będą miały pół roku na przygotowanie wniosków o dotację.


 

Z tych 50 miast zostanie wybranych 15, do których pieniądze trafią. Minimalna wartość projektu to 3 mln euro, a maksymalna aż 10. 60 procent pozyskanej kwoty trzeba będzie przeznaczyć na działania tak zwane twarde (inwestycje), a 40 miękkie. Co ciekawe miasta, które otrzymają wsparcie nie muszą martwić się o wkład własny, bo fundusz zapewnia finansowanie danego projektu w stu procentach. Realizacja wybranych projektów musi zakończyć się do września 2024 roku.



Komentarze do artykułu

lena

Bardzo bym chciała, aby do Szczytna nareszcie trafiły duże pieniądze. Niestety, ubiegłe lata pokazały, że przygotowywanie sensownych projektów i wniosków nie jest, delikatnie mówiąc, mocną stroną urzędników. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-08-30 13:18:08

Szczytno kochali już po raz dziewiąty

  • Czwartek, 2019-08-29 10:25:58

Strongmani podbili Szczytno (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2019-08-12 12:24:15

Jesienią ruszy budowa wodociąg za dwa miliony


Komentarze

  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Zgadzam się z przedmówcą w 100%
    Autor: Marcin
    2019-09-20 12:18:17
  • Auto wjechało w słup, ciężko ranny kierowca
    i dobrze że nie zabił postronnych, matki i dziecka idących w tym miejscu. mam nadzieję że koszty akcji zapłaci i posiedzi troszkę w celi?
    Autor: Buba
    2019-09-20 12:16:23
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    Paweł Kukiz, zaślubiony chwilowo w ramach koalicji Polskiej z PSL ogłosił wczoraj, że odbędzie się konferencja prasowa z udziałem posła Sachajko i dopiero co wypuszczonym na powietrze, byłym prezesem kółek rolniczych i członkiem PSL panem Serafinem. Serafin jak wiemy, od ponad pół roku został odcięty w ramach aresztu od społeczeństwa. Ponad 120 zarzutów na łączną kwotę ponad 30 mln złotych. Za przyczyną tego pana poseł Sawicki stracił stołek Ministra Rolnictwa. Coś mi się wydaje, ze jak to mawiał Józef Stalin ( kompromaty są silne). więc niebawem zostanie rozpalony grill nad wielkopowierzchniowymi agronomami:-D. Pytanie, czy były wójt Świętajna nie jest na wydobywczym i kto pójdzie na rozpałkę :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:41:00
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Dzieci powinny wiedzieć, że dwie wtyczki nie pasują do siebie i prądu z tego nie będzie. Tylko czy muszą dowiadywać się o tym, od różowych małorolnych panter :-D
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-20 11:29:13
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Z tego bardzo jasno wynika że pan Dobroński i podlegli mu dyrektorzy to banda nieudaczników i nierobów. Skoro miasto zapłacilo za tą ankietę, a pan Dobroński nie raczył jej nawet przeczytać to w trybie natychmiastowym powinien zostać wywalony z roboty i jeszcze ponieść konsekwencje karne za niedopełnienie obowiązków. Tak samo pedagodzy i dyrekcja szkół w których były ankiety. Wszystkich won, zanim zrobią jeszcze większą krzywdę naszym dzieciom!!!
    Autor: Jędrek
    2019-09-20 11:15:23
  • Syn radnego i policjant bez... audi – dopadli ich złodziej samochodów
    hehe a policjanci w szczytnie wyrabiaja premię trzepiąc mandaty
    Autor: Yaasiek
    2019-09-19 22:59:43
  • Miliony popłyną na drogi, umowy podpisane
    SZPAKAMI KARMIONY. Szpak to taki inteligentny ptak, że potrafi naśladować głosy innych zwierząt, w tym człowieka. Szpak nie był i nie będzie dziobany. A bociany... 500+. Bo jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
    Autor: Śmieszek
    2019-09-19 20:16:50
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    W ogóle nie powinni nakładać mandatu,tylko od razu sprawę skierować do Sądu. Tam dostanie więcej do zapłaty. Na podwórku niech sobie wysypisko zrobi.
    Autor: Marek
    2019-09-19 15:08:58
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Jestem zwariowanym grzybiarzem. Siłą rzeczy poruszam się w lesie po tych samych trasach. Wyzbierałem już wszystkie butelki i puszki na swojej drodze. Nie urwała mi się od tego ciężaru ręka i mam satysfakcję nie spotykając już śmieci. Zachęcam do podobnych działań - sama frajda
    Autor: tedy
    2019-09-19 07:56:00
  • Pan Zbigniew chwali szczycieński szpital (sygnał czytelnika)
    To tylko opinia jednego pacjenta dobra jak złapałem rękę w wypadku na skutera wodnym to wysłali mnie po4 godzinach mokrego dalej nie dali nic żeby sieokryc ani przebrać bo to nie rewia mody dali witamina C trzymali tyle na korytarzu i wysłali do Biskupca A w Biskupcu do 4 rano mokry bez buta i wiadomość żeby jechać do Szczytna w poniedziałek się umówić co z tym zrobić A to był piątek od razu stamtąd pojechałem do Olsztyna i od razu zdjęcie przebrany już byłem bo ciuchy przywieźli mi . I gdzie tu opieka jest
    Autor: Norman
    2019-09-18 23:56:05