Sobota, 25 Maj, Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czuć wybory, komitety wyborcze już działają


Pierwsze rejestracje komitetów wyborczych miały miejsce już w piątek, 17 sierpnia. Wtedy na stronach PKW zanotowano cztery zgłoszone. W środę, 22 sierpnia, o godzinie. 14.30 było ich już sporo więcej.Przedstawiamy ich wykaz wraz z nazwiskami pełnomocników wyborczych. Najczęściej są nimi przyszli kandydaci na wójtów czy burmistrzów, ale nie zawsze. Na przykład komitet, którego pełnomocnikiem w Rozogach jest Zbigniew Nowak będzie wystawiał do wyborów na wójta Zbigniewa Kudrzyckiego.

 

- Komitet wyborczy nie może wystawiać tylko wójta, ale musi zarejestrować także listy kandydatów na radnych – mówi ten ostatni. - W przypadku Rozóg, mój komitet ma już tych kandydatów w każdym okręgu. Praktycznie możemy zarejestrować ich listę.

 

Z KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi o mandaty radnych będą się ubiegać: Marek Nowotka, Maria Zdunek, Sławomir Zyśk, Urszula Malon, Jerzy Bruderek, Marek Stolarczyk, Krzysztof Trzciński, Beata Kubeł, Maciej Sypiański, Dorota Kulas, Leszek Samsel, Izabela Derecka, Mariusz Drężek, Krzysztof Bałdyga, Kamila Darmofał.

 

Zapewne i pozostałe komitety, zarówno te, które są już zarejestrowane oficjalnie, jak i te, które dopiero się do rejestracji przymierzają, mają listy kandydatów pozamykane. Póki co jednak, wg stanu na środę 22 sierpnia, formalnie rzecz biorąc, w nadchodzących wyborach samorządowych uczestniczyć będą niżej wymienione komitety, reprezentowane przez wskazanych pełnomocników.

 


 

Szczytno:

KW Aktywne Szczytno – Aneta Lenard (pełnomocnik wyb)

KW Stowarzyszenie Razem dla Mieszkańców – Krzysztof Mańkowski

KW Wszystko dla Szczytna – Rafał Wilczek

KWW Porozumienie Szczycieńskie – Marcin Nowociński

 

Wielbark

KWW Aktywni Gminy Wielbark – Ula Olender

 

Świętajno

KWW Gmina Świętajno – Nasz Wspólny Dom – Michał Kołakowski

KWW Nasza Gmina – Nasz Dom – Jolanta Pabich

 

Rozogi

KWW Wspólnota Samorządowa Gminy Rozogi – Zbigniew Nowak

KWW Zgodna Gmina Rozogi – Seweryn Drężek

 

Gm. Szczytno

KWW Zawsze Niezależni – Wanda TrzcińskaKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze