Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Czekoladowa fabryka powstanie w Piwnicach Wielkich


Najprawdopodobniej wiosną tego roku ruszy budowa „fabryki czekolady” w Piwnicach Wielkich. To kolejna firma, która zainwestuje w gminie Wielbark. - Fabryka czekolady przebiła się medialnie – śmieje się burmistrz Grzegorz Zapadka. - Ale tak naprawdę to jest zdecydowanie szersze przedsięwzięcie, a ta w cudzysłowie fabryka czekolady to jedynie niewielki fragment działalności i trafniej określa to produkcja pamiątek z czekolady.Inwestycja solidnie przyśpieszyła. - Z tego co wiem, to brakuje już tylko pozwolenia na budowę – mówi burmistrz Zapadka. - Inwestor przed laty nabył grunt, jeszcze od Agencji Nieruchomości Rolnych, na obrzeżach gminy. To kilka hektarów, które znajdują się za miejscowością Piwnice, przy drodze krajowej wiodącej do stolicy. Pierwsze rozmowy z inwestorem toczyły się jakieś 7-8 lat temu.


 

W Piwnicach Wielkich na działce o powierzchni około 4 hektarów mają powstać: dwie hale produkcyjne, w których będą produkowane tzw. pamiątki czekoladowe. Ale oprócz tego będzie też stacja paliw, restauracja z miejscami hotelowymi, mała architektura.

marKomentarze do artykułu

Mirek

Życzyłbym bym wszystkim osobom, aby zbijali bąki tak jak Pan Zapadka...

Kamień

Z tego co wiem żaden inwestor sam nie przyszedł a to co burmistrz a wcześniej jeszcze jako wójt musiał zadziałać o to by wybrali. Wielbark tylko on wie. O ikee staralo się 27 gmin wiec sama nie przyszła do wielbarka

Dobre

Drogi Dr, Inwestor sam przyszedł. Zapadka go nie zapraszał. Z Ikea było to samo. Zapadka zbija tylko Bąki. Zapadka robi wszystko na odwal.. tanim kosztem. Pozdrawiam

dr

Gratulacje dla burmistrza Wielbarka. Panie Mańkowski, Panie Starosto tam trzeba jechać po nauki , jak gospodarzyć. Nasze zasra..... ne prze kawki miasteczko chyba nigdy nie doczeka gospodarza na miarę Pana Zapadki, czy Pana Wojciechowskiego. Szkoda ludzi i miasta, ale cotam powiemy że jest fajnie radni zagłosują na tak i do następnejkadencji dotrwamy.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

 • Poniedziałek, 2019-01-28 09:26:51

W Szczytnie powstanie szkoła sportowa

 • Środa, 2018-09-05 14:22:03

Powstanie karczma nad Kalwą


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54