Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV


W grudniu prawdopodobnie zakończy się prokuratorskie postępowanie i do sądu trafi akt oskarżenia w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w kwietniu na ulicy Władysława IV w Szczytnie.- Mamy informacje od biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie, że zlecone opinie są już prawie gotowe – mówi Krzysztof Batycki, zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie. - Dotyczą one między innymi rekonstrukcji wypadku drogowego. Po otrzymaniu tej opinii podejrzanemu zostaną zapewne uzupełnione zarzuty i sam akt oskarżenia powinien trafić do sądu.


Reklama

 

Przypomnijmy. 25 kwietnia w Szczytnie rozpędzony ford mustang, kierowany przez 29-letniego mieszkańca Szczytna wjechał w wózek z bliźniętami. Wózek z 1,5-rocznymi dziećmi prowadziła babcia, opiekunka chciała przejść przez jezdnię, stała na chodniku. Auto następnie wjechało w metalowy płot, staranowało go i zatrzymało się na budynku.

Reklama

 

Bracia trafili do szpitala w bardzo poważnym stanie. Jeden z bliźniaków zmarł, drugi chłopiec jest już w domu, ale wymaga długotrwałej, specjalistycznej rehabilitacji.Komentarze do artykułu

Alicja

Sąd niezawisły smiechu warte? Trzeba z sądami walczyć i wymienić starą kadrę na każdym szczeblu ...a pro po sprawcy Powinien dostać dożywocie i miliardy odszkodowań dla dziecka i rodziców..jechal zabil i bez komentarza

Spra

Nagranie zdarzenia jest ogólnodostępne i wina sprawcy jest ewidentna. Kara powinna być surowa ale nie wieloletnie więzienie bo to nikomu życia nie wróci, tylko wielomilionowe odszkodowanie na rehabilitację drugiego z braci żeby miał szansę wrócić do zdrowia które mu zostało zabrane.

Do Zebry

Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

Zebra

W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

X-Men

Panie Kenio. Akurat znam sprawcę mieszkam nieopodal i z tym nowiuśkim mustangiem lekko pan przesadził. Rozumiem tragedię, ale po co te ochydne kłamstwa. Chyba, że ma pan na myśli markę roweru na którym często widzę sąsiada. Po co pan to robi?

Kenio

Cuż za zaskakująca szybkość prokuratorska. Aż 7 miesięcy zajęło gromadzenie dokumentów w tak strasznej tragedii. Teraz niezawisły sąd będzie rok podejmował postępowanie. A Pan sprawca śmiga nowiuśkim mustangiem po ulicach szczytna. O zgrozo....!

kowal

Już się spodziewam tego \"wyroku\" znając nasze sądy i to że bogatych sądzi się inaczej jak tych bez kasy i znajomości, to obstawiam zawiasy

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama