Sobota, 18 Wrzesień
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza -

Reklama


Reklama

Ćwiczyli ucieczkę więźnia


Strażnicy więzienni, policjanci oraz strażacy ćwiczyli współdziałanie. Scenariusz działań był taki – ucieczka osadzonego z aresztu w Szczytnie.



Parę minut po godzinie 9 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został powiadomiony przez funkcjonariusza pełniącego służbę w Oddziale Zewnętrznym w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie, o ucieczce jednego z osadzonych.


Reklama

 

- Mężczyzna wykonywał prace porządkowe na terenie obiektu, po czym samowolnie się oddalił – opisuje scenariusz działań Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna udał się w kierunku centrum miasta. Podany został również jego rysopis i ubiór. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowany został patrol policji, jak również inne służby dbające o bezpieczeństwo.

 

W międzyczasie komendant szczycieńskiej jednostki policji podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla policjantów celem udziału w poszukiwaniach. W tym samym momencie policjanci kryminalni na terenie dworca PKS zatrzymali zbiegłego osadzonego o czym poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Reklama

 

 

Osadzony został przetransportowany do zakładu penitencjarnego.

 

 

- Tego typu ćwiczenia realizowane są każdego roku. Mają one za zadanie utrwalenie procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz przećwiczenie współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi m.in. strażą pożarną w przypadku zdarzenia nadzwyczajnego – mówi Anna Walerzak. - Ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli pokazały, że współpraca ta układa się na wysokim poziomie.

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

  • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
    W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

    Ms


    2021-09-18 07:55:41
  • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
    celebryci na pierwszym planie...

    gość


    2021-09-18 06:21:39
  • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
    Za 100 lat ????????????

    Follower


    2021-09-17 19:38:00
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

    massakra


    2021-09-17 15:28:24
  • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
    W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

    Telewidz


    2021-09-16 14:40:50
  • Pięć medali Juranda Szczytno
    Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

    Nick


    2021-09-16 14:30:24
  • MEiN: Ponad 48,3 tys. deklaracji rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w szkole
    Te dane są równie wiarygodne, co zbrodniarze z Wiejskiej...podobnie było z fałszywie pozytywnymi wynikami testów, w/g których 90% ludzkiej populacji powinna być już martwa :D to zwykła tandetna propaganda, mająca na celu zachęcenie, do okaleczenia własnych pociech....a czy ta akcja \"dezinformacyjna\" w szkołach wspomina o tym, że zalecane preparaty nie są szczepionkami, tylko TRUCIZNĄ, na której wstrzyknięcie wymagana jest świadomie dobrowolna zgoda?...Dr ZBIGNIEW HAŁAT krytycznie o eksperymentach na dzieciach i obostrzeniach>>>https://www.cda.pl/video/82431982c

    XXX


    2021-09-16 14:23:25
  • „W drodze” 99 nowych mieszkań
    Pan Wicha( tak tak, pamiętamy) zrobi wiele, żeby przetrwać przy korycie. Stwarzać pozory działania, udawać społecznika to domena tego człowieka...łapy trzymają tylko stołek, więc zajętymi nie da rady nic zrobić oprócz tandetnego zdjęcia. ale podobno ogłosił sie, że przyjmie do swojego domu 10 uchodźców z Afganistanu hehehe. Kpina ale należy cieszyć się, że to ostatnie podrygi tego typu ślizgaczy politycznych!


    2021-09-16 14:22:50
  • Szczycieński Sławomir - „Mazury Cud Natury” (wideo)
    Czy ten radny zasłynął z czegokolwiek innego, niż śpiewanie swoich piosenek? Co on zrobił dla mieszkańców miasta Szczytno? Ktoś zna jego zasługi? Aaaa....niech lepiej dba o swoje zęby i często używa płynu do płukania jamy ustnej! oto jego zasługa dla samego siebie.


    2021-09-16 14:18:06
  • Śmierć nie omija młodych
    do Jamka lech farmaceuta - tylko że moje wypociny są podparte solidnymi dowodami, które Ty nieudolnie próbujesz negować, swoją wątpliwą reputacją...podobno sporo tzw. \"farmaceutów\" siedzi głęboko w kieszeni KARTELI FARMACEUTYCZNYCH...Na szczęście powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców...Ci ludzie odkłamują takich farmaceutycznych zakłamanych typów jak Jamka, którzy to, jak przedstawicielki najstarszego zawodu, za pieniądze zrobią wszystko.

    XXX


    2021-09-16 14:00:10