Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Ćwiczyli ucieczkę więźnia


Strażnicy więzienni, policjanci oraz strażacy ćwiczyli współdziałanie. Scenariusz działań był taki – ucieczka osadzonego z aresztu w Szczytnie.Parę minut po godzinie 9 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji został powiadomiony przez funkcjonariusza pełniącego służbę w Oddziale Zewnętrznym w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie, o ucieczce jednego z osadzonych.


Reklama

 

- Mężczyzna wykonywał prace porządkowe na terenie obiektu, po czym samowolnie się oddalił – opisuje scenariusz działań Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna udał się w kierunku centrum miasta. Podany został również jego rysopis i ubiór. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowany został patrol policji, jak również inne służby dbające o bezpieczeństwo.

 

W międzyczasie komendant szczycieńskiej jednostki policji podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu dla policjantów celem udziału w poszukiwaniach. W tym samym momencie policjanci kryminalni na terenie dworca PKS zatrzymali zbiegłego osadzonego o czym poinformowali oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

Reklama

 

 

Osadzony został przetransportowany do zakładu penitencjarnego.

 

 

- Tego typu ćwiczenia realizowane są każdego roku. Mają one za zadanie utrwalenie procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz przećwiczenie współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi m.in. strażą pożarną w przypadku zdarzenia nadzwyczajnego – mówi Anna Walerzak. - Ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli pokazały, że współpraca ta układa się na wysokim poziomie.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-11-18 09:51:37

Wojskowi rezerwiści ćwiczyli z naszymi policjantami

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04