Sobota, 4 Lipiec, Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda -

Reklama


Reklama

Czy… głos nieobecnych - poetycki felieton Daniela Filipowicza


Znów krotko o wyborach, choć to temat śliski,

Bo aspekt emigracji jest bardzo ciekawy

Chociaż pewnie… tym tematem narażę się wszystkim,

To czasem nieobecni tworzą nasze sprawy.



I głos swój oddając zza płotu, z oddali,

Kształtują nam przyszłość, tak jak w animacji,

Bo za granicę już przecież dawno wyjechali,

Więc… czy ich głos choć ważny, ma choć trochę racji?

Owszem, kto wyjechał na kilka tygodni,

Pracuje za granicą i do kraju wraca,


Reklama

Ale gdy ktoś latami żyje tam wygodnie,

Trzyma go już rodzina, kultura i praca,

A o kraju już tylko pomyśli w tęsknocie,

Czy jemu decydować, kto w tym kraju rządzi,

Czy głos jego z natury porzucony w błocie,

Bo często przez niego, ustrój w kraju błądzi.

Reklama

Temat może trudny i trochę drażliwy,

Lecz patrz… gdzie decydują pojedyncze głosy,

Ktoś z zewnątrz zdecyduje czy będziesz szczęśliwy

I nie żyjąc w tym kraju… zmieni jego losy.

 

Daniel Filipowicz



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Baranowo i Opaleniec z nową drogą
    Tor wyścigowy otwarty .

    Będzie się działo.


    2020-07-03 12:57:45
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    Z calym szacunkiem dla seniorow. Ale to mlodziez trzeba zachecac do zycia a rozrywek dla seniorow juz starczy. \"Marne nam te pokolenie rośnie. \" dzieki waszym pokoleniom kraj wyglada jak wyglada :) nasze pokolenia jeszcze nie mialy okazji sie wykazac :) Dziekuje i pozdrawiam

    esges


    2020-07-03 12:53:43
  • 20 i 21-latek włamali się do audi
    Dobrze że ich złapali, powinni łapy poucinać. Ale ciekawi mnie jak szybko ustalili policjancji kto to był i gdzie są? Kamerka może albo ktoś ich widział jak kradli?

    tyklos


    2020-07-03 11:37:03
  • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
    Już nie działają, sanepid zamknął.

    Turysta 2


    2020-07-03 11:04:09
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    A co ma oferować. W normalnej rodzinie dzieci odkrywają w sobie zainteresowania w trakcie rozwoju i dzięki rodzicom je kontynuują. Czego wy oczekujecie, że całe życie ktoś wam coś będzie dawał, a wy będziecie tylko wybierać, przebierać to tak a to nie. Społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe ale to dawanie się szybko skończy. Przyjdzie taki moment że trzepniecie doooopą o glebę i będzie ból, bo umiecie tylko brać a od siebie to już nic. Marne nam te pokolenie rośnie.

    Mieszkaniec


    2020-07-03 10:58:09
  • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
    Furczak na jedno skrzyżowanie kierować ruchem, Grzegorczyk na drugie. Potem Zmiana. Nadzór proponuję Rybińskiej.

    Ha Ha


    2020-07-03 10:52:11
  • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
    Seniorów seniorów seniorów, wszędzie wszystko dla seniorów. Ja się pytam co miasto oferuje młodzieży? I od razu odpowiadam - NIC. Chodzi mi o młodzież w wieku 18 +. Poza pójściem do baru, na ławkę do parku, uprawianiem sportu nic tu się nie dzieje. Wiem, że teraz covid, ale nie było covida i też d**a była. DiN raz że tragedia, dwa słabe od kilku lat i tylko 3 dni. Dla seniorów budowane są świetlice a biblioteki przenoszone w mniejsze lokale..., mają miejsca do spotkań. Później dziwne że na ławkach w parku bronxy są pite

    kjjgdvjhasv


    2020-07-03 10:35:49
  • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
    Jak taki silny , dać mu pracę społeczne do wykonania przez miesiąc.

    Temida


    2020-07-03 10:32:42
  • 22-latek wpadł w szał - wyrwał ławkę, rzucał krzesłami i płytami betonowymi
    Siła ,, jabola\'\' jest duża Ѽ

    hrabia


    2020-07-03 09:30:58
  • Lidzbarska i Gdańska blisko tragedii?
    Czy ta ulicą nie ma radnego ? Tam przecież Furczak i Grzegorczyk urzędują ale już po wyborach to ciężko ich znaleźć zajęci bardzo. Ciekawe czy będą mieli pokorę i odwagę znów od drzwi do drzwi pukać przed wyborami ? Zapewne tak bo pokora i pracowitość to słowa z języka Chińskiego.

    Darek


    2020-07-03 08:48:18