Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Co kryje szczycieńskie muzeum?


Odpowiedzi na tytułowe pytanie z pewnością dostarczy osobista wizyta w Muzeum Mazurskim, a zachętą może być prezentacja co ciekawszych eksponatów i ich dzieje. Z myślą o historii i jej zabytkach rozpoczynamy cykl, w którym przybliżymy to, co w muzeum warto zobaczyć.- Jako instytucja regionalna, posiadająca zbiory związane przede wszystkim z historią ziemi mazurskiej będziemy prezentować między innymi muzealia z Działu Etnograficznego przedstawiające kulturę materialną ludności mazurskiej z II połowy XVIII, XIX i początku XX wieku. Będą opisywane różnego rodzaju sprzęty używane podczas prac gospodarskich, domowych jak również wszystko, co stanowiło wyposażenie mazurskiego domostwa – zapowiada kierownik muzeum Klaudiusz Woźniak. - Będzie prezentowana także znaczna ilość obiektów o różnorodnej tematyce z Działu Artystyczno-Historycznego, Archeologii, Numizmatów, kartografii. Nie zapominimy o zwierzętach Warmii i Mazur w szczególności o ssakach i ptakach, które w spreparowanej formie posiadamy w naszych zbiorach w Dziale Przyrody.

 

Niewątpliwie atrakcyjne będą eksponaty, wydobyte podczas różnych prac archeologicznych, prowadzonych na terenie powiatu szczycieńskiego. Muzeum zawarło bowiem umowę z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, na podstawie której artefakty będą prezentowane na wystawach czasowych. W tym gronie z pewnością nie zabraknie znalezisk, odkrytych podczas rewitalizacji ruin zamkowych.

 

 

Godziny otwarcia:

od 1 lipca do 31 sierpnia

poniedziałek NIECZYNNE
wtorek 10.00-17.00
środa 10.00-17.00
czwartek 10.00-17.00
piątek 10.00-17.00
sobota 10.00-17.00
niedziela 10.00-17.00

KASA MUZEUM CZYNNA: 10.00 - 16.30


Reklama

Reklama

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka.

 

 

Fot. Klaudiusz Woźniak, kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, na początek zachęca do obejrzenia słynnych kafli. - Niewątpliwie nasza kolekcja mazurskich kafli piecowych jest najpiękniejsza i największa w całej północno-wschodniej Polsce.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze