Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czekoladowa fabryka powstanie w Piwnicach Wielkich


Najprawdopodobniej wiosną tego roku ruszy budowa „fabryki czekolady” w Piwnicach Wielkich. To kolejna firma, która zainwestuje w gminie Wielbark. - Fabryka czekolady przebiła się medialnie – śmieje się burmistrz Grzegorz Zapadka. - Ale tak naprawdę to jest zdecydowanie szersze przedsięwzięcie, a ta w cudzysłowie fabryka czekolady to jedynie niewielki fragment działalności i trafniej określa to produkcja pamiątek z czekolady.Inwestycja solidnie przyśpieszyła. - Z tego co wiem, to brakuje już tylko pozwolenia na budowę – mówi burmistrz Zapadka. - Inwestor przed laty nabył grunt, jeszcze od Agencji Nieruchomości Rolnych, na obrzeżach gminy. To kilka hektarów, które znajdują się za miejscowością Piwnice, przy drodze krajowej wiodącej do stolicy. Pierwsze rozmowy z inwestorem toczyły się jakieś 7-8 lat temu.


 

W Piwnicach Wielkich na działce o powierzchni około 4 hektarów mają powstać: dwie hale produkcyjne, w których będą produkowane tzw. pamiątki czekoladowe. Ale oprócz tego będzie też stacja paliw, restauracja z miejscami hotelowymi, mała architektura.

marKomentarze do artykułu

Mirek

Życzyłbym bym wszystkim osobom, aby zbijali bąki tak jak Pan Zapadka...

Kamień

Z tego co wiem żaden inwestor sam nie przyszedł a to co burmistrz a wcześniej jeszcze jako wójt musiał zadziałać o to by wybrali. Wielbark tylko on wie. O ikee staralo się 27 gmin wiec sama nie przyszła do wielbarka

Dobre

Drogi Dr, Inwestor sam przyszedł. Zapadka go nie zapraszał. Z Ikea było to samo. Zapadka zbija tylko Bąki. Zapadka robi wszystko na odwal.. tanim kosztem. Pozdrawiam

dr

Gratulacje dla burmistrza Wielbarka. Panie Mańkowski, Panie Starosto tam trzeba jechać po nauki , jak gospodarzyć. Nasze zasra..... ne prze kawki miasteczko chyba nigdy nie doczeka gospodarza na miarę Pana Zapadki, czy Pana Wojciechowskiego. Szkoda ludzi i miasta, ale cotam powiemy że jest fajnie radni zagłosują na tak i do następnejkadencji dotrwamy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

  • Środa, 2018-09-05 14:22:03

Powstanie karczma nad Kalwą


Komentarze