Reklama


Reklama

Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV


W grudniu prawdopodobnie zakończy się prokuratorskie postępowanie i do sądu trafi akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w kwietniu na ulicy Władysława IV w Szczytnie.- Mamy informacje od biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, że zlecone opinie są już prawie gotowe – mówi Krzysztof Batycki, zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie. - Dotyczą one między innymi rekonstrukcji wypadku drogowego. Po otrzymaniu tej opinii podejrzanemu zostaną zapewne uzupełnione zarzuty i sam akt oskarżenia powinien trafić do sądu.


Reklama

 

Przypomnijmy. 25 kwietnia w Szczytnie rozpędzony ford mustang, kierowany przez 29-letniego mieszkańca Szczytna wjechał w wózek z bliźniętami. Wózek z 1,5-rocznymi dziećmi prowadziła babcia, opiekunka chciała przejść przez jezdnię, stała na chodniku. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku.

Reklama

 

Bracia trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie. Jeden z bliźniaków zmarł, drugi chłopiec jest już w domu, ale wymaga długotrwałej, specjalistycznej rehabilitacji.Komentarze do artykułu

Alicja

Sąd niezawisły smiechu warte? Trzeba z sądami walczyć i wymienić starą kadrę na każdym szczeblu ...a pro po sprawcy Powinien dostać dożywocie i miliardy odszkodowań dla dziecka i rodziców..jechal zabil i bez komentarza

Spra

Nagranie zdarzenia jest ogólnodostępne i wina sprawcy jest ewidentna. Kara powinna być surowa ale nie wieloletnie więzienie bo to nikomu życia nie wróci, tylko wielomilionowe odszkodowanie na rehabilitację drugiego z braci żeby miał szansę wrócić do zdrowia które mu zostało zabrane.

Do Zebry

Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

Zebra

W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

X-Men

Panie Kenio. Akurat znam sprawcę mieszkam nieopodal i z tym nowiuśkim mustangiem lekko pan przesadził. Rozumiem tragedię, ale po co te ochydne kłamstwa. Chyba, że ma pan na myśli markę roweru na którym często widzę sąsiada. Po co pan to robi?

Kenio

Cuż za zaskakująca szybkość prokuratorska. Aż 7 miesięcy zajęło gromadzenie dokumentów w tak strasznej tragedii. Teraz niezawisły sąd będzie rok podejmował postępowanie. A Pan sprawca śmiga nowiuśkim mustangiem po ulicach szczytna. O zgrozo....!

kowal

Już się spodziewam tego \"wyroku\" znając nasze sądy i to że bogatych sądzi się inaczej jak tych bez kasy i znajomości, to obstawiam zawiasy

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04