Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czekoladowa fabryka powstanie w Piwnicach Wielkich


Najprawdopodobniej wiosną tego roku ruszy budowa „fabryki czekolady” w Piwnicach Wielkich. To kolejna firma, która zainwestuje w gminie Wielbark. - Fabryka czekolady przebiła się medialnie – śmieje się burmistrz Grzegorz Zapadka. - Ale tak naprawdę to jest zdecydowanie szersze przedsięwzięcie, a ta w cudzysłowie fabryka czekolady to jedynie niewielki fragment działalności i trafniej określa to produkcja pamiątek z czekolady.



Inwestycja solidnie przyśpieszyła. - Z tego co wiem, to brakuje już tylko pozwolenia na budowę – mówi burmistrz Zapadka. - Inwestor przed laty nabył grunt, jeszcze od Agencji Nieruchomości Rolnych, na obrzeżach gminy. To kilka hektarów, które znajdują się za miejscowością Piwnice, przy drodze krajowej wiodącej do stolicy. Pierwsze rozmowy z inwestorem toczyły się jakieś 7-8 lat temu.


 

W Piwnicach Wielkich na działce o powierzchni około 4 hektarów mają powstać: dwie hale produkcyjne, w których będą produkowane tzw. pamiątki czekoladowe. Ale oprócz tego będzie też stacja paliw, restauracja z miejscami hotelowymi, mała architektura.

mar



Komentarze do artykułu

Mirek

Życzyłbym bym wszystkim osobom, aby zbijali bąki tak jak Pan Zapadka...

Kamień

Z tego co wiem żaden inwestor sam nie przyszedł a to co burmistrz a wcześniej jeszcze jako wójt musiał zadziałać o to by wybrali. Wielbark tylko on wie. O ikee staralo się 27 gmin wiec sama nie przyszła do wielbarka

Dobre

Drogi Dr, Inwestor sam przyszedł. Zapadka go nie zapraszał. Z Ikea było to samo. Zapadka zbija tylko Bąki. Zapadka robi wszystko na odwal.. tanim kosztem. Pozdrawiam

dr

Gratulacje dla burmistrza Wielbarka. Panie Mańkowski, Panie Starosto tam trzeba jechać po nauki , jak gospodarzyć. Nasze zasra..... ne prze kawki miasteczko chyba nigdy nie doczeka gospodarza na miarę Pana Zapadki, czy Pana Wojciechowskiego. Szkoda ludzi i miasta, ale cotam powiemy że jest fajnie radni zagłosują na tak i do następnejkadencji dotrwamy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-07-17 18:09:47

W Piasutnie powstanie skwer

  • Poniedziałek, 2019-06-24 17:02:32

W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko

  • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

  • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

  • Środa, 2018-09-05 14:22:03

Powstanie karczma nad Kalwą


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05