Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Co ze stadionem na Śląskiej?


Na ostatniej komisji rady miejskiej w Szczytnie powrócił temat budowy stadionu miejskiego przy ulicy Ślaskiej. Radni dopytywali na jakim etapie jest ta inwestycja. Sprawdziliśmy.Mamy koncepcję, kosztorys, pełną dokumentację i pozwolenie na budowę tego obiektu – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Aktualnie złożony jest wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie. Staramy się o 2,5 mln zł. To maksymalna kwota, jaka możemy otrzymać. Czekamy na rozstrzygnięcie tego konkursu. W skali kraju jest do rozdysponowania 200 mln zł.

 

Cała inwestycja ma kosztować około 10 mln zł. Obiekt, który ma stanąć przy ulicy Śląskiej (gdzie obecnie znajduje się boisko zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu) ma certyfikację Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ma powstać tam stadion piłkarski, boisko do rozgrywania zawodów lekkoatletycznych (bieżnie, miejsca do pchania kulą, rzutu dyskiem, oszczepem, czy skoku w dal i w wzwyż). Będzie też trawiaste boisko treningowe o wymiarach 30 na 60 metrów oraz kort tenisowy.


Reklama

 

- Myślę, że inwestycja ruszy w przyszłym roku i to bez względu na to, czy otrzymamy dofinansowanie, choć nie ukrywam, że bardzo na nie liczymy – mówi burmistrz Mańkowski.

 

Przeciwnicy budowy stadionu przy ulicy Śląskiej argumentują, że jest to zła lokalizacja, bo nie ma tam na przykład miejsca na parkingi.

 

- Nie zgodzę się z tym – mówi Mańkowski. - Parkingów w obrębie kilkuset metrów jest wystarczająco: przy cmentarzu, przy szkole podstawowej nr 2, przy parafii – wylicza. - Jestem przekonany, że to w zupełności wystarczy.

Reklama

 

Starania o stadion rozpoczęły się na przełomie 2016 i 2017 roku. Domagali się tego przede wszystkim radni z klubów PSL oraz Razem dla Mieszkańców.Komentarze do artykułu

Młody byly mieszkaniec Kętrzyńskiego

Parking można by wybudować nawet naprzeciwko bloku przy ulicy Śląskiej. Jest tam spory kawał nieużytku.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama