Reklama


Reklama

Covidowy szpital tymczasowy już działa, w drodze pierwsi pacjenci


Dwaj pierwsi pacjenci trafią dziś, około godziny 20, do szpitala tymczasowego w Szczytnie. Są właśnie przygotowywani do transportu. To mieszkańcy Szczytna. Obaj są w stanie poważnym. Na razie na oddziale pracuje zespół 8 osób składających się z pielęgniarek i ratowników, 4 salowych oraz 3 lekarzy (w tym anestezjolog). Docelowo, wraz ze wzrostem pacjentów na oddziale personel ma być znacznie liczniejszy.Kadra medyczna jest już w gotowości, w tym aż 36 lekarzy. Koordynatorem oddziału jest lekarz, zastępca dyrektora Szpitala w Szczytnie Dominik Górski. Szefową anestezjologów została Magdalena Radawiec z Olsztyna. Pielęgniarkami i ratownikami dowodzi Anna Kalinowska ze Szczytna, która do tej pory związana była ze szpitalem wojewódzkim w Olsztynie.

Medycy, którzy trafili do szpitala tymczasowego w Szczytnie pochodzą nawet z Gdańska. - To profesjonaliści i osoby, które przyszły tu dobrowolnie – mówi Dominik Górski. - Mają różne doświadczenia zawodowe, ale doskonale znają się na swoich profesjach. Są wśród nich anestezjolodzy, kardiolodzy, interniści.


Reklama

 

 

Tymczasowy szpital covidowy powstał w nowo wybudowanej bryle szpitala powiatowego. Znajduje się tam 70 łóżek. Przy każdym jest oddzielny respirator. Chętnych do pracy jest 36 lekarzy i ponad 100 osób personelu średniego szczebla.

 

Pierwszy zespół medyków już w gotowości

Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04