Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

„Cztery łapy” przyjmą psy z Radys


Niewielka to będzie pomoc, ale liczy się każda. Do szczycieńskiego schroniska przyjętych będzie pięć psów, które dotychczas przebywały w prywatnym schronisku w Radysach.Policyjno-prokuratorska, czerwcowa akcja w tym akurat schronisku odbiła się szerokim echem w całym kraju. W prywatnym schronisku, w koszmarnych warunkach, trzymanych było około 1500 zwierząt, chociaż niektóre źródła podają, że było ich co najmniej o tysiąc więcej, a truchła padłych wywożone były dziesiątkami ton.

 

Niektóre mogły pochodzić z terenu naszego powiatu, albowiem w gronie około 100 samorządów, które miały podpisaną umowę ze schroniskiem w Radysach, była też gmina Rozogi. Jak wynika z medialnych doniesień, z tego tytułu do schroniskowej kasy czy też kieszeni właściciela rocznie płynęły miliony złotych. Aktualnie zarówno właściciel, jak i jego syn, zostali aresztowani.


Reklama

 

- Nasze schronisko jest na bardzo wysokim poziomie, ale nie ma w nim wiele miejsca i dlatego nie możemy przyjąć więcej zwierząt – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Są to chore, bardzo zaniedbane psy, które wymagają intensywnej opieki i leczenia. Warte podkreślenia jest to, że znalazły się jednocześnie osoby, sponsorzy, którzy chcą pokryć koszty tego leczenia.

 

Burmistrz przyznaje, że swego czasu jedna z powiązanych z samorządem osób namawiała go, by miasto zrezygnowało z własnego schroniska i nawiązało współpracę z Radysami. Na szczęście dla zwierząt – bezskutecznie.

Reklama

 Komentarze do artykułu

D

Wysokiej klasy? Jakoś przechodząc tam nie widać :/ Powinni więcej wyłożyć na ten cel kasy...

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55