Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Corsa na dachu i w rowie, policjanci podsumowali weekend na drogach


Opel corsa kierowany przez 63-letniego mężczyznę wylądował w rowie i na dachu na trasie Orzeszki – Klon. Kierowca został zakleszczony w samochodzie. Pomocy udzielili mu policjanci, którzy... przypadkowo najechali na kraksę.Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 sierpnia około godziny 19.

 

- Kierowca wcześniej najprawdopodobniej uderzył w betonowy przepust – mówi sierżant Joanna Manelska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. - Auto dachowało i zatrzymało się w rowie. 63-letni mieszkaniec gmin Rozogi, który kierował tym autem był zakleszczony w pojeździe. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce ratowników medycznych. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, w związku z czym została pobrana od niego krew do badania i został on umieszczony w szpitalu na obserwacji.

 

 

 

Ale to niejedyne drogowe zdarzenie, które odnotowali policjanci na drogach naszego powiatu.

 

W piątek (07.08.20r.) na strasie Wielbark-Jedwabno toyota yaris wylądowała w rowie. 50-letni mieszkaniec Wielbarka nie był w stanie wytłumaczyć policjantom jak to się stało. Twierdził, że to nie on prowadził pojazd. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, co potwierdziło badanie alkotestem. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila. Mężczyźnie zostały zatrzymane prawo jazdy. On sam trafił z kolei do policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu wykonano z nim dalszych czynności.


Reklama

 

 

W piątek (07.08.20r.) w godzinach popołudniowych, do kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierującego motorowerem. 33–letni mieszkaniec gminy Szczytno nie dość, że poruszał się jednośladem po spożyciu alkoholu, bo miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, to jeszcze jego pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązującej polisy OC.

 

Mężczyźnie został zatrzymany dowód rejestracyjny, nałożono na niego 500 zł mandatu oraz sporządzono dokumentację do ukarania przez sąd, za popełnione wykroczenia.

 

 

W sobotę (08.08.20r.) policjanci zatrzymali w Brajnikach 36-letniego mieszkańca Bielska Podlaskiego. Mężczyzna kierował toyotą, mimo że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Stracił prawo jazdy.

 

 

 

W niedzielę (09.08.20r.) oficer dyżury szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w Wielbarku. Przypuszczenie zgłaszającej kobiety potwierdziło się. 56-letni mieszkaniec gminy Chorzele był w stanie nietrzeźwości. Miał pond dwa promile.

Reklama

 

 

Tego samego dnia policjanci szczycieńskiej „drogówki” w miejscowości Orzeszki w gminie Rozogi, zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego rowerzystę. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyznę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze