Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czołówka w Występie, kierowca: - Piwo musiało mnie zmulić


W Występie vw t4 zderzył się czołowo z mazdą. 46-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. W trakcie kontroli okazało się, że był pijany. Ale to niejedyne „cuda” wczorajszego dnia na drogach powiatu.



Wczorajszy dzień okazał się niezwykle pracujący dla policjantów ruchu drogowego szczycieńskiej jednostki Policji. W trakcie obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Występ zauważyli motorowerzystę, który swoją jazdą wzbudził w funkcjonariuszach zainteresowanie. Okazało się, że 18-latek poruszał się motorowerem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów wszelkiej kategorii. W trosce o syna na miejsce interwencji rowerem przyjechał ojciec. Niestety, ale nietrzeźwy.

 

Wczoraj około godziny 18:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie DK-53 w okolicach miejscowości Występ. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego ustali, że 46-letni kierowca VW T-4 najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. VW na prostym odcinku drogi zjechało na przeciwny pas i zderzyło się czoło z jadącą z naprzeciwka mazdą.

 

W trakcie kontroli okazało się, że 46-latek wsiadł za „kierownicę” po spożyciu alkoholu i jak sam stwierdził cyt. „piwo musiało mnie zmulić”. Kierowca przewoził w pojeździe trzech pasażerów. Żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń. Policjanci „drogówki” zatrzymali 46-letniemu mieszkańcowi Myszyńca prawo jazdy.


 

W trakcie obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Występ na patrol ruchu drogowego „najechał” młody motorowerzysta. Zachowanie 18-latka wzbudziło podejrzenie w funkcjonariuszach, dlatego postanowili zatrzymać go do kontroli. Okazało się, że 18-letni mieszkaniec gminy, Rozogi posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wszelkiego rodzaju. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację do Sądu Rejonowego w Szczytnie w związku z niestosowaniem się przez 18-latka do wyroku sądowego.

 

Po niespełna 10 minutach od podjęcia kontroli drogowej wobec 18-latka na miejsce interwencji rowerem przyjechał jego ojciec. Troskliwy tata jednak był nietrzeźwy. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym jednak ten odmówił jego przyjęcia twierdząc, że „przyjechałem rowerem, nie przepraszam przejęzyczyłem się ja rower ten prowadziłem”. Z uwagi na to, iż nietrzeźwy rowerzysta odmówił przyjęcia mandatu karnego funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2019-04-30 13:03:41

Adam Bigus - szczycieński piwowar

  • Piątek, 2019-04-26 10:53:49

Wspomnienie o Marku Barnowskim

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:27:38

Coraz mniej chętnych do „sołtysowania”

  • Środa, 2019-04-10 14:28:19

Mniej kasy na wymianę pieców

  • Sobota, 2018-12-29 15:31:12

Wspomnienie o Zofii Żarnoch

  • Piątek, 2018-11-30 10:38:31

Czołówka pod Linowem, ranne trzy osoby


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48