Środa, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ćwierć wieku pani Ewy w radzie miejskiej


Na ostatniej sesji burmistrz - Krzysztof Mańkowski i przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie – Tomasz Łachacz wyróżnili radną Ewę Czerw. Za co?Jest to miejska radna z najdłuższym stażem. W Radzie Miejskiej w Szczytnie zasiada nieprzerwanie od... 25 lat. Bez wątpienia to najbardziej doświadczony miejski samorządowiec. Pani Ewa ma 80 lat. To najstarsza radna w powiecie.

 


Reklama

- Tak piękny jubileusz trzeba jakoś było uczcić, dlatego na ostatniej sesji wspólnie z panem przewodniczącym wręczyliśmy pani Ewie drobny upominek - mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Radnej z tak długim stażem nie ma w żadnym z naszych powiatowych samorządów.

Reklama

Pani Ewa urodziła się w Kolbuszowej w województwie podkarpackim. Do Szczytna trafiła w 1960 roku.Komentarze do artykułu

Leszek

A po co pan Łachacz ma cokolwiek robić skoro pieniądze wpadają z każdej strony. ,,Czy się stoi czy się leży duża kasa się należy\"

Paweł

Pan radny Łachacz powinien wziąć się za pracę z tytułu zajmowanego stanowiska a nie koleżance nagrody wręczać i świętować , pobierana sowita dieta zobowiązuje do pracy na rzecz rozwoju miasta a nie rozwoju stosunków interpersonalnych w ugrupowaniu politycznym. Innopolice trafił do kosza, uniwersytet trafił do kosza...............

Taki sobie czytelnik

\"Radnej z tak długim stażem nie ma w żadnym z naszych powiatowych samorządów.\" Przykro to pisać, ale niestety takie - nawet skromne - fetowanie radnej ma się nijak do tego, co w mieście się zmieniło na lepsze. Bo nie zmieniło się nic istotnego w ciągu tego ćwierćwiecza. Tylko rzuca się w oczy ta cholerna wieża ciśnień...

dr

Teraz zastanówmy się. Nauczyciel wf i dwoje wykładowców z WSPol prowadzi Szczytno ku świetlanej przyszłości. Efekty są -jakie widać. Nikt z ludzi mających pojęcie o biznesie, zarządzaniu nie wikła się w rządzenie naszym miastem. Na siłę lansuje się tzw. młodych przedsiębiorców jako doradców naszego w/w grona.

Dariusz Długowski

Bardzo serdecznie pozdrawiam Cię Ewuniu. Życzę dużo zdrowia i cieszę się, że mogliśmy razem pracować.

szary obywatel

I m.in. dzięki takim radnym nasze miasto wspaniale się rozwija, szczególnie młodzi mają perspektywy. Najbardziej doświadczony samorządowiec, tylko nie doczytałem - czego to doświadczenie dotyczy? Oczywiście tak, jak ci dwaj Panowie - gratuluję...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Child Alert – policja szuka 10-letniego Ibrahima
  Przecież już wiadomo, że belgijski sąd przyznał prawa do opieki nad dzieckiem jego ojcu, a matka to zwykła p0lka patusiara. Może jakaś adnotacja w artykule na ten temat?

  michail bialkov


  2020-02-18 22:58:36
 • Centrum w szkole i w budżecie
  Może i fajny pomysł, tylko ile będzie kosztowało przystosowanie tego budynku dla osób niepełnosprawnych?

  Ciekawski


  2020-02-18 18:59:27
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

  Do moherka


  2020-02-18 02:38:53
 • Krzywonoga walczy z wieżą
  \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

  Allo allo


  2020-02-17 20:26:30
 • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
  Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

  Artur Urbański


  2020-02-17 19:35:23
 • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
  A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

  aleks


  2020-02-17 17:04:25
 • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

  Krajan


  2020-02-17 15:39:35
 • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
  To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

  mariusz


  2020-02-17 11:41:49
 • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
  Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

  Grzegorz Pilecki


  2020-02-16 21:11:02
 • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
  Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

  Taki sobie czytelnik


  2020-02-16 18:56:06

Reklama