Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Czworo zawodników i cztery medale

Bartosz Kukliński z Gwardii Szczytno został najlepszym zawodnikiem turnieju Arrachion Judo Kids Cup. Ale to nie jedyny sukces podopiecznych trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich.

W Biskupcu odbyły się turniej Arrachion Judo Kids Cup. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników reprezentujących 10 klubów krajowych i jeden z Białorusi. Nie zabrakło tam oczywiści naszych judoków.

Do Biskupca pojechała czteroosobowa reprezentacja judoków Gwardii Szczytno. Podopieczni trenerów Tadeusza i Michała Dymerskich zdobyli złoty, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Znakomicie zaprezentował się zwłaszcza Bartosz Kukliński, który startując w kategorii dzieci starsze w wadze 44 kg wygrał efektownie wszystkie 4 walki.

- O klasie tego zawodnika świadczy także fakt, że został wybrany najlepszym judoką turnieju – cieszy się Tadeusz Dymerski.

Na uznanie zasługuje także postawa Mai Rykowskiej, która zdobyła srebrny medal w kategorii dzieci starsze w wadze do 50 kg. Walkę finałową przegrała z mocnym zawodnikiem z Białorusi. Ze srebrnym medalem w kategorii 44 kg z Biskupca wrócił Jakub Koźlicki. Natalia Dodajewska zdobyła natomiast brązowy medal w kategorii 50 kg.